• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Resmi nikahtan önce Dini nikah

AzimeBatu0

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar ben yeni nişanladım görücü usülü değildi birbirimizi çok seviyoruz onun sevgisinden de kendi sevgimden de eminim ama maddi durumlar yüzünden hemen evlenmemiz günümüz şartlarında mümkün değil ben kapalıyım nişanlımın elimi bile tutmasından rahatsız olmaya başladım bunun sebebi ise günah ve zinaya yaklaşmak olması bir türlü kendimi rahat hissedemiyorum bu durumu önce anneme söyledim o da dini nikah için erken olduğunu söyledi nişanlımda eğer istersen kendi aramızda nikahımızı yapalım zaten düğün gibi nişan yaptık herkes evleneceğimizi biliyor hemde sen daha rahat edersin dedi bu konuyu biraz araştırdığım zaman kadının mağdur olmaması için dini nikah yapmıyorlamış ama benim Rızam var sizce imam nikahı yapmalı mıyım nasıl olsa evlenicez çeyizim hazırlanıyor beyaz eşyalar ve mobilyalar kaldı sadece

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba, herkes ayrı fikir beyan edebilir. En doğru kararı vicdanın verir. Bana göre en doğrusu önce resmi nikahtır. Dünya hali bu ne olacağını bilemezsin. Dini nikahın rahatlığı yanlış yola sevkedebilir, nefis bu. Sonradanda olayların nasıl gelişeceğini kimse bilemez. Zaten Allah c.c nün kanunu, peygamberimiz s.a.v in sünneti bellidir.

Üst Alt