Platonik aşk acısından nasıl kurtulabilirim.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm. Hocam platonik aşk acısından nasıl kurtulabilirim sevdiğim kıza kavuşmak imkansız çünkü o başkasını seviyor ve benden haberi bile yok ve o da başkasını seviyor okulunu bitirdiğinde evlenecek. İnanın 7-8 yıldır dua ediyorum Allah'abu aşkı acısını yüreğimden çıkarın diye ama her geçen gün daha çok arttı bu aşk acısı. Hocam nasıl bir yol izlersem bu yoldan kurtulurum. Saygılarımla :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Aşk, insan duygusal alanı içinde en karşı konulmaz olanlarından biri.
Ümitsiz aşıklar, efsaneler, aşkı için ölenler, öldürenler,platonik aşklar, hayali aşklar, tek yanlı ümitsiz aşklar, ömür boyu süren aşklar ve anlattıkça uzayan milyarlarca aşk öyküsü.
Bir de İlahi Aşk var ki; sırlarla dolu bir sırdır. Anlatması sırdır. Anlaması sırdır. Paylaşması sırdır.
Aşk öylesine Evrenseldir ki “Onları affet Ne yaptıklarını bilmiyorlar” diyordu Sofii

desenize Siz de kendi âleminizde kendi kendinize gelin güveyi olanlardansiniz..sırıtık.:,
Onun sizden haberi bile yok ve o da bir başkasını seviyor okulunu bitirdiğinde evlenecek...
Onu seviyorsaniz kimin ile mutlu olacak ise gitsin onun ile Olsun diye de dua edin...

Şimdi artık gerçekle yüzleşniz. Hayalini kurduğunuz insan (dünya )tam bir serap olarak karşınıza çıktı, gerçekleşmedi, zaten gerçek değildi....
sevgi tek tarafli ise o gerçek sevgi değil Platonik aşk Siz heyecandan titrerken o işiyle meşgul olur.O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken,siz onun için sıradan birisinizdir....
platonik" ne demek?
Gerçekte var olmayan, düşte kalan, hep öyle kalması istenilen sevgi..

Gelin, o,olmiyan kişiyi hayalinizden sökün atın. Kalbinize söz geçirin, aklınızı devreye sokun, mantık ve muhakeme melekenizi geliştirin. kendinizi meşgul edecek hobiler bulun!!
Kimse için "hasta" olmayın. Aşk ve özlem sağlığınızı bozmayın. Bu süreç böyle devam etmez ve devam ettirmeyin. Kesin bir karar alın, o tarafa iyice sırtınızı dönün, geleceğinizi bir "hiç" uğruna ipotek altına almayın.
Allah bir kapıyı kaparsa, diğer bir kapıyı açar...

Hiçbir şeyden haberi olmayan, seni görse tanımayan, tanısa bile ilgi göstermeyen, yolunu/çizgisini bulmuş birine gidip de ne diyeceksin? Bir şeyler söylemeye kalksan bile ne kadar zor durumda kalacağını kestirebiliyor musun?

Gönül ferman dinlemez” ama Bürhanı dinler. Gönül tencere gibi kaynarken ona elle müdahale edemezsiniz.
Ferman yazıp içine atsanız kaynamayı dindiremezsiniz. Ama onu kaynatan aşk ateşinin yönünü başka yere çevirirseniz kaynama durur...

yaşadıklarımız,Hayatta bakış açımızı da değiştirir.
Elbette aşkın kaynağı ilâhîdir ve insan, çoğu kere seveceği kişiyi kendisi seçemez. Ama insan, sevdiği ile de imtihan edilir...Bu da geçer Ya Hu

Önce kendi çabalarınla olaya nokta koymayı dene.
Bu mecazi aşkı hakiki aşka çevir. Nasıl mı? Mecnun gibi ol, taşıdığın aşkı/sevgiyi kalbini verene çevir, aşkını aşkı yaratana yönelt. Çünkü kalp ancak O'nu sevince rahatlar, O'nu düşününce huzura kavuşur....

duaa..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim. Gönül sizim daha iyi bilgi verecektir size. Kalbimden geceni soylemek istedim. Allah gönlünün muradini hayırla versin. Hakkında hayırlısi olsun. Hanimefendi aklına geldiğinde Lailahe illallah de sürekli. Gece yatmadan aklına geldiği vakit. Hanimefendinin gönlü başkasında çünkü bazen imkansız çeker insanı bir çoğumuz da yaşıyoruz bu durumu. Lailahe illallah sana iyi gelecektir. Allah ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin. Selam ve dua ile..

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun tozduman kardeşim inanın benim sevgim gönülden ama 7-8 yıldır aynı acıyı çekiyorum Gönül Hocamın dediği gibi ona da edin evet ben sürekli hayırlısını istiyorum yaklaşık 8 yıldır. Elimden gelen sadece dua. Allah'a emanet olun.

