• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüya yazarken Selamun Aleykum..Merhaba Hayirli Gunler nerde kaldi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
208839_391896380870084_290962880_n.jpg

Selamun Aleykum..Merhaba Hayirli Gunler nerde kaldi?dfrt..
Batılı bir yazar derki"Kim icat etti bilmiyorum ama dünyanın en büyük icadı selamdır."
nedenini sordugumda insan olmanin edebi uslubu ben insanligim ile burdayim demenin ilk basamagi oldugunu belirtiyor...
Peki islam bu konuda ne diyor...
Selam vermek sünnet almak ise farzdır.
Selam verirken selamın sünnet olduğunu düşünmeli ve o kimseye dua etmeye niyet etmelidir!
Ne Guzel Kardesin kardese in selami Rahmetti Bereketi uzerine olsun diyor ve kardesi cevp veriyor bil mukabele Senin de kardesim.. gonul ve ruhlar pekisiyor!
hele ki bir de bizim gibi Gurbette iseniz Selam vermek bir sembol sifre.. birbirimizi anlamak destek olmakben de Senin icin Burdayim kardesim diyebilmektir..
O Yuzden Siz ve Ruya yorumu soran butun Kardeslerimden Ruyalarini anlatmaya baslamadan Önce selam sonra kelam etmelerini istirham ediyorum..
nasil ki ben ilk selam sonrada hayırdır inşallah. dedigim gibi her seyin hayırli bir sekilde olmasini istiyorsam siz de
lutfen selamsiz kelama baslamayin...hy..

hayatınızda hic bir zaman bunalimda deprasyonda sinirli
kizgin KIRGIN iken hic bir ciddi konuda karar vermeyiniz..!!
Ayrildiginiz eski arkadasiniz hakkinda ileri geri konusmayin.. yoksa bu gun sevdiginiz ki Siz sevmiyor sadece hoslaniyor, veya yanliz kalmamak icin birlikte oldugunuz delikanliya gecmisinizden bahsetmeyin.. yoksa O da kisa bir sure sonra Gecmis olur...sırıtık.:,gecmisten ibret alin !ayni hatalari tekrarlamayin..Sevdiklerinizi bunaltmayin seklinde ruyanizi yorumlamaktayim.. Rabbim en iyisini bilendir..

herseyin bir zamani ve sebebi vardir unutmayin..
cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

“Kimdi giden kimdi kalan giden mi suçludur her zaman?
Yoksa ikisi de Mi?"

Erkek der;
Sevdin mi ADAM gibi seveceksin diye...
Birini sever, elde eder,
İstedigini alır,artık başkasıyla takılır,
Sevmek adam'lık gerektiren bir olgu olsaydı;
KAdınlar Adamdan da adam olurdu...
Kadın
sever,güvenir,inanır....
Belki de saftır,Yada bu bir erkegine sadakattır...
Mutlu etmek ister,elinden geleni yapar,
KEndinden verip,sevdigine katar...
Yıpratır ,üzer kendini
anlarki erkegine hiçbirşeyin değmedigini...

ASlında adam gibi sevmek,Adam'ın sevgisi değil
KAdının Sevgisi Ana gibi Yar gibi Sefkatli SEVMEKTIR...
Allah cc. 21. asrin gencligine akil, fikir kalplerine gercek sevmeyi ogretsin amin...
Hayirli gunler efendim.dgüüll,.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
183364_10150090897604071_39374154070_6245857_4020575_n.jpg

Bilmez ki sorsun... Sormaz ki bilsin...Bilse sorardı...Sorsa bilirdi...
bilselerdi SELAM verirlerdi...
acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
NRJv8.jpg

Beni ikinci rahatsız eden olay da Misafir kardeşlerimin ayrıntı vermeden yorum istemeleri. Mesela diyor ki rüyamda çocuğumun ayağı yoktu acaba ne manaya gelir?
Ben nerden bilebilirim ki?
Bilirsiniz Hastahaneye bir şikayete gittiğinizde hastalığınızın teşhisi için bir çok soru sorarlar. Mesela ailenizde şeker hastası var mı?
Yaşantınızda ve beslenmenizde bir değişiklik oldu mu? nereniz ağrıyor? ağrılar gelip geçici mi keskin mi?
yoksa kronik bir ağrı mı gibi yani kesinlikle hemen teşhis koyamamaktalar. Teşhisden önce bilgi ve detaylar gerekli.

Bu rüyalar için de geçerlidir! Rüyayı yorumlamak için rüya ve içeriği hakkında olduğu kadar RÜYAYI GÖREN KİŞİ hakkında da mümkün olabildiğince detay bilmek gereklidir.
Rüyayı gören kişinin ismi yaşı mesleği cinsiyeti nerede yaşadığı ,ruyayi gordugu o gunlerdeki yasadigi olaylar ve ruh halli,
gibi bilgiler olmadan ben rüyayı en doğru şekliyle nasıl yorumliyabilirim?
Unutmayın ben bir MÜNECCİM değilim. Bilgi olmadan yorum olmaz!

Örneğin Forumda bir kardeşimiz Zencefil hakkındaki rüyasını yorumlamamı istemiş.
Rüyanızda sadece zencefili görmüş olmanız nerdeyse hiç birşey ama HİÇ BİRŞEY ifade etmez o ruyadaki yaşanan olay mekan duygu his
yaninizda olan kisiler ortamin havasi..Rüyayı gören hakkında bazı bilgiler bilinmeli ki rüya en az hata ile tabir edilebilsin.

Mesela bir arkadaşım yazmış ki rüyamda Ay gördüm.
Siz akıllı bir insansınız. Bir düşünün kocaman 500 parçalık bir yap-boz bulmacadan sadece bir parcasını elinize verseler bulmacayı çözebilirmisiniz?
çözebilirseniz BUYRUN...

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Rüyada gördüğünüz şeylerin isimlerini o rüyayı yormada esas alın. Keza gördüklerinizin künyelerini veya kinaye mânalarını da ele alın.
Rüya ilk yorumcuya göre (vuküa gelir öyleyse rastgele kimselere anlatmayın)."
Rüya sadece akılla yorumlanmıyor!ilim irfan marifet gönül hikmet feraset tecrube ile de yani butun bunlarin karisimi ile yorumlanır.

alemra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun...Hakkınızıda helal edin lütfen :)

Üst Alt