Ne yapicagimi bilmiyorum

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. Nasilsiniz? Kac zamandir siteye giremiyordum. Sizinle bir sey paylasmak istiyorum. Hani,asik olmusdum ya,ogrendi onu sevdiğimi. Ben soylemedim,sinif arkadasim belli etti. Ama o beni sevmiyormus. Ablasi soyledi. Benim icin "iyi kiz,hic yanlis bir sey yapdigini gormedim,duymadim,duyamam da. iyi kiz,ama hayir" demis. O kadar uzuldum ki. 3 gundur yuzum gulmuyor. Onunla karsilasinca hic bir sey soylemiyor,sadece,oyle bakiyor. Ama cok kotu oluyorum,icim parcalaniyor,dayanmasi cok zor bir aci veriyor bana. Sabretmeliyim,biliyorum,amma yine de cok zor. Bana bi oneriniz var mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardesim ben de tam Cuma namazina gitmek icin hazirlanmaya cikiyordum..
belki boylesi daha iyi oldu..Her is te bir Hayir ve hikmet vardir...
Gönül dünyada zora gelmeyen en nazik ve tuhaf hevesli bir yaradılış sırrıdır.
Ne zorla kimseye sevgi önerilebilir ne de sevene: «Sevmeyeceksin!» denebilir. "
Bir insana zorla sevdiremezsin kendini...
Bana nasılsınız diye sor-ANA verecek tek cevab Nasibimizceyiz demek düşer...

Her insan sadece kaderini yasar ve yasiyoruz.. madem ki bana sordunuz..
bence her seyi zamana birakin ve kendinizi okullunuza egittiminize verin..
ileride ne olur bunu sadece Allah bilir.. o yuzden simdilik bu duruma uzulmek, takilmak, dusunmek pek akil kari degil..
Sizin ile ayni duygulari hissetmiyorsa bu kararina da Saygi gosterip hayattiniza devam etmelisiniz..
Siz Sevme Hakkinizi kullandiginiz gibi O da simdilik ayni duygulari hissetmedigini belirterek kendi hakkini kullaniyor..
dedim ya bu olayi sakin ;kisisel. TAKINTI yapmayin.. Sizin icin hep iyi seyler demis.. ama Sevmek Gönül isi mantik akil, Göz isi degil!!

Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler.
Sen Hakk'a tevekkül kıl. Sabreyle ve râzı ol.
Tevfiz it ve rahat bul.
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler ...
Hayirli gun ve hayirli cumalar...

kgüll..,

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Takinti yapmamak elde degil ki,hic aklimdan cikmiyor. Hem 3. defa oluyor ki,sevdiyim birisi beni sevmiyor. Ama ben ona cok asigim,cok seviyorum. Derslerime mani olmuyor bu durum merak etmeyin. Tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim,Allah namazinizi kabul etsin

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Biliyor msunuz,aslinda,kendisi soylecekmis bana ablasinin soylediklerini,son anda bir kaza gelmis basina

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Anlattıklarını okuyunca kendimi gördüm sanki biraz :) Şu an içinde olduğun yaşlar o kadar güzel yaşlar ki. Ama insan herşeyi çok yoğun yaşıyor ne yazık ki. Üzülme geçiyor desem sana çok klişe gelecek ama geçiyor.

Bende senin yaşlarındayken çok kendimi paraladım bir aşk için. Gece gündüz ağladım. Beni sevmiyor diye düşündüm. Ama aslında o aşk değil takıntıydı.

Sonra üzüntüm dayanılmaz raddeye gelince namaza başladım. Gördüm ki Rabbimle konuşmak, ona dertleri açmak ve yalvarmak en güzeli. İnsana huzur veren yegane şey. Sana tek tavsiyem dua et. Dua ettikçe her şey daha güzel olur. Biraz zaman geçmesini bekle ve sabırlı ol. Çok kafana takıldığında hemen dua etmeye başla .... Allah (CC) hepimizin yardımcısı olsun....

