Namazların kazası hakkında

H

hülya

Kayıtsız
Misafir
merhaba ben size bir şey sormak istiyorum müsaade ederseniz.
ben bu sene ramazan ayında Allah kabul etsin 5 vakit namaz kılmaya başladım ve bırakmayı da düşünmüyorum fakat şöyle bir sorun var çalıştığım için ve iş yerinde namaz kılacak bir yer olmadığı için sabah namazını kılıp evden çıkıyorum yatsı namazı okunurken eve dönebiliyorum
eve gidince önce yatsı namazını kılıyorum ve sonrada öğlen, ikindi ve akşamı kaza ediyorum bu doğru oluyor mu? şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba kardeşim, öncelikle imkanları zorlaman önerilir. İşyerinde patron-şef-yetkili v.s kişilerle konuşmayı denedin mi? Belki anlayışlı ve imanlı bir kişi vardır içlerinde. Bu konuda insiyatif kullanır veya yardımcı olurlar .Kesinlikle imkan yoksa namazını, vakti içinde oturduğun yerden ima yolu ile kılmayı dene. O da Olmaz diyorsan, namazını rahatça kılabileceğin başka bir iş bulana kadar yapacak birşey yok. Halen yaptıkların doğrudur.

İşyerinin ortamını şartlarını tam olarak bilemediğimiz için ancak bu kadar öneride bulunabildik.

H

hülya

Kayıtsız
Misafir
cevabınız içi Allah razı olsun.

dikkatli4

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
dürüst olmak gerekiyor ise derhal iş yerinden ayrıl ve namazını kılacak bir iş bul yada çalışma ....ayrıca açlıktan öleni duymadım ben hiç

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
dürüst olmak gerekiyor ise derhal iş yerinden ayrıl ve namazını kılacak bir iş bul yada çalışma ....ayrıca açlıktan öleni duymadım ben hiç
Evvet kardeşim ''dürüst olmak gerekiyor ise derhal işyeriniden ayrıl'' ''ayrıca açlıktan öleni duymadım'' derken nekadarda rahat söylemişsiniz peki bu kardeşimizin çalışmaya ihtiyacı olduğunu, bu devirde iş bulmanın hele hele bir bayan için nekadar zor olduğunu hiç düşündünüzmü acebahmmnn
Hülya kardeşim serdar hocamızın dediği gibi bu konuda üstlerinle bir görüşsen belirli saatlerde ibadet yapmanı belki anlayışla karşılarlar, baktınız sert çıkış yaptılar eyvallah deyip yine daha önce yaptığınız gibi devam edersiniz allah kabül etsin kardeşim, işveren bilmesede rabbimiz sizin niyetinizi biliyor.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Dürüst olmak gerekirse sen bildiğinden değil bilmediğinden yazmışsın! "Namazını rahatça kılabileceğin bir iş bulmaya gayret et, bu işi bulana kadar elinden gelen şekliyle namazını ikame et" Doğru olan budur. "Derhal işyerinden ayrıl yada çalışma" gibi ifadeler yanlıştır. Tabi bu kişinin ekmeğini vermeye talipsen o ayrı mesele.

Üst Alt