ölüm kalım savaşı

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Somali Başbakanı: Toplu ölümler kapıda!

80624.jpg

Somali'de Başbakan Muhammed, İİT'ye bir mektup göndererek acil yardım istedi

Her 6 dakikada bir çocuğun açlıktan öldüğü Somali'de Başbakan Muhammed Abdullahi Muhammed, İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) bir mektup göndererek acil yardım istedi.

Nüfusunun yüzde 43'üne tekabül eden 3 milyon 200 bin Somalilinin ölüm kalım savaşı verdiğini belirten Başbakan şunları söyledi: "Halk olarak İİT üyesi ülkelere çok acil çağrıda bulunuyoruz. Durum çok kritik ve eğer yardımlar gecikirse çok daha fazla can kaybı olabilir. Lütfen mübarek Ramazan'da yardım elinizi uzatın. Aksi takdirde yüz binlerce hayat bu topraklarda son bulacaktır."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun Aleykum bu yazinizi goz yaslarim ile okudum..
koruyucu anne oldugumu bir cogunuz artik bilmektesiniz.. ve evimdeki Somalili manevi KIZIMIN ..
yuregindeki aciyi tahmin edebilirsiniz..
bir anne evladını uzattıp ne olur evladımı bu açlıktan kurtarin diye feryat ettigini bir dusunun..
Ne acı bir durum bilir misiniz? Evladını açlıktan ölmesin diye bilmediği ,tanımadığı insanlara vermek....
hangi anne evladina kiyabilir ki..
cigeri yana yana sirf evlladi yasasin da nerde olursa olsun.. bebeklerini.. cocuklarini baskalarina vermek.. can cigerden ayrilir mi?
acliktan ölmesini seyretmekten daha az aci veriyordur belki de..
hayatimda cook seyi unuttm unuturum da somalili bir cocugun..
Hoyaaaaa coook aciktimm diyen sesini ve o 4 yasindaki kiz cocugu hic unutamadim..
bizler ise ramazanin bereketi deyip Poşet poşet ekmekler çöplere atılırken..
her atigimiz ekmek ve yemekte o acliktan olen din kardeslerimizin de HAKKINA girdigimizi hic dusunuyormuyuz..
bunların hesabı nasıl verilecegiz?
Rabbim ben size nimet verdim. ayetlerimde, Onlar zekat vermek için çalışırlar, diye sizleri uyardım, siz ne yaptınız ey Kullarım derse, ne diyeceğiz, hangi yüzle günahlarımıza af dileyeceğiz....
Rabbim tüm darda sıkıntıda olan kullarının yardımcısı olsun inşallah...
cook gec kaldik.. cook gec uyandik.. halen gaflet uykusundayiz.. uyandir artik bizi Rabbim.. insanligimdan utaniyorum.. artik..<!-- google_ad_section_end -->
UzgunnnUzgunnn<!-- /haber -->

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
söylenecekleri söylemişsiniz...artık iş fert bazından da çıkmış durumda, artık öylesine dibe vurmuş ki büyük devletler birlikte hareket etmeli...acele çare bulunmalı. Bölgede açlık yıllardır var yıllardır kanayan yara şimdi kuraklık var ölümler daha fazla daha can yakıyor... infak zamanında yapılsa veya hak ve adelet gözetilseydi en azından durum buraya gelmezdi...Yazık çok yazık...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun serdar kardes aynen oyle.. sizinde soylediginiz gibi..
artık iş fert bazından da çıkmış durumda, artık öylesine dibe vurmuş ki büyük devletler birlikte hareket etmeli...acele çare bulunmalı.....yoksa bir cok masum Can toplu acliklar yasaniyor..
infak zamanında yapılsa veya hak ve adelet gözetilseydi en azından durum buraya gelmezdi...Yazık çok yazık...hem de ne yazik kardesim.. ve insan aldandi..<!-- google_ad_section_end -->

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Insanlar arasindaki dengenin saglanmasinin cözümü gene insanin eliyle olmakta....
Mesela bir yerde, fakirler, magdurlar, garibanlar, kimsesizler, varsa ki var, oranin zenginlerinin devreye girmesiyle denge saglanacaktir... Baska altarnatif yoktur...
Dengenin olusmasinda katkisi olanlara selam olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun guzel bir gercek ama denge den cook adil.. adalet..Hak ve hukuk desek..ne dedigimi anladiniz sanirim..
bilmem hic afrikaya gideniniz oldu mu?Afrika dogal zenginligi olan.. binbir kaynaklar ulkesidir..
batı bu ülkelerin kaynaklarını yılarca sömürüp bu duruma gelmelerinin de sebebidir..
kasik ile verip kepce ile almak herhalde butun gercegi dille getirecegine inaniyorum.. aci ama malesef gercek..

Üst Alt