Özür Dilerim; Doğru Söyledim!

mmt1

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Özür Dilerim; Doğru Söyledim!

"Halimi soranlara bir şeyim yok diyorum
Hiçbir şeyim kalmadı zaten, ben doğruyu söylüyorum
"

Zorluk derecesi vardır yaşamın.
Hal-hatır alışmaya müsait olmalı hayatın çileli tarafına…Karşına çıkacak zorluklara karşı eylemlerin olmalı ki! Ha temel sağlamsa yılgınlık uğramaz evine. Öyle kolay yıkılmayacak işler için hazırlıklı olmalısın dostum.

Teslim olmuş,samimiyet kokan cümleciklerin olsun. Olsun ki, o cümlecikler ifadesi olunan her şeyi sağlam kılsın. Korkularını yenenler dostun olmalı. Dostun senin dost olduğunu bilmeli bildirmelisin bunu.

Doğru söylemelisin!

Doğruyla anılmaktır hayat. Ki yine teslim olmanın özündedir doğru olmak.Bu sebeple sen dokuzuncu köyden kovulacaksın,göze alacaksın bunları.Seni onuncu köy sakinleri misafir edecek!.. Bu korku sinyalleri oluşturmayacak bizde. Biz doğrunun peşinde olmalıyı seçmedik mi? Reel olacaktık, dürüst olacaktık. Dava adamı olmayı hak etmek için doğru söyleyecektik. Karşımızdakine biz öyle bir lanse edilecektik ki ;

“İşte bu doğru söyler”

Dedirtecektik.Her ne kadar doğru söz eğri görünse de fark edilecek önünde sonunda dostum. Tavizsiz yaşam gördük biz doğruyu… Doğru söyleyeceksin ve ALLAH (azze ve celle) seni sevecek.

Hayatın derinlerinde gizlidir siyah, hep beyaza art niyetli yaklaşımlarıyla eğlenir! Eğlendiği gibi eğlendirir. Evin en karanlık köşesine çekilmeli,düşünmeli birgünde neler yaptığını.Kaç kez kandırıldığını ve kaç kez buna yeltendiğini.Vicdani muhasebe ile kendini sorgulamalı… Siyah lekeleri daha dünyada iken aklamayı denemelisin dostum!

Hayatın acıları,yalnızlıkların hüznü bürüsün! Bu korkutmasın bizleri.Filistin’in acıları korkutamadı onları bilir misin ? Mücadeleden bezmediler görür müsün ? Adları teröriste çıktı ama umursamıyorlar, doğru bildiklerinden şaşmıyorlar duyuyor musun ? İşkencelerin yanından bile geçemeyenler birilerinin ağız suyuna,şirinlik olsun diye laga luga yapıyorlar.

İşte dokuzuncu köyden kovulacağımızı biliyorduk biz! O yüzden yılmak gibi bir korkuya kapılmadık. Sabra sarılıp şükre meyletmeyi bildik.

Doğru söyledim hayat, özür diliyorum senden.

____mmt1____

alemra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ne güzel anlatmışlar Emeğine sağlık

Üst Alt