Peygamberlerin hikmetlerle dolu hayatları

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
usamasjido.jpg

Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu ve tekrar dan HAYIRLI CUMALAR...
Bugün Cuma Bugün Gurbette Bizim ziyaret,ibadet,muhabbet kardeslik birlik ve beraberlik günümüzdür...
o yüzden persembe aksamlari is yerimde gec vakitlere kalir islerimi bitiririm ki Cuma günü serbet ve rahat olayim diye...
Ve Burada Muslimanlarin cogu Cuma gunu Cuma saati icin isi birakirlar...
Bugün garip gönülleri sevindirmek, hasta ve yasli neneleri ziyaret etmek ,onlarin dualarini ve gönüllerini almak bir baska güzel...bir baska mutluluk veriyor insana...
Her Cuma kendimi Istanbul da eyyup Sultan camisinde gibi hissediyorum...
O yuzden Bugun milyonlar da verseler calismam!!
Etrafimdaki rahmetli annem gibi kimsessiz, garip, neneleri ziyaret eder o garip gönülleri ve simalarindaki tebbesum ve mutlulugun bana bir An da bile olsa verdigi mutlulugu ve Huzuru dunyalara degismem!!
Benim gibi gurbette kimsesiz bir yetim icin bu sevgi paylasimin onemini Siz orada Ana Vatan da aileniz, Musliman komsulariniz, akrabalariniz arasinda hic bir zaman anliyamazsiniz!!!
Hamd olsun tek tek ziyaret edip ellerini opup hayir dualarini aldiktan sonra ...

Burada butun peygamberleri nefis ve seytan fikirli insanlarin serrinden korumak icin bundan boyle hic bir peygambere kufur etmek, asagilamak, hakaret edici yazi, filim, karikatur yapmanin kanunen yasaklanmasi bir suc istigal etmesi icin imza toplama yeri vardi..
bu imzalar devlette verilecek ve bunun bir yasa olarak cikarilmasi icin ilk adim atilacakti...
bu imza olayini kim baslattigini soyledigimde sasacaksiniz...
Amerikalı ilim adamı Michael H. Hart in destekledigi bir organizasyon..
Bu da kim dersiniz?

"TARİHİN EN ÖNEMLİ 100 İNSANI Dünya Tarihin Yön Veren En Etkin 100” kitabin yazari...
ve bu 100 kisinin EN BAŞINDA DA: Hz.MUHAMMED (S.A.S.)
gelmektedir...
kabiliyetleri, mücadeleleri, icraatları ve muvaffakiyetleriyle değerlendirmiş ve bu araştırmasını programladığı bilgisayar ekranında, tarihin gelmiş geçmiş en büyük şahsiyeti olarak Hz.Muhammed (s.a.s.)’in ismi belirmiş, bunu 1978 de yayınladığı kitabıyla ilan etmişti..

Hz.Muhammed (s.a.s.) sizce niçin listenizin başında yer aldı?
diye sorduklarinda?

Ben, ünlüleri incelemekte ve onları sıralamakta bazı kriterler koydum. Bunlardan biri de, bu ünlülerin insanlık tarihinde bıraktıkları geniş ve derinlemesine tesir ve bıraktığı izdi. Koyduğum seçim kriterlerine göre, ünlülerin en başında Hz.Muhammed’in yer almasının sebebi, onun hem peygamberliğinde, hem dinî hem de dünyevî ve insanlik bakımdan fevkalade başarılı olmasıdır.
Beşeriyet ahlâkı, felsefî ve hukukî olarak da İslâm’dan daha mükemmel bir din görmemiştir.
Hz.Muhammed’in vefatından sonra da İslâm, dünyanın doğusunda ve batısında yayılmaya devam etti.
Dünyada şimdi de birçok insan, kalpleriyle ve akıllarıyla İslâm’a yöneliyorlar.
Hz.Muhammed’in davet ettiği din, 14 yüzyıl önce medeniyetin ve kültür merkezlerinin dışındaki bir bölgede doğmuştu ve zor şartlar içinde yol almis...
Buna rağmen İslâm, doğduğu yerden dünyanın her yönüne ulaşmağa yol buldu.
Bugün dünyanın onun gibi ünlü ve ebedî şahsiyetler ihtiyacı var mı?diye sorduklarinda

Biliyorsunuz, bu zamanda anladığımız manâda ünlü bir şahsiyet yok. Ve inanıyorum ki, Hz.Muhammed gibi her yönüyle kâmil bir insan, bir daha gelmez diye sozlerini bitiriyordu...
Bizler Musliman olarak acaba HAKKI ile kendi peygamberimizi ne kadar Taniyor ve insanliga tanitiyorduk diye aklimdan gecirerek imzami atip oradan uzaklastim...

sonra kosarak camimizin yanindaki islami okul ogrencilerinin resim sergisi vardi kendi elleri ile cizdikleri resimleri gormek, ic dunyalarini ogrenmek icin merakli idim..

