• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada beyaz mağara görmek

A

aaasude

Kayıtsız
Misafir
adım asude on sekiz yaşındayım okuyorum.köylerde bulunan birbirine bitişik tahtalardan oluşan köprüden sallana sallana korkarak geçiyorum aşağısında buğulu beyaz bi görüntü vardı.Köprünün bitiş yeri beyaz sütun gibi olan bir mağaranın girişine bakıyordu girişte beyaz elbiseli sakalları uzamış bi şekilde dedemi gördüm (bu arada dedem sekiz ay önce vefat etti) elini öptüm ve içeri ikiye bölünmüştü bi tarafta kadınlar diğer tarafta erkekler vardı. erkekleri görmedim ama dedem o tarafa doğru gitti.ben bayanların yanına geçtim sürekli bi telaş içersindeydiler.sürekli ibadet ediyolardı bi telaş içersinde.bir yandan namaz kılıyolardı bi yandan kuran okunuyordu tespihler çekiliyodu.bende hemen napılcağını öğrenip namaza durdum.namaza durmadan önce cam şeklinde oyulmuş yuvarlak dışarı bakan bi pencere gibi bi yerden dışarı baktım.bulut gözüküyodu hiç ev bina yoktu beyaz buğulu bi şekilde dışarısı vardı yani bulutlarla.sonra namaza durdum en son olan namaza durmamdı daha fazla bişey olmadı anlamını çok merak ettim anlam veremediğim şeylerdi çok gerçekçiydi herşey.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..Hosgeldiniz!Mirac kandiliniz mubarek olsun kardesim..
bizde aksama dogru birazdan camiye ins.gidecegiz..
aslinda bu aksam hic bir ruyayi tabir etmiyecegim diye niyet etmistim ama ruyan namaz ile ilgili oldugundan namazin ve mirac hurmettine yorumlamaya karar verdim..
yanlis anlama sadece bu gece bana ve hepimize biraz ozel oldugu icin..
neyse Ruyaniza Hayirdir ins. deyip Hayra yoralim...
namazla alakali tabirler oldukca coktur. hemen hemen herkes arada bir olsa da Rüyasinda namaz kildigini görür, rüyada görülen namazlari; farz namazi, cuma, nafile ve bayram ,cenaze namazlari olarak ayri ayri tabir edilirler. yani her namazin tabiri farklidir..
Genelde namaz kilmak;Sukr etmek,kendi icimize bir vicdan aynasindan bakmamiz gerektigini egilerek, bukulerek ego ve nefsimizi ayaklar altina almamiz gerektigi yolunda guzel bir irsad gorevi yapmakta...

Rüyada köprü görmek, şüpheye: "Dünya bir köprüdür. Oradan geçiniz, fakat orayı tamir etmeyiniz" hadis-i şerifine binaen, dünyaya işarettir...yani su gunlerde biraz SArsintilli bir donem gecirmektesiniz...
Rüyada köprü, doğru yoldur. Bazen köprü, ilim, hidayet, namaz, oruç ve dünyanın sıkıntı ve meşakkati ve ahiretin korku ve azabından kendini kurtaracak her şeyine yorumlanır.
Allah hayırlı insanlar çıkarsın karşınıza asude kardesim...
ins. Dünya köprüsünden korka korka da olsa selamet ile gecersiniz..Allahu alem...siz yine de kimler ile arkadaslik yaptiginiza dikkat edin..Allah korkusu olan imanli genclik ile birlikte olmaya calisin...

rah. dedenizi gormek, hasret, ozlem ve onun salih bir insan olduguna kanaatir!!
Allah bilir belki de cok comert,ve ibadet ehli idi ki oyle guzel gordunuz!!
Aydınlık bir mağaraya girmek, sıkıntıdan sonra ferahlığı, emniyet ve selameti ifade eder.
Rüyada bulut, halkın hayat ve kurtuluşu olan islama delalet eder. Bulut halkın hayatı kendisiyle devam eden su ve yağmur yüklü bulunduğundan dolayı Allahü Teala (C.C.) rahmettine sebeptir...

Her insan mutlu olamaz.
Çünkü;gereğinden fazla özler dünü,
Hak ettiğinden fazla düşünür yarını.
Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü.

Her insan mutlu olamaz.
Çünkü; gereğinden fazla özler hayatından çıkanları
Hak ettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri
Ve asla göremez yanı başındakileri...
selamet ile Hayra kalin asude Can...

Üst Alt