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba kardeşim bende üç yıldır bu derdi yaşıyorum. Yüce Allah Herkese farklı imtihanlar veriyor. Bizimde imtihanımız buymuş be kardeşim. Siz benden çok fazla yıl daha sevmişsiniz.Eminim acınız fazladır. Ama dünya yatma yeri değil malesef. Herkesin imtihanları var. Sizin gibi benim aşık olduğum kişininde bir sevgilisi var ve bu benim canımı yakıyor.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet aynen öyle imtihan şeklimiz buymuş önemli olan bu imtihanda isyan etmeyip tam tersine şükür etmek. Çünkü peygamberlerin imtihan şeklini düşündükçe benim şükür etmekten başka hiç bir seçeneğimin olmadığını düşünüyor. Kardeşim ben Gönül Hocamı dinleyip unutmaya çalışacağım çünkü başka bir seçeneğim yok. İnşallah sizin için de hayırlısı olur kendinize çok iyi bakın, selametle kalın.

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah c.c kımseye ask acısı yasatmasın cok zor, ayrıca bu gonul ıslerı ınan sızı bunalıma sokup ısyana teşvık edıyor. Ne kadar Allah c.c dua etsende Kurban unutmakı, kalblerı sevdıren Allah c.c. ısındıranda. Herseyın hayırlısını temmennı et ve Allah c.c bırak elbettekı askta olacak sevgıde ama yemın ederımkı hepsı boş, ask sevgı. Bak nedıycem senı sevdıgım kadar ıbadet etseydım bugun cennette köşküm vardı, yanı Allah.c.c yonel bu ask durumları ınan vesveselerden gecılmez, ısyana surukler kımılerınde secdeye kapatır ama ıkısının arasında gıdıp gelırsın o yuzden. Bak sunu demıssın zamanında benım dedıgıme benzer '' Allah'a bu aşkı acısını yüreğimden çıkarın''
Ve bıttı vazgecemıycegım ugruna canımı vercegım bırı vardı ama suan yerdekı toz kadar degerı yok, anlatabıldım mı. Yanı Allah c.c gercekten senın nıyetıne bakar, gercekten onu kalbten ıstıyormusun ona olan askın ıcınden alınmasını gercekten dua ederken kendınle bır hesaplaş, yoksa kardesım ısın zor dedıgım gıbı. Allah c.c yardımcın olsun.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet gerçekten işim zor kardeşim çünkü onu yürekten ve iyi niyetli sevdim o yüzden işim zor onu gönülden sevmeseydim şu bu satırları bile yazmazdım. Zaten gönülden sevgi olmasıydı yaklaşık sekiz yıldır bu böyle devam etmezdi. Ben onu gönülden sevdim ve gönülden, ona dua ederek kalbimden çıkarmaya çalışacağım ama sanki bu hiç bitmeyecek gibi geliyor bana ama Allah büyüktür diyorum bu aşk acısını bana zehir gibi yüreğime koyduysa bunun panzehirini de mutlaka bana verecektir bundan kuşkum yok ama 10 yıl daha sürer 30 yıl daha sürer onu Yüce Allah yine bilir. Saygılarımla kardeşim Allah razı olsun.

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet gerçekten işim zor kardeşim çünkü onu yürekten ve iyi niyetli sevdim o yüzden işim zor onu gönülden sevmeseydim şu bu satırları bile yazmazdım. Zaten gönülden sevgi olmasıydı yaklaşık sekiz yıldır bu böyle devam etmezdi. Ben onu gönülden sevdim ve gönülden, ona dua ederek kalbimden çıkarmaya çalışacağım ama sanki bu hiç bitmeyecek gibi geliyor bana ama Allah büyüktür diyorum bu aşk acısını bana zehir gibi yüreğime koyduysa bunun panzehirini de mutlaka bana verecektir bundan kuşkum yok ama 10 yıl daha sürer 30 yıl daha sürer onu Yüce Allah yine bilir. Saygılarımla kardeşim Allah razı olsun.
Bırde şu ayete bak oku hele ,

Müşrik kadınları, iman etmedikçe nikâhlamayın. Bir müşrik kadın, sizin hoşunuza gitse bile, iman etmiş olan bir cariye herhalde ondan daha hayırlıdır. Müşrik erkeklere de mümin kadınları nikâh ettirmeyin. Bir müşrik, sizin hoşunuza gitse bile, mümin bir köle elbette ondan daha hayırlıdır. Onlar sizi ateşe davet ederler, Allah ise, kendi izniyle cennete ve mağfirete davet ediyor ve âyetlerini insanlara açıklıyor. Umulur ki onlar hatırda tutup, öğüt alırlar....

