Nerede ben, nerede hakiki namaz!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İnsanın Rabbine layığı ile ibadet edemiyor olmanın hüznüyle "Benim namazım nerede, gerçek namaz nerede?" diye düşündüğü olur. İnsanlığın efendisi (s.a.v) bile, "Sana hakkıyla ibadet edemedik Ya Ma'bud" dediği bir noktada, başkasının böyle düşünmesi normaldir.

Şeytanın bin dili,bin dilinin de bin dili vardır. Bazı ulvi manaları kötüye kullanmak, zayıf olan nefsi, kendi hesabına konuşturmak adetidir.

Bir hurma çekirdeği nasıl hurma ağacının özelliklerini taşıyorsa, herhangi bir insanın namazı da bir velinin namazınının özelliklerini taşır. Aradaki fark sadece inkişaf farkıdır.

Huzura duran hissesiz kalmaz. Ve namaz kılanın namazın hayrından aldığı hisse ile namaz kılmayanın durumu kıyaslandığında, aradaki fark doğu ile batı kadardır. Çünkü birisinde o rahmet kervanına eksik ve hatalı da olsa katılmak, diğerinde yüz çevirip gitmek ve belki de rahmet kapısının dışında kalmak vardır.

O halde namazım olmuyor, tam manasıyla hakkını veremiyorum diye düşünmeyelim. Bu bir süreçtir, tohumun yeşermesi, büyümesi, aslına kavuşması gibi. Her namaz, kılan için hayırdır. Her kıldığımız namaz bizim için hayırdır. Namazın kemale ermesi için zaman ve emek sarfetmek lazım.

Nenom

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Şeytanın namazı engelleme metotları ( MUTLAKA OKU .!!)

1) Kul namaz kılmak isteyince, ona vesvese veririm. Henüz vakit var, meşgulsün, işini bitir, sonra kılar
sın, derim,

2) Namazını geciktiremezsem, insan şeytanlarından birini yollarım ve namazını geciktiririm,

3) Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. – Sağa bak, sola bak, – derim, bakınca da yüzünü okşar, alnından öperim.Sonra da „namazın bozuldu” diye vesvese verir namazdan çıkarırım,

4) Sağa sola baktıramazsam, yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim. Çabuk kılmasını emrederim. Horozun yem yediği gibi çabukça kıldırırım,

5) Bunu da yaptıramazsam, cemaatle namaz kılarken, başına bir gem takarım ve başını imamdan önce secde ve rükûa götürürüm ve namazını bozarım. Allah ise böylelerini kıyamette eşek başlı olarak haşreder, diyor,

6) Bunu da yaptıramazsam, namazda parmaklarını çıtırdatmasını emrederim. Böylece beni tesbih eder,

7) Miskinlere, zavallılara giderim, namazı bırakmalarını emrederim. -Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakin, işinizde çalışın derim,

8) Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kılarsın derim. Hatta, hastayı isyan ettirir, küfre bile sokarım..
ALINTIDIR.

Üst Alt