Nevşehir Kapadokya Gezi Rehberi

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Mesajlar
9,119
KAPADOKYA NASIL GEZİLİR


KENDİ ARACINIZ İLE

Avanos gezi yerlerine çok yakındır. Elinize bir bölge haritası alarak kendiniz rahatlıkla gezebilirsiniz. Yollar tamamen asfalttır ve gezi güzergahı karışık değildir.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ İLE

Avanos'tan gün boyunca bölgenin her tarafına, bazı yerlere her yarım saatte bazılarına ise saat başlarında tarifeli belediye otobüs seferleri vardır. Akşamları ise belli bir saatten sonra otobüs seferi yoktur. Bölgeyi bu şekilde gezmek için biraz fazla zaman ayırmanız gerekmektedir.

ARAÇ KİRALAYARAK

Bölge gezinizi araç kiralayarak yapabilirsiniz. Özellikle kişi sayınız fazla ise oldukça ekonomik olacaktır.
Ehliyetiniz yok ise yada araç kullanmaktan hoşlanmıyor iseniz, az bir farkla şöförlü olarakta kiralayabilirsiniz.

BÖLGE TURLARINA KATILARAK

Rehberli olarak yapılan günlük bölge turlarına katılabilirsiniz. Bu şekilde rehberinizden Kapadokya'nın görsel güzelliklerine ilave olarak tarihi ve oluşumu ile ilgili olarakta daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YÜRÜYEREK

Yürümekten hoşlanıyorsanız Avanos İlçesinde bulunan ören yerlerini bu şekilde gezebilirsiniz. Avanos - Paşabağı - Zelve - Çavuşin bölgesi peribacalarının ve vadilerin en yoğun olduğu alandır. Karayolunun kenarında yol boyunca yürüyüş ve bisiklet yolu ayrılmıştır. Bundan dolayı trafik yönündende son derece emniyetlidir. Ayrıca bu güzergah yerli halkında sabah ve akşamları spor amaçlı yürüyüşlerini yaptığı alandır. Sıcak yaz günlerinde sabah erken saatleri tercih edebilirsiniz.

KAPADOKYA GEZİ GÜZERGAHLARI


Gezi güzergahları renklerle belirtilmiştir

TUR 1
Avanos
Paşabağı
Zelve
Çavuşin
Göreme
Uçhisar

TUR 2

Yeraltı şehri
Narlıgöl Krater Gölü
Ihlara Vadisi
Selime
Ağzıkarahan Kervansarayı

TUR 3

Sarıhan
Devrent vadisi
Ürgüp
Mustafapaşa
Soğanlı Vadisi

Kapadokya geziniz için zaman ayarlaması yaparken yukarıdaki güzergâhların her birini birer gün olarak düşünebilirsiniz.​
 
Üst Alt