Ramazan Bayramı mesaj ve Tebrikleri

LİM10

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
17 Mart 2011
Mesajlar
154
Tepkime puanı
1
Rahmet, bereket, mağfiret, yardımlaşma, paylaşma ve muhabbet yıldızının parladığı bir Ramazan ayını daha uğurladık.

Bu ayda, eller her zamankinden daha çok iyiliğe açıldı. Fakirleri, kimsesizleri gözeterek, düşkünlere yardım ederek yardımlaşmanın ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, yaraları sarmanın, insanların derdiyle dertlenmenin en güzel örnekleri sergilendi. Elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaştık. Böylece Allah’a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içinde birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan bayramına ulaştık.

Bayramlarımız her yıl Müslümanlık bilincimizi yenileyen, millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna günlerdir.
İnsanlığın ortak barışının korunmasında önemli sorumluluğu olan, ancak yıllardır kendi dinî bayramlarını dahi sevinç ve mutlulukla kutlamaya hasret kalan; gözyaşı, şiddet, savaş, ekonomik sıkıntı ve yoksulluğun gölgesinde bayram yapmaktan kurtulamayan din kardeşlerimizi hatırlamalı ve onlar için dua etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Türk milleti ve bütün İslam âleminin Ramazan bayramını tebrik eder, bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış ve esenlik içinde yaşamasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederim. Sağlıklı, huzurlu ve her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir ramazan bayramı geçirmenizi diliyorum.


Ülke olarak Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Kardeşliğin, barışın, sevginin, dostluğun, acıları paylaşmanı bizi biz yaptığı bir gerçektir.
Ramazan felsefi olarak hem yardımseverliği hem de paylaşmayı çağrıştırmaktadır. Ülkemizin her zaman olduğundan daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Muhtaç olmayanın muhtaç olana karşı görevlerini de hatırlatan Ramazan ayı bu bağlamda insanları kaynaştırma vazifesini de yerine getirmektedir. Bu inançla birlikte tüm İslam âleminin ve ülkemizin Ramazan Bayramını kutlarız.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,015
Tepkime puanı
423
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.
ramazanbayraminizmubarekolsun.jpg
 
Üst Alt