• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Nazar, kem göz, büyü için dua

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Herkese selamınaleyküm Allah'ın rahmeti üzerinize olsun. Ailem ve kendim için nazar duası arıyorum ama internette belirli belirsiz çok dua var açıkçası peygamber efendimizin hadislerini baz alarak dualar okunmayı daha çok istiyorum. Peygamber efendimizin duaları için nasıl bir araştırma yapmalıyım ve nazar, kem göz veya büyü için hangi duayı önerirsiniz? Teşekkürler vesselam.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas Surelerini okumalısın.

1- Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’ul alim” okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu. (İbni Mace)

2- Âyet-el-kürsi, Fatiha, iki kul euzü ve Kalem suresinin sonunu okumak çok iyi gelir. (Medaric)
3-
Peygamber efendimiz, iki kul euzüyü okuyup buyurdu ki: (Bu iki sure ile [belalardan, nazardan] korunun! Hiç kimse, bu iki sure ile korunduğu gibi, başka şeyle korunamaz.) [Ebu Davud]

4- (Euzü bi-kelimâtillahittâmmeti min şerri külli şeytânin ve hâmmetin ve min şerri külli aynin lâmmetin) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur. (Mevahib)

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim. Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas Surelerini okumalısın.

1- Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’ul alim” okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu. (İbni Mace)

2- Âyet-el-kürsi, Fatiha, iki kul euzü ve Kalem suresinin sonunu okumak çok iyi gelir. (Medaric)
3-
Peygamber efendimiz, iki kul euzüyü okuyup buyurdu ki: (Bu iki sure ile [belalardan, nazardan] korunun! Hiç kimse, bu iki sure ile korunduğu gibi, başka şeyle korunamaz.) [Ebu Davud]

4- (Euzü bi-kelimâtillahittâmmeti min şerri külli şeytânin ve hâmmetin ve min şerri külli aynin lâmmetin) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur. (Mevahib)
Hocam geç soru sorduğum için kusura bakmayın, Ayet-el Kürsi okusam sadece olur mu yoksa yazdığınız her şeyi mi okumam gerekiyor? Bir de yatarken, evden çıkarken-girerken ve namazdayken Ayet-el Kürsi okusam olur mu nazardan korunmam için? Bu aralar çok göze batıyorum sanki öyle hissediyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Oku kardeşim niye olmasın. İstediğin zaman istediğin kadar oku. Fazileti çoktur.

Üst Alt