• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ablukaya alınmak

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ablukaya alınmak, rüyada kuşatılmak, rüyada abluka altında kalmak, kuşatma altında kalmak.
Selâmün Aleyküm. Rüyamda evdeyim komşuya gitmek uzere evden çıkıyorum. Rüyada ablukaya alınmak. Bir baktım komşularımız rehin alınmış aslında gercek komsumuz degil ama ruyadaki komsularim. Silahli kisiler rehin almis. 2 hayvan getiriyorlar ben daha önce böyle bir hayvan ne gördüm ne biliyorum, komsumu ve cocuklarimin yuzunu isirmaya basliyor.

Allah'ım bu ne vahset diyorum ve kaciyorum. Ondan sonra onlar beni takip ediyor eve sığınıyorum. Kapinin arkasindaki anahtari cikarip kapiyi açmak icin ugrasiyorlar ama ben ise anahtari cikaramayacaklari konuma getiriyorum hep. Sonra gidiyorlar, ben dısari cikiyorum ama nedense evimizin etrafındaki citler kalkmis, arkadaki binalarda yok, ortalik yesil arazi, bir bakiyorum ölmüş kimseler, bir kisi maskeli icimden dost oldugunu düşündüğüm kimseye ates edecek yerde bir tufek goruyorum o onu vurmadan ben onu cekip vuruyorum. Sonra ise arkamdan dusmanlar geliyor, bir ekip bana yardim ediyor mermilerin arasindayim bir sey olmuyor bana.

Neyse elimdeki tufekle dönuyorum bende ates ediyorum ama vuramiyorum. Allah Allah bu tufege ne oldu diyorum birakiyorum ve yine eve kaçıyorum. Eve gelince bu sefer evi çok kalabalık kuşatıyorlar muthis kalabaliklar, cikis yolu yok gibi yine kapinin arkasindaki anahtari dusurup ayni sekilde acmaya calisiyorlar ama bende ayni sekilde yine anahtarı onlarin acamayacagi konuma getiriyorum. Durbunden bakiyorum siyah takim elbiseli adamlar. Aklımda deli planlar, her tarafin kapilarini kilitleyin diyorum her tarafa mayin döseyip çati katina cekilmeyi düşünüyorum. Sonra hicbir sey yapmadan yuzustu kapiya dayanip Yarabbi Secde Suresinin hurmetine bana yardim et diyorum. Sonra ise uyandim.

Sevgili Gönül Sızım bu ruyayi yazmakta kararsız kaldım. Hoşuma gitmedi ama bazı tabir kitaplarında tersi şeyler yazınca ehline sormaya karar verdim. Eğer seninde hoşuna gitmezse rica ediyorum yazma...

Selam ve dua ile...

Tekrarliyorum ablacim eger hosuna gitmezse yorumla Resulullah'ın dediğini bilirsin tabircinin rüyasına göre çıkar dediğini...

Saygı ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh hali yaşınız cinsiyet eğitiminiz ve sosyal durumu rüyayı görme zamanı
gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm faktörler ve unsurların rengi durumu değerlendirilmeli
ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak yorum yapilmali..

Rüyada ablukaya alınmak ;
Rüya sahibinin ve ailesinin çevresinde ona düşmanlık eden kötü niyetli kişilerin varlığının bir işaretidir.
Rüya sahibinin arkadaşlık ilişkilerinde daha dikkatli ve itinalı davranması gerektiği tavsiye edilir.
İnsanın en büyük düşmanı nefsidir...

ALLAHİM nefsim ile savaştayım bana güç ver. Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah..nefis ile Ruh arasindaki kavga ve mücadelenizi de simgeler..
uyanık ol,Uyanık ol!...Etrafa dikkatlice bak,İnsanlar ne yapıyor , hayatında ne oluyor ,Sen nerdesin farkında ol ,uyanık olalım,zaman ahir zaman..Sen nerdesin,kiminlesin burasi nere,sen kimsin kimlerdensin kimden himmet beklemektesin..nefsinin ablukasında,kuşatmasındamısın..?
bunu idrak etmelisin.. farkında ol ,Uyanık ol ,Gönlünde iman nurunu yak artık...

