• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüya da Kur'an öğretmek

esmaesma

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Kuran-ı Kerim öğretmek.
Merhaba, dün gece rüyamda daha önce oturduğumuz evin önündeyim üniversiteden arkadaşlarım var yanımda ( aslında 7-8 yıl öncesi ama ne hikmetse 5 yıl önce tanıştığım arkadaşlarımla muhatabım) beni bir yere davet ediyorlar sanırım tam hatırlamıyorum ama onlara Üç harflilerden korunmak için her gün Nas suresi okumam gerektiğini söylüyorum. Onlar şaşırıyorlar, keşke sen de yanımızda olabilsen falan gibi bir şey söylüyorlar sonra ben neyse annem okumuş bugün falan diyorum bir şeyler konuşuyoruz kesik kesik o kısım. Sonra komşular çocuklarına Kur'an-ı Kerim öğretmelerini istiyorlar bende kabul ediyorum hem böyle daha iyi korunurum diye düşünüyorum. Sonra evin arkasında 7-8 metrekarelik bir alan var 2 metre yüksekliğinde orada öğretecekmişim gelen her çocuktan da karton getirmelerini istiyorum ve getirenlerden aldığım kartonları seriyorum, kenarlar açık kalıyor bende kendi kendime "neyse sözümü dinlemeyen olursa ceza olarak oraya oturturum" derken uyandım. Hayırlara vesiledir inşalllah. Atama bekliyorum Allah nasip ederse bu sene, sınava gireceğim Temmuzda inşallah ona delalet olabilir mi bu :) Şimdiden Allah razı olsun, Allah'a emanet olun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba "SİZİN EN HAYIRLINIZ KUR'AN-I KERİM'İ ÖĞRENEN VE ÖĞRETENLERİNİZDİR. "
Hadis-i Şerif.

Ya alim ol,Ya talebe ol,ya dinleyenlerden ol,yahut bunları sevenlerden ol,Beşincisi olma helak olursun..

Rüyaniz Hayr Olsun
Rüyada Kuran'ı Kerim öğretmek;
insanlara, ilim, irfan ,edep, ahlak,ilahi telkinlerde bulunacaksınız. Aslında bu görev özellikle size verilmiş. Belki de bir acıya ilaç olabilecek, insanları sabıra ve dayanmaya teşvik edeceksiniz...

Rüyada Nas süresini okumak;

okuyan veya dinleyen kimseyi Hak Teala (C.C.), hasetlerin ve kötülerin şerrinden emin kilar, O halkin, halk da onun şerrinden emin olur.
Bir başka rivayete görede: Rüyada Nas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya Üzerine okundugunu görmek,
rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine ,şeytanin kötülüklerinden emin olmaya işarettir.

İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Bir kişinin rüyâsında Felâk ,Nas Sûresi'ni okuduğunu görmesi;
o kimseye eğer sihir yapılırsa tesir etmeyeceğine, illet ve hastalık nedir bilmeyeceğine ve dünyanın bütün şerlerinden emîn olacağına işâret eder.

Gördüğün rüyalar hep hayırlara işaret etmekte, manevi yönden Sizi rahatsız eden kişiler veya olaylarda uzak durman gerektiğini, zamanın kıymetini bilip, onu iyi değerlendirmen gerektiğini simgelerken aradığın manevi desteği Yüce Allah'ta bulacağını, ona sığınmaya devam etmen, ondan yardım istemen gerektiği ifade etmektedir.
Allah yar ve yardımcınız olsun..selametle..

Üst Alt