• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada altın görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
  • Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, istenilen şeylerin en kısa zamanda gerçekleşeceği anlamına gelir. (Maddi ve manevi) Ayrıca çevreden büyük yardım ve destek görüleceği olarak da yorumlanır.
  • Rüyada altın para görmek aynı zamanda dedikodu demektir. Yığılı bir şekilde altın gören kişi çevresindeki biriyle ilgili dedikodu öğrenecektir.
  • Eğer bekar biri rüyasında parmağına altın yüzük takarsa bu iyi bir evlilik yapacak demektir.
  • Bir erkekten altın alan bir kadın yasak bir ilişki yaşayacak ama mutlaka başkaları tarafından duyulacaktır.
  • Altın bilezik takmak ise ele geçecek miras anlamına gelir.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir

Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

canonur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada altın toplamak

Esselamu aleyküm verahmetüllahi veberakatühü (Allah'ın rahmeti ve bereketi sizlerin ve cümle alemin üzerine olsun)
Rüyamda topraktan tek tek altın topluyordum bir avuç dolusu altın topladım sonra o altınları babama veriyordum babamın borcu var.
Şimdiden Allah razı olsun cümlenizden

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleyküm selam verahmetüllahi veberakatühü (Allah'ın rahmeti ve bereketi sizlerin de ve cümle alemin üzerine olsun)

Hayirdir insallah..
nasil bir is baktiginizi da bilmiyorum ama Toprak, ve insanlar ile icice olan bir meslek veya RIZK kapisi bakmaniza yorumlanir..
Rüyada toprak bolluk, mal, güven, çalışma hayatında yuvada huzur..
Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. lakin topraktan tek tek altın topluyordum
bir avuç dolusu altın toplamak bereket,lutuf ,hic beklenmedik bir gecim kaynagi,olarak yorumlanir ..
Gördüğünüz rüya, hayatınızda aile içinde, ailenizle bir arada ümitleriniz artacağı, sıhhat dolu, güzel bir yaşam dönemine gireceginize sembolize etmektedir.
Hayirli aksamlar..

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm, nasılsınız iyi olmanızı rabbim den dilerim. Ben dün gece güya başkasına ait bir yermiş 4 kişiydik mekan sahibi yok. Hırsızlık da değil ama bir ticarethane, bir kasa açılır büyük bir kasa ve içinden tepsi içine koyulmuş bir sürü altın çıkarırlar ve güyaa benim hissem de varmış içinde. Altınlar büyüktü ve her çeşit altın vardı tepsinin içinde. Hareketli bir ortamdı tedirginlik vardı ama rahatlıkta vardı. O kadar karışık ortamdı. Hayır olsun inş. yorumlarınız benim için çok önemli allaha emanet olun.kgüll..,

levent1616

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada altın görmek

Selamun Aleyküm,
Bursadan yazıyorum 27 yaşında, memurum. Babam rüyasında bana altın takı merasimi gibi altın takıldığını görmüş. Bunun nasıl bir anlamı var? Şimdiden taşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam levent1616 kardesim..Hayirdir insallah..
Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır...
Kadin ve Erkek icinde yorumu farklidir..
herseyin ,İnsanın ,olaylarinda maddi ve manevi olmak üzere iki yönü vardır..
Rüyasında Altın görmek ümit, iyi sıhhat demektir yada Rüyalarda altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği,l
akin manevi ruhsal bir Sekte, stress, yetersizlik Yaşayabilecegimne yorumlanir..
Bazen de Rüyada altın görmek kötü bir işe gam,kedere ve borca işaret eder...

Bir başkasınin Size altın takı takıldığını görmek;
şeref, şanının,mevkinizin artacağına,bir kutlamaya isarettir...
Hayirli gunler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hacer kardesim Hamd olsun iyiyim Ya Siz ?
Hayirdir insallah..
Bu ruyaniz ;toplumsal konumunuz, sosyal ortamlarda kendinizi nerede gördüğünüzü gösteren rüyalardır.
Ya da başkaları ile paylaştığınız ortak kaderi, ekip çalışmasına bakışınızı da ifade edebilir...

Rüyada kendisini tasalı ,tedirgin bir ortamda gören kimse; bir günah işler ve ondan pişmanlık duyar...

Altın Yumurtlayan Kazın Hikayesinden,hissenizi alin...
Bir gün bir çiftçi kümesinde bir altın yumurta buluyor. Önce bir inanmıyor gerçek olduğuna bir kenara atı vermeyi düşünüyor.
Ancak daha sonra bir kuyumcuya gösterme kararı alıyor. Kuyumcuya götürdüğü yumurta gerçektende altın bir kaz yumurtasıymış. Çiftçi o gün zengin oluyor.