KENDİM İLE SAVAŞTAYIM Sağ gözün sol göze yok imiş hayrı, Kendim ile savaştayım...
Yok imiş düşmanım kendimden gayri, Kendim ile savaştayım...

HAYATIN İÇİNDEKİ BU YAŞANTIDA.İNSAN BEDENİNDE AKIL ,NEFİS VE KALP SANA HİZMET EDEN 3 MELEK GİBİDİRLER.
İNSAN AHLAKİ OLARAK YÜKSELE BİLİR VEYA DÜŞE BİLİRDE . BU İNİŞ VE ÇIKIŞTA SANA YARDIM EDECEK SADECE SENİN VUCUDUNDAKİ SEMALARDA ALLAHIN SENİ YARATIRKEN SANA LÜTFETTİĞİ PEYGAMBERLERİN MAKAMLARININ HAKİKATINI İDRAK ETMENDİR..

SANA SENİN AKLIN, SENİN KALBİN ,SENİN NEFSİN YARDIM ETMEDİKÇE HAYATIN İÇİNDE AKIL HAYAL ALEMİNE NEFSİN O HAYAL ALEMİNDEKİ YANLIŞ DÜŞÜNCELERİ YAŞAMAYA KALBİN PİŞMAN DAHİ OLSA O NOKTADA AKIL VE NEFSİN İLE YAŞAMAYA MECBURDUR.ÇÜNKİ AYNI BEDEN ARZINDA O BEDENİN ÜÇÜDE AZALARIDIR....
AKIL ,NEFİS VE KALP HEPSİ BİR ARADA BERABER SECDE ETMEDİKCE ............

bu rüyanizin yorumu;dünya ahiret mutluluğun ,ruh sağliğin,geleceğin söz konusu...
selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh hali yaşınız cinsiyet eğitiminiz ve sosyal durumu rüyayı görme zamanı
gerçek yaşamınızdaki endişeleriniz ve sevinçleriniz ile rüyadaki diğer tüm faktörler ve unsurların rengi durumu değerlendirilmeli
ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak yorum yapilmali..

Rüyada ablukaya alınmak ;
Rüya sahibinin ve ailesinin çevresinde ona düşmanlık eden kötü niyetli kişilerin varlığının bir işaretidir.
Rüya sahibinin arkadaşlık ilişkilerinde daha dikkatli ve itinalı davranması gerektiği tavsiye edilir.
İnsanın en büyük düşmanı nefsidir...

ALLAHİM nefsim ile savaştayım bana güç ver. Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah..nefis ile Ruh arasindaki kavga ve mücadelenizi de simgeler..
uyanık ol,Uyanık ol!...Etrafa dikkatlice bak,İnsanlar ne yapıyor , hayatında ne oluyor ,Sen nerdesin farkında ol ,uyanık olalım,zaman ahir zaman..Sen nerdesin,kiminlesin burasi nere,sen kimsin kimlerdensin kimden himmet beklemektesin..nefsinin ablukasında,kuşatmasındamısın..?
bunu idrak etmelisin.. farkında ol ,Uyanık ol ,Gönlünde iman nurunu yak artık...

KENDİM İLE SAVAŞTAYIM Sağ gözün sol göze yok imiş hayrı, Kendim ile savaştayım...
Yok imiş düşmanım kendimden gayri, Kendim ile savaştayım...

