Neml Suresi fazileti

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Neml Suresi fazileti

Selamun Aleyküm gönül dostlarım !

Size bir şey danışmak istedim.Geçen gün Resulullah (a.s) ında sünneti olan yemen akik taşından bir yüzük almak istedim ama pek pahalı olduğundan alamadım açıkçası neyse burası değil mesele;

Bende bir konu hakkında tefeül yapmak istedim.Bunu nicin yaptim yuzuge bir huruf-u mukutaa istedim açıkçası ilk seferde geleceğini tahmin etmiyordum ama direk Neml Suresi geldi Ta-Sin geldi bu surenin Fazileti nedir var mı bilen ?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam Ahmet kardeşim;öncelikle Allah cc senden razı olsun vesilen ile bu sabah Tefe'ül cümlesinin karşılığını öğrendim. Tefe'ül; hayra yormak olarak geçmiş sözlüklere.....
Niyetin güzel ama hurufu mukata harfleri çok büyük alimlerin bile sınırlı olarak açıklayabildiği sırrı ,selameti Allah'u alemin hakikatinde gizli olan harflerdir. Biz kullar bilemeyiz hele ki bizim gibi acemilere sormuşsun cevabı bulup verenin de cevabı eksik ve nakıs kalacaktır. Müteşabih ayetler ile ilgili konularda araştırma yaparsan tefe'ül yapmak istediğin de müteşabih ayetler ve mukatta harfleri geldiğinde fazileti elbette BİZİM BİLEMEYECEĞİMİZ KADAR ÇOK VE BÜYÜKTÜR ama bunu biz kullara sorman uygun olmaz Allah cc sana bunu bildirmesi için dua etmeni tavsiye edebilirim ancak çünkü o ayetlerin yukarıda da belirttiğim gibi açıklaması Allah cc hazinesinde dir biz kulları aşar.Selametle Allah cc emanet ol kardeşim.

Üst Alt