Rüyada abdest alıp namaz kılacağım demek

yaprakhakan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba..rüyada abdest alıp namaz kılacağım diyordum..neye işarettir bu peki ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum ve merhaba Ey insani Kamil ve Hosgeldiniz...
Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..Niyetti hayr olanin akibettide Hayr olur ins.
Bir insanı herhangi bir davranışa zorlayan iki neden vardır: Akla yakın neden, ve kalp ki insani hep iyilige ,guzelige, ibadette huzura ermesini ister..
bazen akil nefsi delip kalbe ulsamadiginda insan iyilik, guzelik ,ibadet yapmaya niyet ettigi halde bir turlu basliyamaz..
cunku nefis hep akla farkli dusunceler soyler..ya yarin baslarsin ya simdi sinavin var vs.. bu zamanlarda insan nefsinin ve Seytana karsi cikabilecek ins. imani olmali..
bugununu iyi kullan dini ve insani vazifelerini yarin basliyacagina neden bugun basliyayamaz sin degil mi?Ya Yarin hic gelmezse Ne yapacaksin..

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya ne gerek var? ayni anda dunya ve Ahirettimiz icin calisip ikisinide kazanabilirken Kazanma kusaginda Kaybedenlerden olmamak dilegi ve duasi ile ins..

Allah İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE,bazen de kendi nefisleri ile..ve sevdikleri ile..
imkansiz diye bir sey yoktur!bir iman bin imkam dogururur..
sadece nefsimizin bahaneleri, aldatmacasi vardir.. Rabbim her seye Kadir dir..yeterki biz samimi olalim..
"İnsanın önünde ve arkasında kendisini ALLAH'ın emrinden koruyan takipçiler ( melekler ) vardır."

Allah ile arasini duzeltenin Allah da insanlarla arasini duzeltir. (hz.Ali)

yaprakhakan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkür ederim..yani bu , anladığım kadarıyla , namazını kıl duanı et için bir işaretti sanırım...size 2 sorum daha olacaktır.. rüyamda dua okuyorum yani okuduğumu görüyorum ihlas ya da tebbet sanırım yanlış olmasın ama dua okuduğumu çok net hatırlıyorum..buna ne dersiniz ?? ve dün gece ki rüyamda kör bir adamın elinden tutup yardım ediyordum bir yere götürüyodum ya da geçmesine yardım ediyordum yürümesine yönünü bulmasına sonuçda yardım ediyordum.? ancak hatırladığım bu..beni aydınlatırmısınız :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır...
Allah’ın emriyle onu korurlar. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez...
Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez..
Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur."
Rad suresi 11 ayet.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
çok teşekkür ederim..yani bu , anladığım kadarıyla , namazını kıl duanı et için bir işaretti sanırım...size 2 sorum daha olacaktır.. rüyamda dua okuyorum yani okuduğumu görüyorum ihlas ya da tebbet sanırım yanlış olmasın ama dua okuduğumu çok net hatırlıyorum..buna ne dersiniz ?? ve dün gece ki rüyamda kör bir adamın elinden tutup yardım ediyordum bir yere götürüyodum ya da geçmesine yardım ediyordum yürümesine yönünü bulmasına sonuçda yardım ediyordum.? ancak hatırladığım bu..beni aydınlatırmısınız :(

aynen kardesim Abdullah b. Abbas, Resul-i Ekrem'in (s.a.a) şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir: "Rüya üç kısımdır: Bazıları Allah'tandır, hayatlarıyla ilgili insanlara müjde verir;
ins. ufakliklarimi okulla birakayim bu konuyu Allah-in izni ile devam ederiz olur mu Genc Kardesim?

