Namazı yanlış kıblede kılmak

Batuhan66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamin Aleyküm Kardeslerim,

Şuanki oturdugum evde Kibleyi zamaninda yanlis bilgi alarak yanlis yöne kildigimi bugün fark ettim. Artik cep telefonlarinda Kibleyi gösteren Appler var bunlardan birini indirdim kontrol amacli bi bakayim dedim ve tamamen farkli bir yöne gösterdi kibleyi. Ardindan 2 tane daha app indirdim ve hanimin telefonundan da baktim hepsi ayni yere gösteriyordu. Ardindan benim binada oturan Müslüman kardesimize ciktim ona sordum o nereye kiliyor diye oda applerin gösterdigi yönü gösterdi. Sok oldum resmen ben yillardir yanlis yöne dogru kiliyormusum. Ondan sonra dedim kendime ya ben bildigim kafamda Namazi kiliyorum birde namazda kullandigim zami sureleri tekrar gözden gecirdim ve 4 Sure ve bir Dua da hata buldum bunlari da yillardir yanlis söylüyormusum. Benim Yillarca kildigim namazlar hepsi hava oldu galiba aceba bunun benzeri gibi bir hadis var mi gercekten cok üzgünüm ve icim yaniyor. Cevaplariniz icin Allah Razi olsun.

(Türkcem iyi degil kusura bakmayin Yurt disinda kaliyorum)

Saygilarimla

Batuhan.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Zamanında kıble yönü hakkında yanlış bilgi aldığınızı söylüyorsunuz! Bu yanlış bilgiyi nereden aldınız acaba? Ve nekadar süredir yanlış kıblede kılıyorsunuz.

Batuhan66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim. Zamanında kıble yönü hakkında yanlış bilgi aldığınızı söylüyorsunuz! Bu yanlış bilgiyi nereden aldınız acaba? Ve nekadar süredir yanlış kıblede kılıyorsunuz.
Yaklasik 5 yildan beri pusula ile alinmisti ama sanirim ya pusula yanlis gösterdi ya da biz yanlis okuduk bilemedim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Değerli kardeşim bu konuda kurallar bellidir, mutlaka bunları sende okumuşsundur. Yani kıble tayini konusunda araştırma yükümlülüğü var. Anlaşıldığı kadarı ile sen gerekli araştırmayı yapmamışsın. Bu durumda farzlarını iade etmen gerekir. Kaldı ki 5 sene çok uzun bir zaman değil. Bundan sonraki her namazının arkasına bir farz iade etsen bile 5 senede tamamlarsın inşaAllah. Tabii imkanın varsa daha çabuk da tamamlarsın. Yanlış okuduğun sureler içinde durum aynı. Şükretmelisin hatanın farkına varmışsın.

Üst Alt