Nasılsın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kirmizigull.jpg

Bu Sabah sevdiğim bir Dostum Nasılsın..? diye mesaj atmış..!
-Hamd Olsun iyiyim ,ama sinirlerime, kendime, bir anlık öfkelerime sahip olabilsem, kontrol altına alabilseydim çok, çok ruhen, psikolojik ve vicdanen daha iyi olabilirdim diye gerçeği yazdım..
İnsan Ne Yaparsa Kendine Yapar ..gerçekten insan ne kötülük yaparsa yada ne iyilik yaparsa kendine yapıyor ama farkında değil.
içsel dünyamın ,aklımın kargaşasını bir an önce temizleme derdindeyiz herhalde...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hiç iyi değilim etrafımdaki insanlara aynı sizin halinizdeyim ve bu konuyu başka başlıkta açacaktım siz öncü oldunuz, Allah cc sizden razı olsun gönül dostum.....
Alay etmeyi kendilerine meziyet eden insanlara dayanamıyorum,söyleyip günaha girmeyeyim diyorum,sabır ettikçe karşımdakiler kendilerini haklı sanıp daha çok saldırıyorlar.Daha doğrusu şeytanları saldırıyor,sonra da hodri meydan nefis savaşı....
İçimde cadı kazanları kaynıyor soğutamıyorum,haksızlık nedendir? neden hep ben olayım ,sizin ne olduğunuz olacağınız umurumda değil,keseri kendime yontayım size bir şey kalmasın,benim hatalarım örtülsün senin kiler ile dalga geçeyim,ben iş yapmazken laylaylom sen yapmayınca müfettiş gelecek!!!!!!!!!
AAAAAAA Ahmak sana hesap günü gelecek onu ne yapacaksın...Diye haykırıp kapıyı çarpıp gidesim var.La havle vela kuvveten illa billa aliyyül azim.Allah cc verdiği tüm güzelliklerin üzerine kabus gibi çöküyor bu bozulan ahir zaman ins ve cinsleri.......

KIYMETİNİ BİLEMEDİKLERİMİZİ YAVAŞÇA ÇEKER ALIRMIŞ RABBÜL ALEMİN, BU HER NE OLURSA OLSUN.Ben, benim başkalarının elinden alınınca anlamıştım bunu ,dün akşam Kur'an öğretmenim tekrar söyleyince benden gidenleri de düşündüm sıkı sıkı sarılmam lazım yoksa etrafımda ki şeytan azdırmışlarının nefsini görmek duymak bilmek istemiyorum.Ben de gönül dostum gibi sabır taşı çatlayanlardanım, sabrnda bir sınırı var çatlıyor sonunda........

tozduman

Moderatör
Moderatör
Uzaktan bakınca kötülükler rahmet , şu an bakınca büyük felaket..
Nasılım " duygularim ile depresyon,aklım ile dirayetli "

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hümeyra ablam çok doğru söylüyorsun...
Tam aklımdakiler söylediklerin biliyor musun?
Bunlar neden bizim başımıza geliyor dersiniz? çünkü, nefsimizle cihat yapmaya çalışıyoruz, biliyorsun cihatların en zoru!
Şeytan her an tetikte! bilinçli, işini şansa bırakmıyor ki!
Melun iblis!! her an fırsatını kolluyor, yandaşlarını insanlarla birlikte üzerimize salıyor, neden? çünkü hazmedemiyor; bizim iyi niyetimizi, güzel amel işleriz diye ödü kopuyor!
Yılmak, pes etmek yok!
Düştün mü? kalkacaksın!
Yoruldun mu? dinleneceksin!
Tekrar; bir öncekinden daha azimle, şeytan ve yandaşlarına göstereceksin çelme takmayı...

İş yerinde olsun, özel hayatında olsun, insan bin bir sorunla, çeşit çeşit insanla muhatap oluyor,insanlar durduk yere huzursuzluk çıkarmayı marifet zannetmeye başladı! bundan zevk duyuyorlar...
Böyle durumlarda o kişi veya kişileri kaale almayıp, yoluna devam edeceksin ki! ruh sağlığın lada oynamasınlar...

En üzeli üç maymunu oynamak;
Görmedim, duymadım, bilmiyorum..
Ve nefis cihatına devam dostlar.........

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu Sabah bir anlık öfkeme kapılarak himayemde ,korumamda bulunan bir çocuğa haklı yere de olsam bağırmam yusufu üzdü ve beni eleştirdi..
Beni eleştirmesi ,bana kızması nefsimi kızdırdı ,ruhumu mutlu etti...
Zalime karşı mazlumun yanında olmak gerekir.! ve Yusuf Ona yakışanı yaptı ve beni frenledi...

Günahlar hep kendini tutamamanın ürünü. Her caninin cinayeti kendini tutamadığı anına denk geliyor. İnsan dilini tutamadığı zaman kırıyor ve kırılıyor. Elini tutamadığı zaman kırıyor, döküyor. Kendini tutamadığı zaman, kendini yitiriyor, kendine yazık ediyor...

ama bir anneyi evladının eleştirmesi çok ağır geliyormuş..!!Allah cc. sahidimdir bundan böyle bir anlık öfkeme yenilmemeye çalışacağım....