HAYATIN İÇİNDEKİ BU YAŞANTIDA.İNSAN BEDENİNDE AKIL ,NEFİS VE KALP SANA HİZMET EDEN 3 MELEK GİBİDİRLER.
İNSAN AHLAKİ OLARAK YÜKSELE BİLİR VEYA DÜŞE BİLİRDE . BU İNİŞ VE ÇIKIŞTA SANA YARDIM EDECEK SADECE SENİN VUCUDUNDAKİ SEMALARDA ALLAHIN SENİ YARATIRKEN SANA LÜTFETTİĞİ PEYGAMBERLERİN MAKAMLARININ HAKİKATINI İDRAK ETMENDİR..

SANA SENİN AKLIN, SENİN KALBİN ,SENİN NEFSİN YARDIM ETMEDİKÇE HAYATIN İÇİNDE AKIL HAYAL ALEMİNE NEFSİN O HAYAL ALEMİNDEKİ YANLIŞ DÜŞÜNCELERİ YAŞAMAYA KALBİN PİŞMAN DAHİ OLSA O NOKTADA AKIL VE NEFSİN İLE YAŞAMAYA MECBURDUR.ÇÜNKİ AYNI BEDEN ARZINDA O BEDENİN ÜÇÜDE AZALARIDIR....
AKIL ,NEFİS VE KALP HEPSİ BİR ARADA BERABER SECDE ETMEDİKCE ............

bu rüyanizin yorumu;dünya ahiret mutluluğun ,ruh sağliğin,geleceğin söz konusu...
selametle..

Abla geçen saray rüyasını yorumlarken sana ayasofya'da iki rekat namaz kılıyorum demistim sonradan sen sarayı hak katında yüce bir amel olarak yorumlamıstin ama sonradan ekleme yaptığım için orayi yorumlamadin abla ben bunca zamandır ilk defa senin bu kadar uzunca bir yaziyi buyuk harfle yazdigini görüyorum anliyorum ki durum çok ciddi savaş çok kızıştı farkındayım artık şeytanın vesvesesi bitti nefsim yaptigim dua ve zikirlerle ugrasiyor ama hala nasil ulasacagimi bilmiyorum tahkiki imana kendimi labirentte hissediyorum bazen yapayalniz iyice sıkılmış yorulmuş...yaşım 19 sevincimde uzuntumde yok muthis daralmis sıkılmış vaziyetteyim universite sinavina 10 gun kaldi iyice yoruldum...Tahkiki imana nasıl ulasacagimi bilemiyorum ama çok fazla sanki zamanım yok bu konuda nefsim savaşı kazanmak istiyor beni rahat birakmiyor cok caresizim Allah bane yeter diyorum ama gel gor ki savas kizisti ruyada yazdigin son cumle...Psikolojik olarak alt ust oldum.Cunku iyi bir seyle tamamlamadin.Ruyalarimi yorumlaman sayesinde namaza basladim, Tefekkure, Tevekkule, Ibadete ve özguvenimin yerine gelmesine vesile oldun ne yapmam gerek simdi aklima geldikcede ihlas suresini bol bol okuyorum ne yapmam gerek yok mu orada cevabi ya da aklin bu kardesin icin bir sey soylemiyor mu bilmiyorum artik ne olacak nr bitecek iyice yoruldum sabrın sonu selamettir selamete ereceğim diyordum halbuki yükümüz artmış haberimiz yokmuş ben diyordum ki bu ara şeytan bana vesvese veremiyor Allah yardım etti bu bela def oldu nerede ? Mesele içimiz kaynıyormuş aklım ve nefsim bir olmuş kalbime düserse kurtaramayacagim tek kaleme saldiriyormus,

BU İNİŞ VE ÇIKIŞTA SANA YARDIM EDECEK SADECE SENİN VUCUDUNDAKİ SEMALARDA ALLAHIN SENİ YARATIRKEN SANA LÜTFETTİĞİ PEYGAMBERLERİN MAKAMLARININ HAKİKATINI İDRAK ETMENDİR..

Abla şurayı tam anlayamadım bir yardımcı olsan, birde son cümleyi...

Üst Alt