Bu yonden dusun bı hele Allah c.c hayırlıların en hayırlısıdır , burda kendınede bır hayır ara bu yonden dusun belkı sana hayırlı degıldı , zor bır durum elbette kalb bu bırdaha severmı dıye uzulme ,gercı kısısel olarak algılarsak ben sevemedım acıkcası bırdaha ama kımseyıde sevemıyorumda , kısaca bırsey daha dıyım kendımden bak kardesım ben onun ıcın herkesten vazgecebılır bır omru onun ıcın heba edebılır bır ınsandım Ama Allah c.c ya sıgındım unutmak ıcın yalvardım senın durumunda bende vardım oyuzden yalnız degılsın unutma , cok zor bır surec ımtıhandasın Allah c.c kımseyı sevdıgıyle ımtıhan etmesın zordur bılırım .

Ben cok dua eddım o sekılde gectı kurban nekadar eddıgımı nekadar secdeye kapandıgımın bır onemı yok bu durumda tek onem arz eden , senın gercekten kalbten bu durumun bıtmesını hergun Allah c.c dan dılemendır , kendımden ornekler verıyorumkı sen yalnız hıssetme dıye kendını kurban benımkıde yıllar surdu ve bırsey daha dıyım de ben Allah c.c tam anlamıyla yoneldıgımde aylar sonra pat cıka geldı pısmanım der gıbı hallerı var aramızda ucurumlar var Oysa Arrtık , kınamıyorum Allah c.c hıdayetıne naıl etsın dıye yalvarıyorum onun ıcınde anlatamam sımdı nasıl bı ınsan oldugunu ama az cok anlamısındır yanı netıce şu kı ıyıkıde ayrılmışız dedım cok cıddıyım abartmıyorum .
Anladınmı nedemek ıstedıgımı Allah c.c Sevdiği Kuluna Dert Verir Ve sende yonel artık butun butun ver kalbını Allah c.c daha hayırlısnu cıkırtacak emın ol karsına, ıbret ıstıyorsan hayatıma kadar anlatırım ozamanda halıne sukredersın... Saygılarımla Allah c.c tekrar bana sana tum musluman alemıne hıdayet versın...

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mumin kardeş her gün Allah'a dua ediyorum hayırlısı olsun diye yıllardır dua ediyorum yalvarıyorum, yakarıyorum dediğiniz gibi belki böylesi daha hayırlı benim için ama biz kullar biraz sabırsızız. Benim için 8 yıl geçti ama Yüce Rab için belki o 8 saniye bile değil. Beni rahatlatan namazım, dualarım yani kısacası ibadetim. Kızın nasıl olduğunu bilmediğinizi yazmışsınız onu da yazayım. Kız hayatında namaz kılmamış, kuran okumamış, üniversite okuyan güzel bir kız. Mumın kardeş belki böylesi daha hayırlı olacak benim için. Kendime ve ona dua edip unutmak en doğru yol bence. Selametle kolun Mumın kardeş

HayalCAH

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Gözyaşları ile haykır rabbine,
kurtar beni bu sahte deryadan diye.

Gönlün kapılmış bir gaflet deryasına,
Her tarafı karanlık ve ucsuz bucaksız.
Uzaydaki kara delikler misali,
kurtarmaya yeltenenler anlar ki çaresizler,
maşuk-u mahluk-u deryasından ancak seni Allah kurtarır.

Tarifle marifle olacak iş değil bu işler.

Gözünden uzak eyle kızı ona ait ne varsa uzak dur onlardan. Mevlaya dualarını artır;göz yaşlarını tövbeni artır.

Biliriz ki mevladan başkasını çok seven faturasını ödemeden kurtulamaz.

Rabbim nazargâhlarından birisine,bir mürşidi kâmile bağlar inşâAllah kalbinizi.

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
HayalCAH kardeşim çok etkileyici bir şiir güzel yazmışsınız. Allah razı olsun.

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
kardesim uzulme cunku hayirlisi yolda sevin bence Allah c.c hamd ed ona birak

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm hayalcah kardeşim, üzülme belki daha çok daha iyisi gelecek yüreğine!!

unutma senin üzüldüğünden daha çok üzülen, sen sevinince senden çok daha fazla sevinen bir Allah'ın var! o kullarına zulm etmez, imtihan eder ihmal etmez!!

sabır zırhını giy ve bekle sadece bekle! yolun sonunda çok daha iyileri çıkacak karşına ...
selam ve dua ile sağlıcakla kal...

berat1983

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bana destek olan herkese başta İslamiforumlar.net ailesine ve tüm kardeşlerime saygılarımı sunuyorum. İnanın yazdıklarınızı okuyunca rahatlıyorum ve sizlere dua ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah'a emanet olun kardeşlerim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Aynısını bende yasıyorum o benı sevmıyor umursamıyor bıle ama o aklımdan cıkmıyor.

Üst Alt