Tabiki Benim Resim cizme kabiliyettinden, benim gibi yoksun oglusumun ilk resmine baktim laf aramizda oldukca kabiliyetsiz, cirkin bir o kadar da beni duygulandirdi...

her resim tek cumle ile izah edilecekti oglusumda benim ve onun resmini el elle tutulmus cizmis!!
Ben ve annem yazmis!!ti.. Aboow ben o kadar mi cirkindim..cddvb..xxzzl..

gercekten cook kabiliyetli cocuklarimiz vardi resimler birbirinden guzel lakin bir tanesi ziyadesi ile dikkattimi cekmisti..
ortada bir adam Sirti donuk yuzu gorulmuyor..ve etrafinda alev, nur isik gibi aydinlik bir cember cizilmis..
ve altinda
"Allah habibini koruyor!"yazisi vardi..cook duygulandim.. neden boyle bir resim cizdigini 10 yasindaki Filistinli cocuga sordugumda...

Son olaylarda peygamberimize yapilan hakarette cok uzuldugunu ve elinden hic bir seygelmedigi icin kendini sucladigini,ve bir gece agliyarak uyudugunda ruyasinda buna benzer bir ruya gordugunu ve Allah Habibini yüceltir ve korur.. diye bir ses duydugundan bu resmi yaptigini anlattinca gozyaslarimi tutamadim..
O kucucuk yuregi bile bu cirkin hareketi kaldiramamisti...

neyse kendimden utanarak oglusumu alip her Cuma camimizde 600 kisilik yemek hazirlandigindan ilk once oglumu doyurayim, temizleyim derken Hay Allah Yine Cuma ya gec kalmistim.. Hutbe baslamisti bile..Ben den ne koy olur nede Kasaba...hy..aassd..

Cami TIKLIM TIKLIM.. nereye oturabilirdim ki..insanlarin uzerinden atlamak saygisizlik Hay Allah...!!
caminin girisinde her zaman ki gibi camimizin Delisi dedikleri bayan vardi..
Hani her mahallenin bir delisi bir de velisi olur misali ya bizim camimizin de bir Delisi var...
Zararsiz .. ama kendi kendine konusur, guler, aglar, susar!dua eder ve bazen cook sesli dua ettigi icin insanlar namazi karistirdiklari icin etrafinda hic kimse oturmaz...
Baktim sadece onun yaninda bayagi bir bos alan vardi..
mecburen yanina gidip oturmak zorunda kaldim..
Benden Delisi mi olur diye icimden de KIS KIS guldum..sırıtık.:,

Bizim deli yine kendi basina sesli bir seyler okuyordu.. Imami duymam imkansizdi!! Bari Onu dinleyeyim dedim...
istifgar cekiyordu.. kendini parcaliyordu...
sonra La ilaha illallahu wahdahu la sharika lahu, lahul-mulku, wa lahul-hamdu..derken tebessum ediyordu.. rahatliyordu..rahat bir nefes alip etrafina bakip bakip guluyordu..
sonrada La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil deyip arapca bir seyler mirildaniyordu...sessizce agliyordu...artik anliyamiyordum..
en nihayet hutbeyi duymaya baslamistim Hamd olsun..dfrt..

Hutbe" peygamberleri ve onlarin hikmet dolu hayatlarini ayet ve hadisler ile anlatiyordu...
ve Musliman olmanin ilk sartti Kelime-i sehadet getirir iken
“Ben şahitlik ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.”
Yani bir insan Ben sadece Kur`ana inaniyorum Hadislere İnanmıyorum derse islamiyette girmis musliman olmaz!!
Hadislerin ne kadar onemli oldugu konusunda da bilgi vererek hutbeyi dua ile bitirip Cuma namazimizi kildik Elhamdullilah...
O Deli dedigim Hanim bana bir sarildi..ben de firsattan istifade edip namaz sirasinda cook sesli okudugu icin cemaatin namazi sasirabilecegini guzelik ile ifade ettim...ifade etmez olaydim :bilmemm:.gghhn..
bir kahkaha basti...Ahtu..( kardas gibi )Ben burada namaz kilan hic cemaat gormedim ki..rahatsiz edeyim...deyip cekip gitti...

Friday/September/21 Cuma 21 Eylul
Zilkâde/5th Cuma 1433

Üst Alt