• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Namaz konusunda vesvese alıyorum

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm hayırlı günler. Namaz kılmayı çok istiyorum ama korkuyorum. Ben eskiden dine bağlı biri değildim son zamanlarda araştırdığımda doğru dinde olduğumu fark ettim ve Allah'ın bana emrettiği farzları yapmaya başlamam gerektiğini düşündüm. Tövbe etmeyi ve yeni bir sayfa açmayı düşünüyorum. Sureleri ezberlemeye başlamayı düşünüyorum o anda kafamda sorular oluşmaya başlıyor garip bir şekilde. Örnek olarak sen günah işledin Allah seni niye huzuruna kabul etsin, namaz kılarsan kendini kandırmış olursun zaten kabul olmayacak günahın çok, tövbe etsen de kabul olmaz, Allah'ın huzuruna böyle çıkarsan başına kötü belalar gelecek hayatın kararacak çünkü günahkarsın gibi düşünceler geliyor hep aklıma. Ne yapacağımı cidden bilmiyorum...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Öncelikle aklından o düşünceleri çıkar hemen niyet ettiğin şeye başla. Şeytanın görevi seni vazgeçirmek unutma. Eğer Allah c.c seni huzuruna kabul ederse demekki iyi yoldasın. Yani namazına başlarsan demek ki Allah c.c seni huzuruna kabul etmiştir. Allah c.c nün huzuruna kabul ettiği, ibadete muvaffak ettiği kişi affedildiğini ümit eder.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam kardeşim. Öncelikle aklından o düşünceleri çıkar hemen niyet ettiğin şeye başla. Şeytanın görevi seni vazgeçirmek unutma. Eğer Allah c.c seni huzuruna kabul ederse demekki iyi yoldasın. Yani namazına başlarsan demek ki Allah c.c seni huzuruna kabul etmiştir. Allah c.c nün huzuruna kabul ettiği, ibadete muvaffak ettiği kişi affedildiğini ümit eder.
Teşekkür ederim, bu arada forum kuralları kısmına galiba konum açılmıyor diye bir konu açtım sabırsızlıktan kusuruma bakmayın. Peki vesveseyi gidermenin yolu üstüne gitmek midir? Yani namaz kılarsam bu durum azalmaya başlar değil mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aynen öyle sen namaza başla gerisine aldırma. Şeytan kiminle uğraşır? Elbette imanı olanla, namaz kılan, ibadet edenle. Yoksa zaten namazsız, zikirsiz kişilere niye mesai harcasın. Şeytanın işi Allah c.c nün emir ve yasaklarına uymaya çalışanlara vesvese vermek, uğraşmaktır. Onun için namaza sabırla devam etmek, şeytanın vesvesesine aldırmamak lazım.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aynen öyle sen namaza başla gerisine aldırma. Şeytan kiminle uğraşır? Elbette imanı olanla, namaz kılan, ibadet edenle. Yoksa zaten namazsız, zikirsiz kişilere niye mesai harcasın. Şeytanın işi Allah c.c nün emir ve yasaklarına uymaya çalışanlara vesvese vermek, uğraşmaktır. Onun için namaza sabırla devam etmek, şeytanın vesvesesine aldırmamak lazım.
Teşekkürler namaza başladığımda sizlere haber vereceğim :).

Üst Alt