Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dua

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz

rizkinbollasmasi.jpg

Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dua, rızık için dua, rızık duaları, rızkın artması için dua rizik duasi

✔Ya hamıdül fe'alü zel menni ala cemiy'ı halkıhi bi lafzıh

Bu esmayı okumaya devam edenlerin Allah Teala her türlü işini kolaylaştırır rızkını arttırır insanların yanında sevilir ve saygı görürler.

Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dua Rızkın Artması İçin Dua. Rızk duası Rızkın Bollaşması İçin Okunan Dua.

"Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram. Es'elüke bismikel azîmil-a'zami, enterzukanî helâlen tayyiben. Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu, ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba'iden karribhu, ve in kâne kâriben yessirhü, ve in kâne kalîlen kessirhü ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi"

Anlamı:

Ya Allah, Ya Rab, ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver. Allah'ım, eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yaklaştır. Yakın ise kolaylaştır. Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir.
Bu mübarek dua rızkımızı çoğaltmak ve bereketli olmasını sağlamak içindir. Rızkımız yerde, gökte, az ve çok her ne ise onu Mevla'dan istiyoruz. Rızkımızın bilhassa helâl olması için bu duayı ısrarla tekrar edersek, faydasını yakında inşallah görürüz.

Kaynak Kitap: Mecmuatul Ahzab (Büyük Dua Kitabı) // Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi

Rızkımızın Çoğalması İçin Okunacak farklı bir Dua
Allahummer'zuknâ, rızkan helâlen tayyiben bilâ keddin, vestecib duâ enâ bilâ reddin, ve neûzübike anilfazî hateyni el-fakri veddeyni, sübhanel müferrici an külli mahzûnin ve mağmûmin, sübhâne men ca'ale hazainehü bi kudretihi beynel kâfi ven-nûn, innemâ emrühü izâ erade şey'en en yekûle lehü kün fe ye'kün, fe sübhanellezî bî yedihi melekûtü külli şey'in ve ileyhi turce'ûn. Hüvel Evvelü minel evveli vel Ahiru ba'del âhiri vez-Zahirü vel Bâtinü ve hüve bi külli şey'in Alîm.

Bu dua sabah akşam rızkın çoğalması ve bereketli olması için okunur. En az on ilâ yirmi defa arasında aynı niyet üzerine sabah akşam okunacaktır. Faydası çok fazla olduğuna şüphe yoktur. Alimler bunu böyle bildirmişler ve devamlı olarak bu duayı okumuşlardır.

Cumadan Sonra Okunacak Rızık Duası
Allahümme yâ Ganiyyü, yâ Hamîdü, yâ Mübdiü yâ Mu'idü yâ Rahîmü ya Vedûd. Eğisnî bi helâlike an harâmike ve bitâatike an ma'siyetike vebi fadlike ammen sivake.

Anlamı:

Ey Ganî, ey Hamîd, ey icâd edici ve ey iâde edici ey merhamet sahibi ve ey muhabbet eden Allah'ım. Helâlin ile beni haramdan sakındır. Tâatın ile mâsiyetinden beni uzaklaştır. Fazlü keremin ile Senden gayrisini bana unuttur.

Helal kazanç için ve bol rızık için bu duâya akşam sabah devam etmeli, en az üç veya yedi defa okumalı. Bu mübârek duâyı İmam-ı Âzam'ın okuduğu ve ondan kaldığı rivayet edilmektedir. Bilhassa rızkın çoğalması için okunan bu duâ en fazla cumâ namazından sonra okunmakta ve büyük fazilet gözetilmektedir. İmam-ı Âzam'ın bu duası bir çok fakiri zengin etmiştir.

Rızık için okunabilecek farklı dualar için
?Rızkın artması için okunacak dualar

Rızkımızın artması için duadan başka neler yapabiliriz?
?Rızkın artması için

Rızık, bereket, kazanç
?Bereket, Kazanç ve Rızık.

Rızkın Bollaşması İçin Okunacak Dua, rızık için dua, rızık duaları, rızkın artması için dua rizik duasi

✔Ya hamıdül fe'alü zel menni ala cemiy'ı halkıhi bi lafzıh
Bu esmayı okumaya devam edenlerin Allah Teala her türlü işini kolaylaştırır rızkını arttırır insanların yanında sevilir ve saygı görürler.

