Önemli duyuru

dervish

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnternet aleminde kullanıcı sayısı arttıkça beraberinde sorunlar ve bu alemin içinde menfaat gruplarıda gün geçtikçe artmaktadır.

İnterneti amacına uygun doğru olarak kullanalar olabildiği gibi amacı dışında kullananlarda vardır.

İnternette e-ticaret gibi para kazanmak amacıyla vatandaşa hizmet sunarak helal para kazananlar olabildiği gibi
Yasal boşluklardan ve vatandaşın bilgisizliğinden, cahilliğinden, korkalığından, ürkekliğinden hatta aptallığından, faydalanan 3-5 çapulcu kişi ve gruplarda vardır.

Bu olayı basitçe örneklemek gerekirse: Bir aracımız var bir yere gittik aracaımızı park edeceğiz. Yasal olarak OTOPARK iSPARK vs vs.. gibi hizmet veren devlete vergi veren ticari kuruluş olabildiği gibi,
Ortalıkta dolaşan vergi vermeyen hiç bir ticari özelliği olmayan Değnekçiler de vardır.

Sanalda bunun uygulaması şu şekilde olmaktadır.
Herkesin kullanımına açık Crackli olarak veya bir alt versiyon ticari yazılım ve proğramlar açılan bir dandik sitede birileri (Değnekçiler) tarafından toplanmaktadır. İndirme linkleri bile doğrudan o proğramın sitesindendir.

Bu Değnekçiler Açtıkları sitede üyelik sözleşmesi içine,
"Ben buradan proğram indirirsem veya hizmet alırsam ayda 8.25 lira ödemeyi taahüt ederim." gibi
Yasal olmayan bir maddede koymaktadırlar. belirli bir ay sonrasında ise, Üye olan ve heryerde basit şekilde bulabileceği bir proğramı indirmiş ise veya o siteye girip dolaşmış ise,

Belirli süre gün, ay sonrasında;

Sayın Dogukan

"Sitemize girdiniz. Üye oldunuz sözleşmeyi Kabul ettiniz,IP numaranız 88.182.567.34. dir. Şu proğramı indirdiniz veya faydalandınız ayda 8.25 yılda 198 Lira Şu hesaba en kısa sürede yatırınız yoksa hakkınızda yasal işlem yapılacaktır." diye Mail atıyorlar.

Bu mail ile o hesaba para yatıran "cahil" vatandaşlarımız mevcuttur.

internet kullanıcılarının (ki bu tuzağa yiyecek kullanıcımız olamaz. Biz burada böyle adam yetiştirmiyoruz.) Bu konuda dikkat etmeleri bu tür mail veya tehditlere boyun eğmemeleri para yatırmamaları,

Bu konuda yasal olarak siz veya mağdur olan kişileri Tüketici mahkemelerine Savcılıklara , Emniyet Müdürlüklerine veya Tüketici derneklerine müracaat ederek yönlendirerek ,başvurabileceklerini bilmeleri esastır.

Çevrenizde bu tür olaya şahit olursanızda ,Bilgi vermenizi sizlerden rica ediyoruz.

İyi Çalışmalar ...

Başınıza böyle birşey gelirse dikkat edin kardeşler sakın inanıp aldanmayın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun ve Hosgeldiniz dervish Kardesim.. malesef ,ACI ama gercek.. guncel bir konuya deginmissiniz..
ama bunu yapanlar Allah-tan korkmaz Kul HAKKINI bilmez gafilerdir..
Bizler alin terimiz ile kazandigimiz paranin hesabini vermekten zorlanacagimizi bildigimiz halde baskasindan yalan, dolan, Dini alet ederek alinan Haram paranin hesabini nasil verecegiz?
Ben de boyle bir tecrbe yasamis ve hatta burada bu konuyu yazmistim..