Yarın sabah tekrar kümesine gittiğinde yine bir tane altın kaz yumurtası buluyor. Gel zaman git zaman çiftçi çok zengin oluyor.
Zenginliğinden gözü kararıyor ve kazın karnını yarıp tüm altın yumurtaları almak istiyor.
Kazın karnını yardığında hiç altın yumurta bulamıyor. Böylece çiftçi hem kazdan hemde altın yumurtalardan oluyor….
Bu hikayede çiftçinin çıkar ilişkisinden ötürü altın yumurtalara odaklanıyor ve kazı ihmal ediyor. Neticesinde kazdan da oluyor.

Mesela bir iş yeri ,ticarethane düşünün;şöyle bir baktığınızda çevrenizde sizin için altın yumurta konumunda kazançlarınız vardır.
çıkar ilişkisinden ötürü altın yumurtalara odaklanır ve kazı ihmal ederseniz Neticesinde kazdan da olursunuz..
ne Yolunan Kaz nede yollan olun..
Artık insanların kalbinde Allah korkusu kalmadığından bir çok açıkgöz, dolandırıcı,turedi.. ama HAKKI olmadan kazandigindan faydasini, hayrini da gormezler....
işinizin hakkını verin gerisi Allah Kerim..
Haramla helâl karışınca..her konuda Şeytana kapı aralariz...
hayirli gunler...

Hilal_ay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada altın görmek

Merhaba,öncelikle hayırlı günler dilerim artık oruç günleri başladı Allah herkese sabır versin. :) Rüyamda altın bulmuştum uzun zamandır küs olduğum bir arkadaşım var onunla birlikte onu saklamaya çalışıyorduk altın bulduğumuzu ben ve o biliyordu. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba hayırlı günler ve Ramazanlar..eveeet artık oruç günleri de başladı Allah herkese iman ve sabır ,guc kuvvet versin..
kucukken 7,8 yaslarinda iken illa oruc tutmak isterdik.. annem tabiki olmaz cok zayifsin!dedi..
bende de cocukluk inadi, masumlugu ve sevgisi var ya.. iste boyle niyet eder orucumu tutardim..

Niyet ettim sadece Allah RIZA-si için imsaktan iftara kadar oruç tutmaya..
Sana iman ettim, sana güvendim ve dayandım,bugun senin RIZAN icin oruc tutarken beni acligim ve susuzlugum ile herhalde yanliz birakmiyacaksin...sırıtık.:,
ve gercekten de butun gun ne acligi nede susuzlugu hissederdim..anladim ki oruc iman ile tutulur..:tamam:.

Hayirdir insallah..
Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyasında Altın görmek ümit, iyi sıhhat demektir yada Rüyalarda altın ile ilgili herhangi bir şey görmek,
maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterildigi gibi ayrica
bazen Rüyada Altın görmek;Gam,keder dedikodu, söylenti, boş lafı işaret eder.
altin ayrica sizin özeliniz,sevdaniz,sırrınızdir....
Güvenmediğiniz kişilerle asla sırlarınızı paylaşmayın...
Güvenmediğiniz insanlarla ortaklık yapmayınız.
AŞK,YÜREĞİN SIRRI ve insanın EN BÜYÜK SINAVIve ALTINI Hazinesidir aslinda..Anliyana..
Hayirli gunler..

acilangul1

yorgun03

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada altın görmek

s.a rüyamda en büyük altın gördüm bizim buarada daha doğrsu köyde kızlara mihir olarak büyük altın takılr bende de 10 tane altın takılıydı boynumda ve birbirni deydikçe sesler çıkartıyordu yanımdada sevdiğim vardı nişanlanmışız rüyamda yorumlayabilirmisiniz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyasında Altın görmek ümit iyi sıhhat demektir yada Rüyalarda altın ile ilgili herhangi bir şey görmek
maddi manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterildigi gibi ayrica
bazen Rüyada Altın görmek;Gam,keder dedikodu söylenti boş lafı işaret eder.
altin ayrica sizin özeliniz,sevdaniz,sırrınızdir....
Güvenmediğiniz kişilerle asla sırlarınızı paylaşmayın...
AŞK YÜREĞİN SIRRI ve insanın EN BÜYÜK SINAVI ve ALTINI Hazinesidir aslinda..Anliyana..

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm hocam kusura bakmayın yine rüya gördüm ve yorumu için size yazdım.
Biz ailecek yatırım amaçlı altın fiyatının düşmesini bekliyoruz ona göre satın alıp ticaret yapmam istiyoruz. Ben bu aralar o kadar çok sıkıntılıyım ki anlatamam içimden sanki ölen biri var gözlerim ağlamaya meyilli.
Duygu sömürüsü yaptığımı düşünmeyin lütfen gerçekten öyleyim bu aralar. O yüzden yatmadan önce hep dua ediyorum üzüntülerin yerli mi yersiz mi diye? Kendi kendime abartığımı düşünüyorum içinde bulunduğum sıkıntıları o yüzden Allah'a yönelip ondan yardım istiyorum. Dün gece de aynı şekilde dua ettim ve şu rüyayı gördüm;
İşe gidiyorum samimi olduğum bir iş arkadaşımın altın bir zincir satın aldığını görüyorum ve diyorum ki o an, altın fiyatı düşmüşse, uygunsa bende alacağım (rüyam da tek hatırladığım bu) alma kararı alıp yola koyuluyorum ve o yolun sonuna gelmeden uykumdan uyanıyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
"ve diyorum ki o an, altın fiyatı düşmüşse, uygunsa bende alacağım "
Sizin bir planınız, bir hesabınız varsa, Allah'ında bir planı bir hesabı var.Allah'ın planı daha güzeldir..

