rabbim beni affetsin

nurani

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm...rabbim her daim yanınızda olsun inşallah...ve bizleri biran bile olun nefsimizle başbaşa bırakmasın...ben nurani...rüyamı yorumladığınız için allah razı olsun...hayattan herkes şikayet eder mutsuzdurlar hep ya da sadece dil ucuyla derler bugüne de şükürler olsun diye...ben yaşadıklarıma isyan etmedim hiç dedim ki rabbimin bir bildiği var ki ben bunları yaşıyorum,cenneti kazanmak kolay değil dedim...,buymuş hayırlı olan dedim,olması gerekeni yaşıyorum dedim,ama ben de beşeriyim tabi ki isyan dönemlerim oldu ama rabbim beni hiç yalnız bırakmadı sadce ben ona asla layıkıyla kulluk edemedim ibadet edemedim çabaladım çabalıyorum beni bağışlaması ve ihlasa ermiş muhlis kullarından etmesi için yalvarıyorum...ama bu sıralar biraz fazla bunaldım ve ibadetimi çok aksattım..bu rğyalar ondan kaynaklandı biliyorum...inşallah yine rabbimin izniyle toparlanırım...oğlumu 18 yaşındaydı 4 yıl oldu kaybettim ama hiç isyan etmedim hayırlısı budur dedim,yokluk beni çok yordu herşeye rağmen inancımı kaybetmemek için allaha sığındım,şimdi kızım diş hekimliği okuyor izmirde ama sonunu getiremeyeceğim belki de okutamıycam masraflarını karşılayamıyorum onca açlık yokluk çaresizlik bunun için mi diye üzülüyorum,oğlum öldükten sonra kanser oldum tedavim bitmeden acil by pass oldum 5 ay sonrasında bir ameliyat daha...küçüçk oğlum epilepsi oldu konuşmayı bıraktı özel eğitim aldı şimdi elhamdülillah iyi herşeye rağmen yaşıyoruz babalarından boşanalı 6 yıl olacak 3 çocuğumuda alarak boşandım...şizofrendi...felçliydim ayrıldığımızda hemde dayaktan...açlık yokluk çaresizlik...bugüne bçyle geldim...doğru yolu buldum tesettüre girdim herşey çok iyi gidiyordu...annem yanıma geldi annemdir dedim ama inançsız tamamen dğnya sevdalısı zorlayamam onu anlattıklarımı bile dinlemiyor benden midesi bulanıyor namazımı baiörtümü istemiyor,,kuran okumama sohbet etmeme müsaadesi yok,isyanım bundandır ençok...yüreğim yangınlarda...ayrı eve taşınması gerekiyor yoksa ahiretimi kaybedicem ama o giderse ben artık çalışamıyorum kızımı okutamam,kalırsa cehennem ateşine girmeme sebep olacak...bundandır canımdaki yangın...dualarınızı benden eksik etmeyin...rabbim siznle olsun inşallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

"ayrı eve taşınması gerekiyor "
Kardesim Siz ruya gorup benden yorumunu sordunuz..Ben de Allah RIZASI icin yorumlamaya calistim..Bence annenizin ayrı eve taşınması icin acele karar vermeyin..
ne olursa olsun O sizin anneniz.. sadece kendi ahirettinizi kurtarmayi dusunmeyin..

"Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir."
BAKARA - 153

"Gördüğünüz rüya manevi açıdan daha yüksek bir iç huzura daha üst bir mertebeye ulaşmak istediğinizi ancak bu isteğinize ulaşmak için
hatalı bir yöntem kullandığınızı veya isyan ve teslimiyette Sabir ve sukurde eksikligi veya başladığınız yola devam etmediğinizi yarım bıraktığınızı simgelemektedir.
Dini bir eksikligin alamettidir.. belki de tessetur kim bilir Allahu alem..

Rüyada ölmüş birine su vermek görmek;tanıdığınız yakın birine çok fazla ihtiyaç duyduğu bir zamanda büyük bir iyilik yapacağınızı ve
bundan sevap kazanacağınızı simgelemektedir...kim bilir belki de anneannemiz sizden bir sey yapmanizi istiyor..
susuzlugunu .istirabini dindirmeniz icin sizden bir sey bekliyor olabilir seklindede yorumlanir.."

Sizin icin kendi evladiniz ne kadar kiymetli ise rah. anneanneniz icinde kendi KIZI yani anneniz degerli...
simdi ruyanizi cozdum.. sizden KIZINA sahip cikmanizi istiyordu..
bazen imtihan icinde imtihanimiz ile imtihan ediliriz de imtihani fark etmeyiz.. Nerden biliyorsunuz ki bu sefer anneniz, ve Sabriniz ile imtihan edilmediginizi...

kendim koruyucu anneyim hem de evladligim var.. dun oyle bir imtihana Rabbim Tabii tuttu ki..
YaRabbi!!Yarrabbi!yüregim Yandı tutuştu.. bir an da 10 sene yaşlandigimi hissettim! imtihan icinde kendim ile imtihan edildigimi fark ettim..
Hamd olsun..ins.. her 3 tarafi da fazla KIRMADAN,incitmeden KUL HAKKINA girmeden sag selamet ile ciktik!!

Kardesim annenizin evinizden taşınmasıni israr ile isteyip onu ordan cikartirsaniz bir anda hepiniz maddi, manevi kaybedersiniz kim kazanir biliyormusunuz ?şeytan...
Ben size Allah icin dogru ve yanlisi soyledim gerisi Size kalmis..istediginiz karari verebilirsiniz ama Adalet, durustluk, merhamet ve Vicdaninizi da katma deger yaparak!!
hesabinizi yapin.. ins. dogru karari vermeniz icin Size Duaci olacagim!! Hayirli gunler..

nuru alanur

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
kardeşim allah büyüktür.hepimizin zor günleri oldu hemde çok zor düşe kalka çamura bata çıka tevekkülü öğretti rabbim çok şükür.sonsuz şükürler olsun bizi yaratan rabbime tewekkül et inşaallah .döndüm rabbim sana tevekkül ettim de o seni yalnız kimsesiz bırakmaz bir yol gösterir dualarımız seninle.

nurani

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rabbim sen neylersen güzel eylersin

allah razı olsun sizlerden sevgili dostlar...merak etmeyin ben annemin yanımdan gitmesini istemedim zaten...annem bizimle kalmak istemiyor ben onu ikna etmeye çalışıyorum yapayalnız napıcaksın diye...benim yanımda daha rahat ama oğlumu istemiyor,tesettürümü istemiyor,namazımı kuran okumamı istemiyor,sohbetlerimi istemiyor,hergün bana bir yığın hakaret ediyor emin olun bende rabbime onun için dua ediyorum....kendim için de sabır diliyorum..daha yüzümüm asmadım emin olun..rabbim biliyor çabamı...ama annemde olsa ne namazımdan ne tesettürümden vazgeçemem..bana ablamlar gibi yaşamammı söylüyor yapamam...ben böyle mutluyum...rabbimin rızası için başımın üstünde yeri var...aldığım nefes rabbim içindir...Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cumlemizden..o zaman kendi gitmek istiyorsa kararina saygi duyun birakin gitsin bu gidisinde de bir hikmet ve sebep vardir..
Kaderin hikmet planini nasil isledigini biz bilemeyiz sadece Allah bilir ve Biz kaderimizi yasariz...
Siz sadece kendi uzerinize dusen insanlik, islami ve evladlik vazifesini yapin gerisi Allah Kerim!!
Selamet ile Hayra kalin..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

Üst Alt