https://www.islamiforumlar.net/dok-icini-rahatla/22806-islami-siteler-parali-mi.html
ama Ben pc ,teknik konularini anlamam..Benden ..islami Sitenin sahibi..yok iste Bu Sitenin giderlerini kendi cebimden oduyorum..
yok iste ana sistem Pc bozulmu! Allah Rizasi icin dediginde akan sular dururdu benim icin bir keresinde gonderdigimde arkasi hic kesilmeyince anlamistim ki bu para Forum, Sitte icin degil kendi sahsi ihtiyaclari icin kullaniliyordu..
ve o zaman .Insanlara, Muslimanlara olan guvenimi sarstigi icin o Forumdan ayrilmistim..
Ben O`nu ve onun gibilerine Allah`a havale ediyorum.. baska hic bir Sozum yok..!

dervish

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah RAZI olsun ve Hosgeldiniz dervish Kardesim.. malesef ,ACI ama gercek.. guncel bir konuya deginmissiniz..
ama bunu yapanlar Allah-tan korkmaz Kul HAKKINI bilmez gafilerdir..
Bizler alin terimiz ile kazandigimiz paranin hesabini vermekten zorlanacagimizi bildigimiz halde baskasindan yalan, dolan, Dini alet ederek alinan Haram paranin hesabini nasil verecegiz?
Ben de boyle bir tecrbe yasamis ve hatta burada bu konuyu yazmistim..
ama Ben pc ,teknik konularini anlamam..Benden ..islami Sitenin sahibi..yok iste Bu Sitenin giderlerini kendi cebimden oduyorum.. yok iste ana sistem Pc bozulmus1Allah Rizasi icin dediginde akan sular dururdu benim icin bir keresinde gonderdigimde arkasi hic kesilmeyince anlamistim ki bu para Forum, Sitte icin degil kendi sahsi ihtiyaclari icin kullaniliyordu.. ve zaten..Insanlara, Muslimanlara olan guvenimi sars

Hoşbulduk. Geçmiş olsun, Allah kimseyi böyle haysiyetsiz insanların eline düşürmesin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum.. yanlis anlasilmiyayim diye bu konuyu aciklama geregi duydum..
ben bu siteden bahsetmiyorum!Allah korusun hic kimseye iftira atmam!atamam!Allah tan korkarim..
Serdar bey bu sittenin Sahibi asla hic kimseden bir kurus bile istememistir...Haysiyetli,bir kardesimizdir! ve bu sitteyi sadece Allah RIZASI ve islamiyetti sevdigi icin acmistir!
benim bahsedigim burasi degil ilk goz agrim dedigim baska bir islami sittedir!.. oranin sahibi....
her zaman ayni.. derdi soylerdi iste bilmem kac para sittenin aylik aidati yok giderleri vs.. dedigim gibi ben de anlamadigim icin hep acir uzulurdm..
boyle guzel bir Hizmet ve Davada onu yanliz birakmamak gerekli diye dusunurdum..Bizlerde Bu kutlu sanal Mektebin bir ucundan tutmamiz gereklidir diye dusunurdum..ve halen dusunmekteyim!
o zaman uyelikler parali olsun..madem ki hepimiz kullaniyoruz aylik aidat olsun..
yani adaletli olalim.. Ben buna varim!ama sistem ana pc bozuldu..yok kendi isleri bozulunca da benden para istemesini biraz yadirgadim...
hz. Omer ra. kendini ziyarette gelen arkadasi ile sohbet edeceginde Devlettin mumunu sondurur kendi sahsi mumunu yakarmis.. Ya bizler.. Sahibi veya sorumlulugumuz altindaki makam ve mevkiyi kendi cikarlarimiz icin kullandigimizdan hic maddi, manevi, Ruhani ilerliyemiyoruz.. hep darlik, hep bir huzursuzluk icindeyiz.. sonrada acaba Allah cc. Duami niye kabul etmiyor diye de dikleniriz..her hata ve SIKINTININ bir ucunda da kendi nefsimizi gormeye baslasak derim..
Yardim teklifiniz icin tsk. bu benim isim degil.. cunku sittenin sahibi ben degilim..
bu sittenin ve butun Alemin mülkün tek sahibi ve sultanı olan Allah cc. dir!
Kâbe'yi yıkmak üzere büyük bir orduyla gelen Yemen valisi Ebrehe'ye Ebu talip Kâbe'nin de sahibi var, O onu korur" demisti..
iste bizde bu iman ve Teslimiyet oldugunda Zaten..Rabbim bizleri himayesine alir!Dunyanin hic bir messaketini yasamazdik kardesim...
Selamet ile Hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
2c7c3790614fc934f852d4fda22d9c96_1296778796.jpg