Allah ile arasini duzeltenin Allah da insanlarla arasini duzeltir. (hz.Ali)<!-- google_ad_section_end --> unutma Dinini duzeltiginde Rabbim de dunyani duzeltir ve guzelestirir....

yaprakhakan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
tabiki bekliyorum çnki çok kötü bi gün geçiriyorum :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Geldim Cok sukur..Hic bir rüya yasanilan ortamdan bagimsiz bir sekilde yorumlanamaz.bunu iyi bilin.Simdi sizin sordugunuz Ruyayi baska bir ruya ile cevap vermek istiyorum musaadeniz ile efendim.
Dun genc bir Doktor arkadasim aradi..30 yaslarinda ve bekar oldugu icin hep disarida fast food,junk food yemeyi seven,su yerine kola,gazoz icen 120 kilo civarinda bir bey Kardesimiz..
Musliman ama Dinini bilmiyen yasamiyan biraz da her seyden korkan urken,vesvese kapan,telasli bir tipi var...hani derler ya Allah-tan korkmiyan Allah-in yaradigi her seyden korkarmis misali..
ve Bana dediki"bir ruya gordum bir turlu aklimdan cikmiyor lutfen sen iyi ruya yorumladigini her kes bilir benim de su ruyami yorumlarmisin?"
ins. Dedim HaYIRDIR ins. ruyasinda pankreas kanseri oldugunu tedavi edilebilir cinsten imis amaO korkusundan hastahaneden cigliklar ile kaciyormus?
Ruya cook acik acik degil mi diye sordum? nasil yani diye sordu ahh be Doktor kardesim bana mi soruyorsun bunu diye guldum..
Pankreas Karın boşluğunun üst tarafında ve bel omurlarının ön kısmında yerleşik bir organdır...
Salgılarıyla sindirm fonksiyonuna yardımcı olur Hormon ve kan şekerini düzenler...
Burasi Bati her yiyecekte Hormon katarlar..ozelikle konserve ve fast food icine kimyasal, hormon ve buyuk miktarda seker ve tuz eklenir..
cunku uzun sureli taze ve aliskanlik yapsin diye lezzeti bile cekici farklidir..
O yuzden burada en buyuk Sorun sismanlik..ve yemek hastaligi.. insanlari buyuk, sisman ama her birinde nefes alip verme zorlugu, halsizlik,vardir..
Yani Ruyasinin yorumu Hayatinin sekli, semali, duzenini ,bicimini degistirmese bir zaman sonra seker hastasi olabilecegidir...
Seker hastaligini kapmayin seker hastasi oldugunuzda omrunuz boyunca ilac, insulin ile yasamak mecburiyettiniz olur..

simdi size gelelim..Sizden istegim ihlas ve tebet sureslerinin mana ,hikmet ve tefsirini ,Nuzul sebeplerini biraz arastirmanizi istiyorum... sonra ins. tekrar devam edecegiz Selamet ile Hayra Kalin..

<!-- google_ad_section_end -->

yaprakhakan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler :) sabah kaza yaptık o rüyadan sonra .. ama inş. şu anki ruh halimden kurtulabilirim ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
teşekkürler :) sabah kaza yaptık o rüyadan sonra .. ama inş. şu anki ruh halimden kurtulabilirim ..

ins. Kardesim gelecek mala gelsin..Cok sukur verilmis bir sadakaniz bir sevdiginizin duasi vesilesi
ile Rabbimin Rahmetti ile Sizi ve sevdiginizi korumus.. artik neden oldu kimin hatasi keske boyle yapmasaydim diyerek
kendinizi bosa vesveseye ,SIKINTIYA sokmayin.. Hamd olsun size bir sey olmadi.. Rabbinize cook ca sukr edin.. Kaza namazi kiliyordunuz az daha..sırıtık.:,
Her insanın hayatında bir dönüm noktası ve değişimin başlangıcı vardır...
Bazıları için bir yakınına kavuşmak bazıları için yeni bir işe başlamak bazıları ise boyle kaza da sarsilarak kendisine getirir..
Bundan boyle her Hayirli iste Besmele cekin..Allah`a siginin ibadetlerinizi ihmal etmeyin..insanlar ile iyi gecinin..
Hak hukuk Kul hakkina son derece dikkat edin..
Belki de Rabbim Size kendinizi duzeltebilmeniz icin ikinci bir Hak taniyor..bu yeni bir sürecin başlangıcı da olabilir.
"Sizin hayir sandiklarinizda ser ser sandiklarinizda hayir vardir "
hadi Size Gecmis olsun ve Hayirli bir bir baslangic ins.

Üst Alt