Acele etme. Acele eden, ya hata yapar veya hatalı duruma yakın olur. Ağır ve temkinli hareket eden, o işte ya isabet kaydeder veya isabet etmeye yaklaşır.
Acele şeytandandır. Ağır ve temkinli hareket etmek, Allahü teâlâdandır. Umumiyetle aceleye sebep, dünyalık toplama hırsıdır... selametle..

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Ben isterim ki Allah'u Teala ya laik bir kul olayım ama şuan da düşünme yetimi kaybetmiş gibiyim. Çok dalgınım ve üzgünüm, benim hiç birşey de gözüm yok artık hiç birley istemiyorum 22 yaşındayım önümde dikenli yollar var , ben memurum işimi seviyorum en iyi şekilde yapmak için çaba sarf ediyorum ama bu aralar o kadar sıkıldım ki yaşamaktan elimi eteğimi çekip dinlenmek istiyorum gına geldi bana. Şu fani dünyada hüküm süren siyaset yüzünden iki yıldır görmediğim şeyi 8 aydır görüyor ve insanların değişimi, bakış açısı psikolojik olarak çökerti beni.
Eskiden dinden uzantım ama sayenizde artık isyan etmiyor yaşadıklarımı Allah'ın sınavı diye algılayıp dualarda bulunuyorum ama bu yükler çok ağır geliyor bana hocam. :(

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm ablacigim.
Annem görmüş rüyayı, urktum hiç Mana da yükleyemedim.
Annem Rüyasında beni görmüş mezarlığa takilarimi yani söz de takılan takilarimi gomuyormusum.
Annem bana takıların yerini sormuş mezarlığı tarif etmişim.
Annem de toprağı açmış altinlarimin yanına biraz daha altın koymuş .Hayrolsun :(
Allah razı olsun .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyasında mezara söz de takılan takıları gömek;
Üç Farklı yorumu vardır.
-sözlü olanlar arasına soğukluk ve mesafe, mevki, makam Farkı girmesi..
verilen sözler tutulmalı.......

-Sizin kıymetliniz olan bu takıları vereni kırarak gömeceğiniz.

-Sinir anlıktır ve gecer ama bir hata yaparsın bunun acısı ömür bilahi sürer...dikkatli olmanız ,bir uyarı rüyası...
nefsinizi gömün !! size destek ,sevgi,verenlere sizde destek,sevgi verin güzel bir gelişim var önünüzde hayırlısı olsun ..
:maasallah:
güçlü bir kişliğiniz var biraz inadınızı kenara atmayı öğrendiginizde geleceğin yolunu kolay açacaksınız..utngc..:)selametle..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Rüyasında mezara söz de takılan takıları gömek;
Üç Farklı yorumu vardır.
-sözlü olanlar arasına soğukluk ve mesafe, mevki, makam Farkı girmesi..
-Sizin kıymetliniz olan bu takıları vereni kırarak gömeceğiniz.
-Sinir anlıktır ve gecer ama bir hata yaparsın bunun acısı ömür bilahi sürer...dikkatli olmanız ,bir uyarı rüyası...
nefsinizi gömün !! size destek ,sevgi,verenlere sizde destek,sevgi verin güzel bir gelişim var önünüzde hayırlısı olsun ..
:maasallah:
güçlü bir kişliğiniz var biraz inadınızı kenara atmayı öğrendiginizde geleceğin yolunu kolay açacaksınız..utngc..:)selametle..

Ablacigim Allah razı olsun nasıl mutlu oldum anlatamam :)
Hep sıkıntı uyarıcı ağır rüyalar dan sonra paranoyak olmuştum.
Umuduma su serptiniz Allah razı olsun. Allah size Ahirrette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim inşallah :)

Ablacigim ben sonradan idrak ettim.
Allah beni makam ve mevkinin simarttigi insanlarin gazabindan korusun.
Allah beni şaşırtmasin.
Bugün sözlum geldi ıkimizinde parası yoktu bi kaç tl lik börek alıp parka gittik.
Sabah kimse yoktu ve sadece kuş sesleri vardı.
Kocaman istanbulda ikimizin sesi vardı sadece .
O kadar güzeldik ki bugün ağaçlara ve gökyüzüne bakıp kuş seslerini dinleyip Allaha Şükür dedik.
Huzurluyuz !
Paramiz olmasın huzurumuz var dedik.
Allah bana hayırlı kalp akıl nasip etsin.
Allah beni şaşırtmasin :(

Üst Alt