Rızkın Artması İçin Dua.
Rızk duası

? Rızkın Bollaşması İçin Okunan Dua
rizkinartmasi.jpg

Okunuşu:
“Allahumme kanni’ni bima razekteni ve barikli fihi ve ahlif ‘aleyye kulli ğaibetin-li bihayr.”

Anlamı: “Allah’ım! Bana verdiğin rızık konusunda beni kanaat sahibi yap ve o rızkımı bereketli kıl. Zayi olan her nimetin daha hayırlısını bana ihsan eyle.” (Hâkim, De’avât, No:1878)
Rızık Bereket Duası
bereket_rizik_duasi.jpg

Okunuşu: “Allahummeğfirli verhamni vehdini ve ‘âfini verzukni.”

Anlamı: “Allahım, beni bağışla, bana merhamet et, rızânı kazandıracak işler yaptır, bana âfiyet ve hayırlı rızık ver.” (Müslim, Zikir 35)

Rızık için okunabilecek farklı dualar için ? Rızkın artması için okunacak dualar

Rızkımızın artması için duadan başka neler yapabiliriz? ?Rızkın artması için

Rızık, bereket, kazanç için ?Bereket, Kazanç ve Rızık.

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ya hamıdül fe’alü zel menni ala cemiy'ı halkıhi bi lafzıh

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ya hamıdül fe’alü zel menni ala cemiy'ı halkıhi bi lafzıh

dgnyldrm

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkürler allah razı olsun paylaşımlar için

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
''Rızık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım. ALLAH’ım akıl irade hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rızkımızı bol eyle.'' [Hz. Âişe (r.a)]

Amin...

hhamutcu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
herzman beklerız allah razı olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Cümle müslüman kardeşlerimizin rzıkları bollaşsın inşAllah. Rızıklarımız bollaşsın amma nasıl bollaşsın? Rızıklarımız helalinden bollaşsın. Ne geliyorsa helalinden gelsin. Helal yoldan gelmeyen rızık hayır getirmez. Ne demişler... Buyrun bakın==> Rızkın nereden geleceği belli olmaz

suzzy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Eski işyerinde maddi sıkıntımı patronumla paylaşmıştım. Zam yapacağını ummuştum :D fakat kendisi elimizden birşey gelmiyor fakar her akşam namazından sonra Vakıa suresini oku demişti. Okumaya başladım. Her duyduğuma körü körüne inanan biri değilim. Elbette Kuran'dan bir sureyse faziletleri büyüktür diye düşündüm ama etkilerini merak edip internetten de araştırmıştım. 2 ay sanırım yalan olmasın her akşam okumaya devam ettim. Birgün evden çıkacağım işe gitmek için hiç param yoktu ev sahibinden minibüs parası isteyecektim. Gardırobumdan bir kıyafetimi aldım ki ben genelde hesapsız harcamalar yapan biriyim ceplerimde 5 kuruş param genelde olmaz. uzun zamandır giymediğim bir kıyafetimti ceplerini düzeltirken ön cebinden para çıktı. Mümkün değildi. Şükürler ettim çok zor zamanımda bulmuştum. Evden çıkmak üzereyken arka cebime telefonumu koyacaktım ki bir baktım arka cebimden de para çıktı. Ben gerçekten cüzdanım dışında ceplerine para sıkıştıran biri değilim. Mevlam duaya hayırlıysa karşılık verir. Şükürler olsun bu ve bunun gibi nice değişik şeylerle karşılaştım hep şükrettim inşallah devam eder. Tavsiyem her akşam namazından sonra Vakıa suresini okuyun. Şuan da vakit bulup ben okuyamıyorum ama eşim okuyor ve evimiz çok bereketli şükürler olsun.
*görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler*

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah cc. Cümle müslüman kardeşlerimizin rzıkları bollaşsın inşAllah. Rızıklarımız bollaşsın amma nasıl bollaşsın? Rızıklarımız helalinden bollaşsın.
Ne geliyorsa helalinden gelsin. Helal yoldan gelmeyen rızık hayır getirmez....

