Namazda Bazen Sessiz Telaffuz

• Konuyu başlatan Hami Ersay Aydın
  • Başlangıç tarihi
H

Hami Ersay Aydın

Kayıtsız
Misafir
Herkese selamın aleyküm, namazdayken malum ses düzeyi duyabileceğimiz kadar olmalı. Bazen evdeki seslerden ötürü kulak tıkacı kullanıyorum. Bundan dolayıda secdeden kalkarken vb sesimin fazla çıkmaması için dikkat ederken bazen kelime telaffuzlarını tam yapamıyorum. '' Allahu Ekber'' diye kalkarken ''Hu'' sesini tam telaffuz edemiyorum. Veya Ettehiyatü' nün sonunda '' Ve abdühu ve rasulü'' derken ''ve' '' sesini telafuz edemiyorum. Bu sesleri okuyorum, ama içinden okumakla kendi duyabileceğin bir sesle okumak arasında kalıyor. Anlık bi durum olduğu için akışına çok müdahale etmediğini düşünüyorum. Bu durumun namazın sıhhati açısından bi problemi var mıdır acaba? Herkese teşekkürler şimdiden

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Telaffuz edememek ile kendin duyamamak farklı şeyler. Lafızları telaffuz edemiyorsan bu eksiklik olur. Ama telaffuz ediyor da kendin gürültü sebebiyle duyamıyorsan sakıncası olmaz. Böyle durumlarda tam telaffuz ettiğine dikkat etmek gerekir, söylediğine odaklanırsan veya normalden daha yavaş namazı kılarsan sıkıntını halledebilirsin sanırım.

Üst Alt