• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ödenmez bir borca düştüm Allah rızası için bana dua edermisiniz?

Funda81

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.
Yıllar önce maddi durumuz iyiyken eşimin kardeşi araba almak için kredi çekmek istedi, banka o miktarda krediyi ona vermeyince benden rica etti. Bende hiç düşünmeden kardeşim gibi gördümden krediyi çektim aracını aldı. Aradan yıllar geçti işlerimiz bozuldu eşim çok zor durumlarda kaldı, aile birliğimiz bozuldu ve ben çalışmaya başladım ve maşıma icra geldi ve öğrendim ki aracın kredisini ödememiş borç dağ olmuş ve bu durumu konuşmak istediğimde çok çirkin bir tavırla ödemeyeceğini söyledi. Bende bu tavrından dolayı ve daha fazla kırılmamak için bir hak idda etsemde kabuletmediğinden üzerine gitmiyorum. Netice itibarı ile duam dilimde kalbimde Allaha olan güvenim bu beladan kurtulacağım gün için tevekkülle gayret ediyorum. Allah rızası için sizlerde bana dua edermisiniz. Geçinemiyorum, çok zorlanıyorum, Rabbim kimseye muhtaç etmesin, muhtaçlıktan kurtulmak, maaşımdaki icranın son bulmasını artık alın terimle helal olsun diye can la başla uğraştığım maaşımı tam alabilmeyi Rabbimden diliyorum. Ne olur Allah rızası için maaşımdaki icranın kalkması maaşımı tam alabilmem başımdaki borç belasından kurtulabilmem için bana ve benim durumumda olan tüm din kardeşlerim için siz kardeşlerimde dua istiyorum.
Dua eden dillerinizden ve gönüllerinizde Allah razı olsun, bende sizlerin muşküllerizden kurtulmanızı ve dualarınız kabul olmasını diliyorum.

Aziz000

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Acınız çok büyük gerçekten. Allah en yakın zamanda gidersin inşallah.
Yapabilrceğim en iyi şey Yüce Rabbimin engin rahmetinden bir demet de size vermesi için dua etmektir.
Allah, sevdiği kuluna musibet verirmiş. Garip değil mi? Seven sevdiğine dert vermesi.. Biz insanlar nazarında sevdiğimiz şeye o sevgimizi göstermek için onun hoşnut edecek şeyler yapmak ona sevgimizin gösteren yegane veridir. Ama Allah öyle yapmıyor. Nedeni ise şudur ki: Allah sevdiğine dert verir, çünkü sevdiğinin o ağzından o güzel adlarını duymak ister, onun o bağlılığını, o bitmek bilmez inancını, onun o acılara rağmen yine ve yine ALLAH demesini, ona yönelmesini, ona daha sıkı bağlanmasını ister. İşte bundan dolayı kötüye bir şey olmaz derler. Çünkü Allah onun da pis, küfür kokan ağzından o isimlerini duymak istemezde ondan. Yani dert çok güzel, çok özeldir. Herkese nasip olmaz bu kutlu makam.

Bir de şöyle bir şey var ki, Allah kulunu uyarmak bakımından küçük bir taş msali bir uyarı gönderir. Dertlerde bu uyarıların başını çekenlerdendir. Mesela bir çoban koyunlarına sahip çıkması gerekir ve bunu yapması için de koyunlarını takip etmelidir. Koyunlarından biri uçuruma doğru gittiğinde ona bir taş atar. Bu onun kötülüğü için olduğunu söyleyen kişinin aklına şaşarım. Bu onun iyiliği içindir. Zira onu atmasa koyun o uçuruma düşerek ya ölecek, ya da yaralanacak. Bunların olmaması için o taş o koyuna müsteak olur. Hem çoban o koyununu sevmese o taşı atar mı? Tabiikide atmaz. Ölsün gitsin, der. Bu öğt verici hikayeyi kendine düstür edinirsen çok büyük bir derman bulursun, hayattan zevk alırsın. Sana diyeceğim şudur ki hiçbir şey amaçsız değil. Her şeyin onurlu bir görevi var, sadece yapmayanlardan dolayı her şey baş aşağı durumda. Allah kuluna kafi değil mi? Boşver o fani dünyanın fani dertlerini, sen Allah için varsın. Onun yolunda giden bir nefersin. Görevlerini aksatma. Çünkü sen amacı beli bir iş için gönderildin. Ye,iç, yat... Bunlar ne kqdar basit şeyler olduğunu göremiyor musun? Hayvanın görevlerinden başa nedir bu basit eylemler. Uyansana şu fani hayatından! Allah seni sevdiği için veriyor o derdi. Değerini bil!

Funda81

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun, bildiğim unutmamak için gayret ettiğim çok güzel ögütler vermişsiniz. Elhamdüllillah Allah bizden vazgeçmedi. Bu belada geçecek fakat hayat şartları çok zor ve daha zoru insanlar Rabbim kendisinden başkasına muhtaç olmadan bir an evvel borçtan icradan beni ve benimle aynı derdi çekenleri kurtarsın. Dualarınıza talibiz hayır dualarınızı bekliyoruz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
İsmi A'zam duasını her namazdan sonra okuyun.Daha farklı kavli dualarda vardır.Mümin kişiler için hayır duası yapan çok mümin kişiler vardır.Bende mümin kişilerin sıkıntılarından kurtuluşu için dua ediyorum.

Üst Alt