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tavsiyeniz icin tesekkur ederim.Ben ilk defa asik olmuyorum ki.Bundan once de sevmistim,amma simdi ona asik olunca digerini gercekten sevmediyimi,ask olmadigini anladim.Su an gercekten asigim.Ve dua ediyorum her defa ve de inaniyorum onunla mutlu olucagima.Sadece,sabirli olmam gerek degil mi?Once okulu bitirmeliyim.Tavsiyeniz icin yeniden tesekkur ederim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun zeyno kardesim gercekleri cok da guzel belirtmissiniz..

zamanin da kendinizi o kadar paralamaniza degdi mi?degmismi idi ?sırıtık.:,
Bunu hepimiz biliyoruz ama insanin icinde bulundugu yaş
bu gun o kardesimizin hissediklerini yaşamasi gerekiyor..bir gun O da aynen sizin dediklerinizi yazacaktir..
Bazen Deli-kanli yaşinda olan kardeslerimizi buyuklerimiz acimasizca yargiladiklarinda onlara derim ki..
Bu dunyada olusan her hadise ,ic ve dis etkenlerin bileşimi, ile olusur...
Yani hic bir sey birden bire kendiliginden olusmaz!!
bir Genç sürekli Hızlı bir bedensel ,fiziksel, duygusal, hormonsal maddi ve manevi bir gelişme,degişme içinde etrafindaki olay ve kisilere
Toz penbe Gözlükleri ile bakar ve aynen öyle görur..utngc..

Çünkü içinde bulunduğu durumun anlayabilmek icin hayatta ve duygulara ayni pencere ve makam mevkiden bakmak gerekli...:tamam:.

Bildiginiz gibi onun gibi bir cok genc Kiza Koruyucu annelik yapmaktayim..dfrt..
Bu yaslarda yargılama ve analizeye yer yoktur...
sadece Gençle iyi bir iletişim kurmak için empati yapmak gerekir.
yargılama, öğüt verme, eleştirme olmadan
sadece onun yaşadıklarını göz önüne alarak gencin ifade ettiği duyguyu isimlendirerek destek ve yaninda olarak bu yasadiklarini gecirmesine
yardimci olabilmek icin sevgi, SABIR, anlayis ve iyi bir dinleyici olmaktan baska da elimizden bir sey gelmez...

Her ailede az veya çok diyalog aksamaları olabilmesine rağmen, manevî değerlerin ön plânda oldugu ailelerde, vahim problemler daha az yasanir.
Sağlıklı bir manevî temeli olan insanlar kendisi ile barışık, insan ilişkileri olumlu ve kuvvetli saygılı bireyler olarak yetişirler ve böylece mutlu,
huzurlu bir yaşantı içersinde bu gunleri de daha kolay atlatabilirler..
Hayirli gunler..

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Tavsiyeniz icin tesekkur ederim.Ben ilk defa asik olmuyorum ki.Bundan once de sevmistim,amma simdi ona asik olunca digerini gercekten sevmediyimi,ask olmadigini anladim.Su an gercekten asigim.Ve dua ediyorum her defa ve de inaniyorum onunla mutlu olucagima.Sadece,sabirli olmam gerek degil mi?Once okulu bitirmeliyim.Tavsiyeniz icin yeniden tesekkur ederim

evet kardesim su an sadece Sabir,namaz ve Duaya sarilip okullunuzu bitirmeye oncelik verin ileride ne olur neler degisir.. bunu anca ve anca Rabbim bilir..
acilangul1

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kendimi paraladığım o aşk için şu an diyorum ki "ben onu aslında sevmemişim" :) Çünkü hayatımda o uğrunda paralandığım adamdan çok daha farklı ve çok daha karakterli bir adam var. Hayata aynı pencereden baktığım bir adam... Şimdi de ben bu adamdan öncekileri aslında sevmemişim diyorum. Hayat böyledir kardeşim :) Birgün karşına seni mutlu eden öyle biri çıkar ki Allah'a (CC) daha öncekileri nasip etmediği için Hamd edersin...
Allah (CC) kulu için en iyi olanı ister. Yeterki zamana bırakmayı ve şükür etmeyi bilelim... Hayatta temiz bir kalp ile yapılan dualardan daha etkili birşey yoktur...

Ayrıca şunu da anlatayım sana. Bundan yaklaşık bir sene önce başka birine karşı çok yoğun şeyler hissediyordum ve o da farkındaydı bunun. Ama gözümün içine baka baka "çok iyi ve güzelsin, herkesin beğendiği bir kızsın ama ben sana karşı bomboşum " dedi. Al sana kocaman bir hayal kırıklığı :) O da geçti çok şükür. Sabırlı ol :) her üzüntünün arkasından mutlaka bir sevinç ve ferahlık gelir...

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tavsiyeleriniz için her ikinize de gercekten coook tesekkur ederim.Sadece,onu çooooooook seviyorum.İNSALLAH,mutlu olurum onunla.

Üst Alt