• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Nişanlım Yalan Söyledi

joker045

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, ben 5 aylık bir sürede tanıştığım bir hanım ile nişanlandım.
Nişanlanmadan önce aklımda bir kuşku yoktu ve kalbimde rahattı nişanlandığım hanım namazında, nerede ne söylediğini bilen tesettürlü ferace giymeden dışarı çıkmayan biri
O da benim gibi doğru yolu bulalı 3-4 sene oluyor. Tam aradığım gibi biri dedim kendi kendime o kadar bekleyişten sonra Rabbim hayırlı bir kısmet nasip etti dedim kendi kendime.
Nişan yaptıktan sonra bana yalan söylediğini öğrendim daha önce 3 sene önce evlenme maksadı ile 6 aylık bi sürede konuştuğu çocuğun bekar evine gitmiş 2 sefer orada sabaha kadar kalmış ama söylediğine göre cinsel bir münasebet olmamış. Sonra çok tövbe ettiğini 2 yıl boyunca her aklına geldiğinde Allah'tan af dilediğini söyledi.
Yalan söylemesi bir kenara böyle bir şeyin olması beni derinden sarstı çok yalvardı çok ağladı ben de Kur'an a el bastırıp yemin ettirdim bundan sonra düzenli namaz kılması, ibadetlerini yapması, yalan söylememesi, Kur'an öğrenmesi bunlara karşılık Allah rızası için affettim fakat o günden sonra sürekli tartışır olduk (benden kaynaklı) çok üzülüyor, o da bende.
Ne yapacağımı bilmiyorum bile bile de kendimi ateşe atmak istemiyorum. Hak geçmesini de istemiyorum Allah razı olur mu bırakıp gitmeme bilmiyorum belki bu benim imtihanımdır.
Belki büyük konuşmuşumdur diye düşünüyorum.(Cahilken bende öyle bir şey yapmıştım ama cinsel bir ilişki yoktu.) Allah rızası için bir çözüm sunarsanız.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim,
İkilem de kalmıssın doğal olarak; kurana el basmalar filan bunlar senin nefsini bastırma girişimin!
Haşa Kuranı kerime değil asla sözum, onu aracı yapanlara kızıyorum! çünkü insanın yenilmez yorulmaz bir düşmanı var NEFSİ!

Kuranı aracı etsen, söz versen de; nefsini yenememissen Kurana el basmak ne fayda saglayacak sana, ona?

Ben oldum olası her zaman gerçegi savunmusum ve daima ileriyi düşünerek hareket etmişimdir!

Şimdi kendi kendine çok dürüst bi şekilde, şu iki soruyu sormanı istiyorum;

1. si
Nişanlından duydugun bu olayı yutmak zorunda mı hissediyorsun kendini ??
2.si
yoksa ben zamanla unuturum, zaten ona güvenim hala var sevgim yine de ağır basıyor mu diyorsun ??

Bu sorulardan hangisine;
kalbin, aklın, hatta nefsin onay veriyorsa ona göre davran!
Senin cevabın kendinde saklı!

Herkesin hoşgörü sınırı farklıdır! nereye kadar tölere edebilirim diyorsan, ona göre hareket etmen gerekir!

İnsan en cok kendine yalan söyler!

Kendini de nisanlını da kandırma!

Sana ters gelen iş ebediyyen ters gelir, sana mülayim gelen de aynı!

Kendinle konus, yüzleş!

KENDİNE KARŞI DÜRÜST KONUŞ!

Hakkınızda hayırlısı olsun....

Üst Alt