Padişah ölünce

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Borç vermeyi,sadakayı,yardımı kendine vird edinmiş bu yolla Allah cc rızasına ermeyi ümit eden padişah veziri borç isteyenlere istediklerini verir sonrada bunu geri ne zaman ödeyeceğiz diye soran borçlulara''padişah ölünce ödersiniz''der.Bu böyle devam eder ama veziri çekemeyen fitneciler ortalığı kızıştırmak,padişahın gözünden veziri düşürmek için yemez içmez bu durumu padişaha yetiştirirler.Bu durumu duyan padişah tez getirin bu veziri der,vezir huzura varır,padişah aslanlar gibi kızgınlıktan kükrer ''bu söylenenler ne ola vezir benim ölmemi bekler imişsin paralar dağıtır,padişah ölünce ödersiniz der imişsin nankör vezir''der.
_Padişahım dinleyin olaylar size anlatılan gibi değildir.Hakikati anlatayım siz ondan sonra beni ister asın ister kesin der.
_Fakir insanlar gelir borç isterler sonrada ne zaman ödeyelim derler bende ''padişah ölünce'' derim çünkü fakirin duası kıymetlidir, borç parayı alan ödeme zamanı gelmesin diye padişah çok yaşasın diye canı gönülden dua eder sizin ömrünüze ömür katılır inşallah bu dualarla diye böyle söylüyorum.
Hakikati duyunca keyiflenen padişah veziri affeder.
SADAKA BELAYI HASTALIĞI DEF EDER.VERDİĞİNİZİ CANDAN VE CİMRİLİK ETMEDEN VERİN ÇÜNKÜ ALLAH CC FAZLASIYLA BORÇ VE SADAKALAR İLE KENDİSİNE VERDİĞİNİZİ SİZE GERİ DÖNDÜRECEKTİR...ONUN BU VERDİKLERİNİZE İHTİYACI YOKTUR SİZİN HAYIRLARINIZA SADAKA VE VERDİĞİNİZ ZEKAT,BORÇ VE ALLAH CC RIZASI İÇİN İNFAK ETTİKLERİNİZ VESİLE OLUYORDUR.acilangul1

Üst Alt