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Elbet kelami dualar da güzeldir ve olması gereken bir haldir lakin,
Fiili dualar kelami duaların olmazsa olmazıdır.
Allahü Teala, çalışanın emeğini zayi etmez bilakis on (10) misliyle mukabelede bulunur.
Bizim mahallelerde "fiili dua"alar akamete uğruyor gibi, benim gözlemlerim yanılabilirim.
Peygamberimiz'in hayatında fiili dualar yerini "noksansız" bir şekilde korumuştur. Bu incelik unutulmamalıdır.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Eski işyerinde maddi sıkıntımı patronumla paylaşmıştım. Zam yapacağını ummuştum :D fakat kendisi elimizden birşey gelmiyor fakar her akşam namazından sonra Vakıa suresini oku demişti. Okumaya başladım. Her duyduğuma körü körüne inanan biri değilim. Elbette Kuran'dan bir sureyse faziletleri büyüktür diye düşündüm ama etkilerini merak edip internetten de araştırmıştım. 2 ay sanırım yalan olmasın her akşam okumaya devam ettim. Birgün evden çıkacağım işe gitmek için hiç param yoktu ev sahibinden minibüs parası isteyecektim. Gardırobumdan bir kıyafetimi aldım ki ben genelde hesapsız harcamalar yapan biriyim ceplerimde 5 kuruş param genelde olmaz. uzun zamandır giymediğim bir kıyafetimti ceplerini düzeltirken ön cebinden para çıktı. Mümkün değildi. Şükürler ettim çok zor zamanımda bulmuştum. Evden çıkmak üzereyken arka cebime telefonumu koyacaktım ki bir baktım arka cebimden de para çıktı. Ben gerçekten cüzdanım dışında ceplerine para sıkıştıran biri değilim. Mevlam duaya hayırlıysa karşılık verir. Şükürler olsun bu ve bunun gibi nice değişik şeylerle karşılaştım hep şükrettim inşallah devam eder. Tavsiyem her akşam namazından sonra Vakıa suresini okuyun. Şuan da vakit bulup ben okuyamıyorum ama eşim okuyor ve evimiz çok bereketli şükürler olsun.
*görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler*
s.a guzel kardesim. allah rizkini bol bol versin insallah. rabbim dualarini karsiliksiz birakmamis. ne guzel..

kamilc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bu dua çok etkili kardeşlerim Allah C.C yar ve yardımcınız olsun.

zarife

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
paylaşım için teşekkürler.. dua edip çok çalışmak gerek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Elimizi açıp, Allah'ım bol rızık ver, bizi rızıklandır, bizi rızıksız bırakma diye dua ediyoruz. Rızık kapılarını açan en önemli etkenlerden birinin sabah namazından sonra, yani güneş doğduktan sonra en az 45 dakikalık sürede uyanık kalmak, bu süre içinde tesbih, zikir, Kuran-ı Kerim okumak v.s ile mesşgul olmak olduğunu biliyormuyuz?

Çoğumuz biliyoruz! Biliyoruz da yapıyormuyuz acaba?hy.. Zaten bildiklerimizi yapsak bize yetecek de neyse... Allah c.c her zaman yapmayı bana da nasip etsin.

Hadis-i Şerif “Sabah uykusu rızka manidir” (Tergib) Yani bir müslüman sabah namazını ve manevi faaliyetleri ihmal etmemelidir.

Rızkın artıp bollaşması için başka ne yapabiliriz? Tabi ki zekat meselesi çok önemli. Zekat verileceği zaman şeytan gelir ya yanımıza, "Yahu dikkat et, paranı-malını ona buna veriyorsun ama sonradan fakirleşirsen... Az ver, az ver senle beraber mi kazandılar onlar" DİYE FISILDAR. Halbuki tam tersi, zekat malın, paranın bereketini kat kat artırır. İşte şeytanın fitnelerine aldanıp zekatı gereken miktarda vermezsek, rızkımızı da kendimiz daraltmuş oluruz!

Zekatını tam, hatta fazla fazla vermek gerekir. Malın şükrü mal iledir. Yani zekat, malın şükrüdür.

Üst Alt