Nerden bakılıyor

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Merak ettigim birşey var rüyalar yada istihare rüyaları nereye bakılıyorda yorumlanıyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Rüya yorumu yaparken;Rabbimin bana nasip ettiği ilimleri, Terazinin bir kefesine ,öbür kefeyede kalbimi,vicdanimi ,aklımı ve zamanimi koyarim.
rüyalarınızı bir menfaat karşılığı değil, sağdan soldan alıntı yaparak değil,kendi tercübelerime dayanarak ve Allah rızası için yapmaktayım...

Rüyalar içimizdeki bir mürebbi bize sürekli uyarılar vererek, sürekli ilham vererek.. Hadis-i Şerif'te Efendimiz, 'Vahiy müessesesi kapanmıştır ama sadık salih rüyalar vardır "buyuruyor..

Rüyalara Eğer ibret gözüyle bakarsak ders alırsak ,alabilirsek... Ama biz rüyayı kendi kafamıza göre yorumlarsak o rüyanın anlamını bozabiliriz.
Her insan rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..

Rüyalar insanin ruh ve duygu hâlve duruma göre değişir..
rüyanın doğruluk derecesi müslümanın salah ve takvasına göre değişik olur.
bütün rüyalar kişiye ÖZEL dir...Yani,rüyalar..o kişinin karakteri,amelleri,niyetleri ,imani,inanci, icinde bulunduklar Ruh halli sebebiyle anlam kazanır...

unutmayin;rüyalarınızın sizin şahsi duygu ve düşüncelerinizi yansıttığıdır. olaylar, durumlar ve duygular tamamen size özeldir..
Rüyadan çok rüyayı gören kişinin,psikolojik ve Ruh hali ile rüyasını ,birlikte yorumluyorum!!
sanki Rüyada gördükleri ve yüzleşemediği gerçekleri benim yazmam için
Rüyalarin yorumunu soruyorlar gibi hissedeyor ve hakikati yazmadan duramiyorum.

ama öte yandan Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı ve nasibi kadardır ...YAZANA DEĞİL YAZDIRANA BAK !!

https://www.islamiforumlar.net/ruya...-icin-uymaniz-gereken-kurallar.html#post58066

https://www.islamiforumlar.net/dok-icini-rahatla/30830-ruyalar-hakkinda-bir-itiraf.html

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamünaleyküm. Merak ettigim birşey var rüyalar yada istihare rüyaları nereye bakılıyorda yorumlanıyor.

Ve Aleykümselam Gönül penceresinden, bakılıp yorumlanıyor...utngc..

acilangul1

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler bilgileriniz için :)

Üst Alt