Namaza bakış açını değiştir hayatını değil

Rhodium

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
6 Eylül 2023
Mesajlar
9
Tepkime puanı
5
Bazen hayata baktığınızda algılarımızın adil olmadığını düşünebiliriz. Özellikle yeni dünyada medya neyi nasıl algılamamız gerektiğini bize öğretiyor. Örneğin biz erkekler beyaz atletle dışarı çıkarsak kro siyah atletle çıkarsak karizmatik olabiliriz.

Toplumda namaz kılmak ile hayatı değiştirmiş insan algısı yapılmakta. Sanki namaz kılan insanlar bir tür fedakarlık içindeymiş gibi. Hayatlarından yaşamak istediklerinden vazgeçiyorlar gibi. Bu doğru değil.

Namaz kılarsanız mesleğinizi bırakıp çöllere düşen bir derviş olmanız gerekmiyor. Yada artık arkadaşlıklarınızı sonlandırmanız gerekmiyor. Hafta sonu eğlencelerine gidemeyeceğiniz bir hayat yok.

Kadınların başı açık gezmesi doğru mu? Yada alkol almanız? Bunlar gibi. Doğru-yalnış olması namaz ile ilgili değildir. Yani alkolik de olsanız namaz kılabilirsiniz. Evet aklınızı kaybetmiş kadar alkol alarak namaz kılamazsınız. Yada kısa bir şortla namaz kılamazsınız.

Normalde şortla mı dolaşmak istiyorsunuz? Tamam, namaz kılacağınız zaman şortunuzu çıkarıp bir eşoftman giyebilirsiniz. Gerçekten vazgeçmeniz gereken hiç bir alışkanlığınız yok. Bu alkol gibi kötü bir alışkanlık olsa bile.

İslam dini çok sade ve ibadetleri çok kolaydır. Örneğin cuma namazı 20 dak. Sürerken bir kilisede pazar ayani 3_4 saat sürer. İbadetleri ve namazı uygulamak da çok kolaydır.

Namaz kılarak hayat tarzınızda, tercihlerinizde, kişiliğiniz de hiç bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Ne başka bir insan nede vazgeçmiş olmazsınız.

Namaz mesleki tercihlerinizde de bir fedakarlık gerektirmez. Mesela bir namaz kılanamazsa kaza edilir. Su yoksa teyemmüm edilir. İslam kolaylaştırıcı ve hep bir çözümü olan dindir.

Çok başarılı gitaristler, komedyenler, yüzücüler, pop starları, oyuncular, iş insanları, sporcular namaz kılıyorlar. Çünkü namaz başarının anahtarıdır.

Sizde çekici, başarılı, sağlıklı, sportif ve iyi hisseden bir insan olmak istemezmisiniz? O zaman namaz kılın. Başkalarının ne dediğine bakmayın, namaz size çok iyi gelecek.
 
Üst Alt