'La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil'Aziym Ya Sabır' çekerek sabırlı olmayı becerebilsem.

İnsan "Sabır" ile İnsandır.. Sabır ise; Sır'dır, Ar'dır, Sınav'dır..
Hz.Mevlana

Netice itibariyle her insan bir alemdir … Ve Allah (c.c) alemlerin Rabbidir …!

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. İyi değilim. Ama Allahın izniyle iyi olacağım. İyi olacağız
...

ZeZe_ ZeZe8

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum, inşallah temizlenir bir an önce ruhumuz da, bedenimiz de, bizi kötü eden her şeyin yok olmasi niyetiyle insallah.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
İçinizdeki güzellikler dokundu yüreğime hepinizden Allah cc sonsuz razı olsun dostlar,içimde hala tamir edemediğim bir şey var inşallah buldurup, telafisini nasip eder Rabbim....
Her düşüşüm yeniden başlangıç benim için,düştüm dizim kanıyor,canımın acısından çok neden beni ittiler, düşürdüler,neden kendime mukayyet olmayı beceremedim bu yolda bunun için kendime kızgınım ama ardımdan itip düşürenlere kızgın değilim, kırgın değilim, duadayım yine hayır duada......
Tozduman'ın dediği gibi kötülük rahmet......
AB-I HAYAT'IN dediği gibi nefsimle cihada devam azimle .....
GÖNÜL SIZIM'ın dediği gibi;''Ya Sabır' çekerek sabırlı olmayı becerebilsem.''
Bir yolcu kardeşimin dediği gibi;''Ama Allah'ın izniyle iyi olacağım. İyi olacağız''
ZeZe kardeşimin dediği gibi;''bir an önce ruhumuz da, bedenimiz de, bizi kötü eden her şeyin yok olması niyetiyle inşallah.''
Ne güzel bir forum ailem var elhamdülillahduaa..dgüüll,.dgüüll,.dgüüll,.İYİ Kİ VARSINIZ.mrhbba..

tozduman

Moderatör
Moderatör
İçinizdeki güzellikler dokundu yüreğime hepinizden Allah cc sonsuz razı olsun dostlar,içimde hala tamir edemediğim bir şey var inşallah buldurup, telafisini nasip eder Rabbim....
Her düşüşüm yeniden başlangıç benim için,düştüm dizim kanıyor,canımın acısından çok neden beni ittiler, düşürdüler,neden kendime mukayyet olmayı beceremedim bu yolda bunun için kendime kızgınım ama ardımdan itip düşürenlere kızgın değilim, kırgın değilim, duadayım yine hayır duada......
Tozduman'ın dediği gibi kötülük rahmet......
AB-I HAYAT'IN dediği gibi nefsimle cihada devam azimle .....
GÖNÜL SIZIM'ın dediği gibi;''Ya Sabır' çekerek sabırlı olmayı becerebilsem.''

Bir yolcu kardeşimin dediği gibi;''Ama Allah'ın izniyle iyi olacağım. İyi olacağız''
ZeZe kardeşimin dediği gibi;''bir an önce ruhumuz da, bedenimiz de, bizi kötü eden her şeyin yok olması niyetiyle inşallah.''
Ne güzel bir forum ailem var elhamdülillahduaa..dgüüll,.dgüüll,.dgüüll,.İYİ Kİ VARSINIZ.mrhbba..

Humeyra ablacıgım sendekı şu zerafet ve asalet yazılarını okuyunca bana güzel şeyler hissettırıyor :) Senın ayrı bır zarıflıgın var. Maşallah SubhanALLAH :tamam:.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Canım kardeşim benim Allah cc sonsuz razı olsun, sen beni mutlu ettin Rabbim de seni hem bu dünyada, hem ahirette daim mutlu ve sevdiği, razı olduğu,cemaliyle şereflendirdiği kulu eylesin inşallah....duaa..
Bak yine yüreğinin güzelliğiyle yüreğime dokundun diken tarlasında gül kokusu almama vesile olan ailemin güzeller güzeli kardeşi tozduman....agla..:,

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ablacıgım Allah senden razı olsun. Amin ecmaın, bugun aldığım en güzel dua uzun zamandır aldıgım en güzel dua :) Bana kurulan en güzel cümle :)
Gönül gönülün aynasıdır içimden geldi, ben senın yazılarında hissedebılıyorum zerafetı.
Mesela bazen gönül sızım ablamın yazılarında, rahmet hıssedıyorum. Okurken ferahlıyorum.
Eger o hıssıyatı alamıyorsam kelamlarda o yazıyı ben okuyamıyorum..
Cok duygulandım :) Allah senden razı olsun.

tozduman

Moderatör
Moderatör
İyiyim çok şükür . Herşey düzeldi bir ben kaldım geriye .
Haydi Bismillah !

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bilge bir doktor en iyi ilacın"ilgi ve sevgi" olduğunu söylemiş.
Başka biri de sormuş;"ya işe yaramazsa?"
Gülümsemiş ve şöyle yanıt vermiş;
"O zaman dozu artırın.."

tozduman

Moderatör
Moderatör
Dozu artirinca, şımarıklık olur. Elini ayağını çekersen, arsizlik ve hırs ile karşılaşirsin.

Üst Alt