Ne oldu bana

arzuhalim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum.içimde tarif edemeyeceğim bi boşluk var,huzurum yerinde ama heran ölecekmişim gibi bi his var..hiç bişeyden zevk alamama,amaçsızlık tuhaf bi duygu

nihavent

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
depresyonda olmayasın kardeş

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hasbiyallahuvenimelveki.jpg

Ve Aleykum selam
kendini hic bir yere sığdiramiyan huzur ve mutmain olmiyan sadece SEN misin saniyorsun?
insan yuregi sığmaz öyle her kaba, kaliba!!

"Onlar inananlar ve kalpleri Allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur."
13 / RA'D - 28
Gönlüm ne dertlidir ne de bahtiyar; Öyle yoruldum ki yoruldum dünyayı tanımaktan...

Kendimize ve bizleri Yoktan var eden Rabbimize yabancılaştıkça hiçbir yere ait olmadığımızi hissediyor kendimizi kaybolmus bir boşlukta hissediyoruz..
Kendimizden kaçıp gitmek istedikçe kendimizi hiçbir yere
sığdıramıyoruz..

Senden başka hiçbir şeyi olmayan ben senden başka herşeyi olana acıyorum. ...

Allah’ım (c.c.)! İşlerimi düzenle hâllerimi güzelleştir
beni Sana kulluk eden iyi insanlardan ve sana şükredenlerden eyle
Dini dünyevi bütün işlerimizde düzenliliği kolaylaştır hayırdan olan muradlarımızı yerine getir.

Hayırlı işlerin hepsine Bismillah
Şerlerin hepsine Euzû billah
Her korkuda Lâ ilahe illallah
Her hüzün ve kederde Maşaallah
Her günaha Estağfirullah
Her musibette İnna lillah
Her nimette Elhamdûlillah
Her bolluğa Eş-şükrü lillah
Her şaşılacak şey için Sübhanallah
Her darlık için Hasbiyallah
Her kaza ve kadere Tevekkeltü al-Allah
Her itaat ve isyanda Lâ havle vela kuvvete illa billah
diyenlerden eyle..
Vakt-i şerif Cuma Ömr-ü aziz ahir ve akibet hayrola..
Kalplerimize gerçek sevginin tattırılması niyazımızla..
Selam ve Duâ ile..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Maillime Gelen Mektup...

"Merhaba içimde derin bir boşluk hissi var ve günden güne daha da artıyor bu his. Böyle yaşamak acı veriyor.
Bu boşluğumu nasıl iyileştirip doldurabilirim ...?"

Merhaba kardesim siz sanki biraz da Deprasyondasiniz gibi..
Depresyonda kişi kendini üzüntülü, boşlukta, hissedebilir...Belki de Yorgunsunuz..
Önceden sevdiği uğraşılara karşı belirgin bir isteksizliği vardır. Örneğin, futbol oynamaktan hoşlanan biri
futbol maçı seyretmek veya oynamak konusunda eskisi kadar istekli olmayabilir vs..

Kalbinden gelen sesi dinlemek sana bir şeyin ne zaman yeterli olduğunu söyleyecek kalbin arayisi bittiginde bunu kendin bileceksin..
Kafanın söylediklerini duymakla kalbinden gelen mesajı dinlemek arasındaki farkı öğren.
Kafanın konuşması toplumun bir ürünüdür.
Kalbin konuşması sonsuzluktan HAK-tan gelir..
Gerçek Mutluluk; Allah’ı anmaksızın gerçekleşen her türlü Mutluluk geçici ve eksiktir.
Kalpte öyle boşluk vardır ki o boşluğu ancak Allah’a yönelmek doldurabilir.
Ve onda öyle bir ıssızlık vardır ki onu ancak Allah’a iman etmenin lezzeti giderebilir .

Bilinçaltı Ruh denizimizin yüzeyi gibidir
Her zaman yakamozlar halinde göz kırpmaz kimi zaman fırtınalar koparır dev dalgalar halinde ruhumuzun sahillerini döver durur
Onu meşgul edecek bir konu veya iş bulamasak seytan bize is bulur ve ruhen daraltir bizi...
Hakiki imanı elde eden insanda dünyaya ve insana eşya ve hadiselere ve karşılaşacağı her
probleme karşı bakışında ve yaklaşımlarında olumlu bir psikolojik yatkınlık gelişir..

Manevi Boşluğu Gidermenin ve Gerçek Mutluluğa Kavuşmanın Tek Yolu Allah Rızası İçin Yaşamaktır
İnsan ancak Allah’a teslim olduğu, O’nun razı olacağı gibi bir hayat yaşadığında mutlu olur. Ayette şöyle buyrulur:

“Allah, rızasına uyanları bununla kurtuluş yollarına ulaştırır ve onları Kendi izniyle karanlıklardan nura çıkarır.
Onları dosdoğru yola yöneltip-iletir.” (Maide Suresi, 16)

Sudem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm arkadaşlar ...
Arzuhalim arkadaş gibi bende aynı duygular içindeyim hatta daha ağırını yaşıyorum aylardır ve 5 vakit namazımı kılamaz Rabbime dua edemez hale geldim yaşadığım ruhsal çöküntü biliyorum ilaçla tedavi yerine her ne kadar yüreğim farklı dese de dualarla direniyorum ve sıkıntının üstesinden gelmeye çabalıyorum yavaş yavaş başarmaya da başladım. Arzuhalim arkadaşım sende gayret et inanki huzur tomurcukları filizlenmeye başlayacaktır yüreğinde. Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.

Üst Alt