• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Ayeti Kerime görmek

Religius

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm kardeşlerim ve büyüklerim.
Öncelikle başıma birkaç gün önce gelen olayı anlatmak isterim.Okulumda bir kız hakkında biraz terbiyesizce bir konuşma yaptım bunun karşılığında bu arkadaşım haklı olarak bana kızdı ve bende bir süre sonra yaptığımdan utanıp tövbe ettim.
Rüyamda kendimi,arkadaşım Mustafa'yı ve yukarıda bahsi geçen hakkında kötü konuştuğum kızı babaanemin evinde gördüm.Ben,Mustafa ile otururken o bahsi geçen kız babaanemi ziyarete geliyor fakat ben babaanemi rüyada tam olarak babannemi görüp görmediğimden emin değilim.O sırada üçümüz dini bir sohbet etmeye başlıyoruz.Mustafa ile ben "Oğlanlar sizede kızlar Allah'amı adlı ayeti söyleyip üzerine konuşuyoruz hakkında konuştuğum kızda bana gülerek başını sallıyor.
İzmirden yazıyorum.Yaşım 15,öğrenciyim,medeni durumum ise bekar ve erkeğim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam genc ve guzel vicdanli kardesim..
Hos geldiniz aslinda...bugun kendim de cook gerginim..
Kendi KIZIM buyuk bir imtihan da aslinda hepimiz birbirimiz ile her an imtihan edildigimizin de farkinda degiliz!!
sizin yazi ve ruyanizi gorunce cevap yazamadan duramadim..
nikkiniz ingilizce ise yanlis yazilmis..
religious;dindar, inançlı, sofu demek
religion:inanç, din demek
Religius diye bir kelime mana yoktur..
aynen bazen bazi soz ve davranislarimizin nereye gidecegini nasil sonuc, zarar verebilecegini dusunmeden yapilan yanlis bir yazilim ve kelimedir..

"yaptığımdan utanıp tövbe ettim." bu da bir erdemli davranis tir..
cunku Allah korusun pisman olmayip yolunuza devam etseydiniz inanin vicdaniniz ile insanliginizi da kaybederdiniz..
Gidin kardesim o arkadasinizdan ozur af dileyin..
Alma mazlumun ahini cikar bir gun ahestee aheste...
genc kardesim yazdiklarimi belki su an anliyamazsiniz ama bir gun ne demek istedigimi anliyacaksiniz..

Neden vicdan azabı çekeriz? Bu azabı bize ne çektirir?
insan ruhu yucelik ebedilik kerim olarak yaratilmis iken.. Ruhumuzun aşağılara inisi sirasinda hissedigimiz ACI dir!
Vicdan azabi...

nefsin hürriyeti Ruhun esaretidir bunu unutmiyalim...
Ruh insanın hakikat aynası nefs ise bu hakikat aynasinin önünü orten bir gaflet perdesi..
ve bu nefis ortadan cekilmedikce biz kendimizin vicdan aynasindaki özümüzü..
goremedigimiz icin hep bir buhran ,hiçlik ,eksiklik ve bosluk icinde yasamaktayiz vesselam..
bunu nerden mi biliyorum Senin gibi bir cook masum genc elimden gectigi icin.. nasil mi cunku Ben bir Koruyucu Anneyim..
Benim gorevim cocuklarimi korumak ve insan ve insanliklarini her an HATIRLATMAK tir!!

Ruyaniza hayirdir insallah diyelim..
"kızda bana gülerek başını sallıyor.""
bu kizdan helalik almaniz..bu konuyu Allah-in RAZI olacagi sekilde noktalamaniz gerekli seklinde yorumlanir..

Hiç kin ile bakan bir gözle sevgi ile tebessüm eden göz bir olabilir mi?
Çiçeği koklamayan çocuğu okşamayan güldeki güzelliği göremeyen sevgiden ne anlar?
Hakka giren ile HAKKINA girilen Hak kattinda hic bir olur mu?
Yetime ..Oksuze ,mazluma acimiyan Merhamet etmiyene Merhamet edilir mi????
Selamet ile Hayra kalin.. ins. bir daha baskalari hakkinda saka bile olsa konusmaz!Gonul insani olursunuz..

acilangul1

Üst Alt