Pişman rumuzlu misafire

P

Pişman biri,ne

Kayıtsız
Misafir
öncelikle Esselamu aleyküm bu yazım pişman rumuzlu misafire

Sayın pişman rumuzlu arkadaş derdinize ortak olan gönül sızım hocamız size yardımcı olmuş fakat ben gönül sızım hocamızın bazı yazılarına katılmıyorum, hangisine ve niye katılmıyorum;
gönül sızım diyorki mademki eşiniz sizi, siz eşinizi seviyorsunuz herşeyi eşinize anlatın ondan af dileyin, bu bana mantıklı gelmedi neden çünkü herşeyden önce Affetmek yüce rabbimize mahsustur ve her kim eşini ölesiye,de sevse bir anlık zevk uğruna aldatıldığını öğrendiği zaman bütün dünyası yıkılır dünyası alt üst olur, farzetki aldatan sen değilde eşiniz sizi aldattı ve bir kez iki kezde değil defalarca aldattı ve seni çok sevdiği için sonunda pişman oldu geldi herşeyi size anlattı diyelim, neticede herşeyi öğrendin peki sen ne yaparsın? eşini aff,mı edersin yoksa ağız burun cam çerçeve dağıtıp sabahsı boşanmak için mahkemeyemi gidersin? tabiki ağız burun dağıtıp ya mahkemeye gidersin yada sokağa atarsın demi?
eşiniz,de senin ağzını burnunu dağıtamıyacağına göre bütün dünyası alt üst olmuş perişan birşekilde aile mahkemesine gidip boşanma davası açacaktır bu kesin,

benim tavsiyem mademki sen eşini, eşinde seni seviyor ohalde yapacağın iki şık var,
birinci şık; gönül sızım Hocamızın dediği gibi Allah'a çok yalvarıp yaptığın herşeye bütün yanlışlarına birdaha dönmeyesiye tövbe edip Allah'tan aff dilemek,

ikinci şık; eşine karşı yaptığın bu sayısız yanlışı eşinin ve çocuklarının mutluluğu için elini vijdanına koyup bu sırrı mezara kadar götürmektir,

unutmaki senin hesap vereceğin ve aff dileyeceğin bir tek Allah(c.c.) var O'nada hesabını buzamana kadar yanlışları ailene yansıtmadan ona mutlu bir hayat yaşatarak budünyada, gerçek hesabınıda ebedi aleme göç ettiğin zaman verirsin inşaallah.

yazılarından anladığıma göre baya varlıklı birisin allah daha çok versin ama unutma bu alemdeki zenginlik okadarda önemli değil önemli olan ahiret zenginliğidir...!

pişman kardeşimize bu cevabı vermemin nedeni, kendisinin yaşamış olduğu bu adi ahlaksız yaşantıyı bir zamanlar benimde yaşamamdan ve çok şükür RABbimin izniyle tövbe edip o iki ayaklı bütün pislikleri yakamdan silkeleyerek kurtulmuş olmamdandır, ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA.
son yazılarımdanda anlaşıldığı gibi yaptığım bütün yanlışları bu fani alemde içime saklamış ve hiçbirşey olmamış gibi mutlu yaşantıma devam eden biriyim, artık ebedi alemde nereye saklarız onuda karaaa kara düşünmekteyim :)

Rabbim, kovulmuş olan iblisin şerrinden sana sığınırım...

Not: bu cevabımın pişman kardeşimizin konusuyla birleştirilmesini rica ederim zaten bu cevabım ona ve (kendimde dahil) onun gibileredir. ALLAH BİZLERİ AFFETSİN aminn...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam..
" Allah'a çok yalvarıp yaptığın herşeye bütün yanlışlarına birdaha dönmeyesiye tövbe edip Allah'tan aff dilemek,"

AYNEN KATILIYORUM..TABIKI ILK ONCE TEVBEYE GEL TEVBEYE diye yazmistim..

"ikinci şık; eşine karşı yaptığın bu sayısız yanlışı eşinin ve çocuklarının mutluluğu için elini vijdanına koyup bu sırrı mezara kadar götürmektir"demissiniz..

tmm da BU VICDAN ILE YASIYABILIYORSANIZ BUYRUN MEZARA KADAR TASIYIN.. AMA BIR KERE ITIRAF EDERSENIZ vicdanen RAHATLARSINIZ...
VE AFFEDIP AFFETMEMEK ESINIZE KALMIS...hem aff dilemesini isteme sebebim..
bu kardesimiz evlilikten once ve sonrada yapmis demek ki bu bir aliskanlik gibi.. tmm esi bilirse o ins. Saliha bir Hanim ise
kocasinin dunya ve ahirettini de kurtarabilmek icin ona yardimci olacaktir..esine soylemese korkarim ki ayni gafletti tekrar yapabilir..
esi onu bosasa bile ins. hatasini ve kayiplarini anlarsa belki de akillanir ve esini tekrar nikahina almak icin her turlu aliskanligindan vaz gecer..
bilakis benim esim bana oyle bir sey yapmis olsa idi.. eger esim iyi bir insan iyi bir koca, iyi bir Baba ise.. tek hatasi ,gunahi bu ise
ben onu bosamaz o cirkin batakliktan kurtulmasi icin Allah Rizasi icin ugrasir cocuklarimin babasini seytana KAPTIRMAZdim...
muslimanlar herseyden once kardestir.. ve bir din kardesim madem ki pisman olmus tevbe etmis..
ve tutunacak dal ariyor ise ona destek olur.. hidayette ermesi icin yardimci olmaliyyiz..

"yazılarımdanda anlaşıldığı gibi yaptığım bütün yanlışları bu fani alemde içime saklamış ve hiçbirşey olmamış gibi mutlu yaşantıma devam eden biriyim, artık ebedi alemde nereye saklarız onuda karaaa kara düşünmekteyim :)" demissiniz.

kardesim ebedi aleme daha gecmeden siz hic bir sey olmamis gibi kendinizi temiz hissedebiliyormusunuz.. tmm. hickimse bilmesin ya vicdaniniz...
hem bu hesaplasma ebedi aleme kalmadan burada helalik alinip insan kendini bu vebalden kurtarmaya calismali..
otelerde hesappp cook cetiin..ve af dileme sansiniz yok...qqww..k
hem bu suc ve gunahta esininde Hakkina girmis..nasil mi vefa ve sadakat gostermeyip ihanet etmistir..o yuzden af dileyip helalik istemelidir..
diye dusunuyorum..bu da benim sahsi gorusumdur!

Üst Alt