butun Alemin mülkün tek sahibi ve sultanı olan Allah cc. dir!
bu Hak ve hakikat benim dunya ve ahirettimi korudugunu soylesem inanirmisiniz?
Gurbet Diyarina ilk geldigimde cook genc, yanliz ve kimsesiz oldugumu hissediyordum..
Semaya, Ay`a, Yildizlara bakip acaba bunlar Turkiyede dogan Ay, Gunes, Yildizlar mi?diye dusunurdum...
Benim baktigim Ay ve Yildizlara annemin de bakislari vardi.. demek ki ayni yere bakiyor ayni sema altinda sadece degisik mekanlarda idik...aramizda sadece okyonuscuk vardi..
ama Burasi Kufur, kafir, gavur bir ulke dedigimde bir Gonul Dostum Sen ne demek istiyorsun demisti..
Burasi Gurbet, Muhacirlik olabilir ama burasi da Allah-in
mülkü Allah-in himayesinde degil mi? diye bana nasihat ediyor.. Hizmettin yeri, mekani, dini, rengi yoktur diyordu...
Müminler Allah (cc)'a teslim olmanın ve kadere inanmanın
getirdiği ruh hali ile rahatliyordum..
Mülkün Gerçek Sahibi Yüce Allah'tır! yani ben gavur ulkesinde degil Rabbimin mülkün de yasiyordum.. Sahibi O bu degil bizzatihi cok Sevdigim Yaradanim idi!Ben de Ona buraya misafirlige, muhacirlige gelmis isem! Rabbim beni taa buralara getirtmis ise muhakkak ki bunda da bir sebep ve hikmet olmali idi..
daha sonra Cocuk koruma servisinde calismaya basladigimda..
Bu cocuk, hiristiyan ya bu cocuk zenci ya bu cocuk sapik anne babanin cocugu diye dusunseydim.. bir cook sorunlar yasiyabilirdim..
Her cocuga kim olursa olsun!kimden olursa olsunlar onlar da Onlari Yaradani gorebiliyordum artik!
o yuzden mutlu idim.. kin, nefret, kizginlik ,asabilik yoktu..
sadece Allah-in RIZASI vardi...
ve beni kullanan veya ben kendimi maddi olarak kullanilmama musaade etmis oldugum o insan da Allah-in bir Yaradilani idi...
Ben cook sevdigim Rabbim Onu da yaratmisti..
insanoglu zayif, aciz, nankor ve nefsi ile seytan arasinda her an gaflette dusebilecek kapasittedeyiz!
O yuzden Sevgili peygamberimiz sav. Alemlere Rahmet olarak gonderilen Sevgli.. Eyy Allahim! Goz acip kapayincaya kadar beni Nefsime birakma diye Dua etmistir.. o zaman bizlerin halli nicedir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Attığımız her adım, aldığımız her nefes kaydediliyorsa ve nefsim ,ruhum varsa burda da,demek ki sanal bir imtihandayız..
Bu sanallar içinde hem muhabbet ,hemde bilgilerimizi tazelemek için birbirinden güzel formlar var..lutfen bu guzel mekanlari kendi nefsimiz ile bozmiyalim derim..

islami forum ve siteller aslinda birer Sanal mektep .muhabbet, Gonul dost mekanlari konumunda olmalidir ki..
burada gecirdigimiz zaman ziyan olmasin her gun birbirimizden bir seyler ogrenip bilmeyenler bilenlerin ilminden istifade edebilsin..
hak şerlerı hayr eyler...zannetmeki geyr eyler
ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER
VE BILIRIZ Kİ NİYETI HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR.. NIYETIMIZDE TEMIZ..SAMIMI olalim ins

Kardeş

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Uyarı için teşekkürler :) İnternet evlere girdikçe internet cahili de artıyor dolandırıcısı da...

Üst Alt