Namaza yeni başladım

nurat yıldıran

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm arkadaşlar çok şükür namazıma yeni başladım bırakmayı da düşünmüyorun evel ALLAH. Güzel, ahlaklı insanlarla tanışmak, sohbet etmek isterim. Hep arkadaşlarım namaz kılmayan küfürbazlardan oldu. Artık samimi şekilde müslüman kardeşlerimle muhabbet etmek isterim. Allaha emanet olun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, ne güzel yapmışsın namaza başlamakla... Allah c.c daim etsin. Amellerin en güzeli az da olsa devamlı olanıdır.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim, ne güzel senin adına sevindim..
Allah hepimizi daimi namaz ehli Müslümanlardan eylesin...

Samimiyetin adresindesiniz zaten, burada herkes yüreğinin sesini konuşturur! senin de yüreğindekileri dinleyen yoksa yaz bakalım biz dinlemek, dertleşmek için buradayız....

Hz. Ali (a.s) buyurdu ki;

Müslüman, kardeşinin aynasıdır; kardeşinizde bir yanlışlık gördüğünüzde, ona yüklenmeyin; onu irşad edin; ona nasihatta bulunun ve onunla iyi geçinin. İhtilaftan sakının. Çünkü ihtilaf dinden çıkıp dinin hükümlerine uymamaya sebep olur. Orta halli olun (ifrat ve tefritten sakının). Birbirinize şefkatli ve merhametli davranın.

Resûlullah [s.a.v] buyurdu ki:

"Müslüman Müslüman 'ın kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu zalime teslim etmez. Kim kardeşinin yardımında bulunursa Allah da (c.c) ona yardım eder. Kim bir müslümanın sıkıntısını giderirse Allah da [c.c] onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir müslümanın ayıbını örterse Allah da [c.c] kıyamet gününde onun ayıplarını örter."

Ebû Hüreyre'den [r.a]: Resûlullah [s.a.v] buyurdu:

"Kim bir müslümanın sıkıntısını giderirse Allah (c.c) ona nurdan iki şule verir ki; onlarla aydınlanacak olanların sayısını ancak izzet sahibi Allah (c.c) bilir."

Üyeliğin hayırlı ve daimi olsun kardeşim,
Selam ve dua ile....

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/28305-ruyada-himmet-istemek.html

https://www.islamiforumlar.net/namaz/20697-namazin-insana-kazandirdiklari.html

nurat yıldıran

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok şükür namaz kılıyorum artık net den abdulkadir geylani hazretleriyle ilgili bi site vardı ismini hatırlamıyorum ama la ilahe illallah yazmıştım karşıma yine böyle yeşil bi site çıktı.
Orda namaz kılıp zikir yapmanın önemini ve sonra başına gelecek güzel halleri yazıyodu. Zaten 2 aydır namaz kılıyordum, sadece kendimde bi eksiklik hissediyordum.
Arkadaş zikirleri geceli gündüzlü yapıyorum işte evde yürürken namazlardan sonra vs. ama anlatamam duyduğum hazzı. Öyle yenlikleştim uçtum uçucam. Bilmediğim neler öğrendim neler ama yetmez daha da istiyorum. net de 100 tane filan zikir yazıyordu artık yüzde az gelir oldu, ne zikir oğrendiysem yüzden aşağı yapmıyorum artık.
Hem gönlüm rahatlıyor, hem dilim alışıyor, hem harama bakmaz oldum. Günde belki üçyüz-beşyüz küfür eden ben her lafı arasında küfür eden ben tek kelime küfür çıkmaz oldu.

Şükürler olsun rabime tevbelerimi kabul eder inşaallah ama şunu oğrendim kendimce zikir yapacaksan insan oğlundan uzaklaşıcan öyle tadı bi bambaşka oluyor. Arkadaşlarıma söylemedim namaz kıldığımı, zikir çektiğimi soğurum diye. Zaten önemli olanda gizli yapmak değilmi, kimse girmesin hakla arama, şükürler olsun herkese selam.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam kardeşim aramıza hoşgeldin ve Rabbim ibadetlerini daim eylesin ve kabul etsin inşallah beni hayatta en sevindiren şeylerin başında kulluğunu hatırlayıp ibadetlerine başlayan kardeşlerimin amelleri ve temiz niyetleridir....

سميه

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
a.s nekadar guzel allah hepimizin ibadetlerini daim eylesin :)

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim allah ve kullarının en yakın olduğu zamanlar namaz vakitleridir.namazda insan allah katına çıkar ve ibadet yapar ne eksiğin varsa iste elbet verir vermezse ahirette verir ama mutlak mükafatını görürsün güzel kardeşim...namaz ve zikir demişsin sana tavsiyem zikirleri çok fazlalaştırmadan kaza namazlarını başla biriktirmeden onları kıl kalan vakitlerde zikirlerini çekersin inşaallah.önemli olan allaha borçlu olmamak yapabilirsen bulabilirsen kendine doğru bir mürşid bul onunla birlikte öğrenmen daha hayırlıdır kardeşim...allah seni sapık ve sapkınlardan korusun inşaallah.mümkün oldukça cemaatle namazında ol.daha hayırlı daha sevap camiye gittiğin yolu mümkün oldukça uzun tut ve acele etmeden gururlanarak git çünkü camiye giderken her adımın bir günahını siliyor sevaplarında çoğalıyor.dediğim gibi güzel kardeşim zikirleri çoklaştırmadan ilk önce borçlar kazalarını unutma inşaallah allah bizleri günahlarımızı affeder.inşaallah allah c.c yolunda ölenlerden ve gidenlerden oluruz.allah yar ve yardımcın olsun kardeşim....

Üst Alt