Namaz kılmayı sürekli erteliyorum.

kalpsızısı

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar....
Ben neredeyse her gün namaz kılacağım diyorum ona niyetleniyorum. Ama namaz kılmayı sürekli erteliyorum ve kılamıyorum. Şeytan sürekli vesvese veriyor . Ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ki artık namaz kılmayı ertelemiyeyim. Daha önce başlamış tekrar bırakmışlığımda var ancak devamını da getiremiyorum.
Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba size namaz kılmayı erteleten ,Nefsiniz ve şeytandır gelin şeytanı namaz kılarak ikiye bölün gelin şeytanı kahrından bitirin.
unutmayın kılmak ve bırakmak sizin elinizde ,imaninizi kuvvetlendirin!!Allah hidayetten ayırmasın..
sen namazı ne için kılıyorsun bence önce bunu düşün ve bu söylediğinin senin bahanen olduğunu ve şeytanın sana vesvese verdiğini unutma ..
tekrar tekrar ,sana gelen vesveseden yaratan rabbimize sığın şüphesiz Allah kendini değiştirmeyene hidayet vermez sen Allahı ara ki O da sana hidayet nasip etsin İnşallah
Allah cc. Yar ve yardımcın olur İnşallah.

KURANDA ALLAH CC BİZLERE 70 DEFA NAMAZ EMRİNİNDEN BAHSETMİŞTİR
VE ALLAH CC BİZLERE 24 SAATLİK BİR ZAMAN BİRİMİ VERMİŞ VE BİZDENSADECE TOPU TOPU 1 SAAT SÜRECEK BEŞ VAKİT NAMAZI KILMAMIZI İSTEMİŞ.

HZ EBU BEKR RA BİR SÖZÜ VAR DERKİ O PEYGAMBER AŞIĞI:NAMAZSIZ KABRE GİREN KİMSE KÜREKSİZ OKYANUSA AÇILAN KİMSE GİBİDİR:

UNUTMAYALIMKİ NAMAZ MÜMİNİN MİRACIDIR YANİ KULUN ALLAHLABAŞBAŞA KALMASIDIR:DÜŞÜNSENİZE CENABI ALLAH BİZLERİ NAMAZA ÇAĞIRIYOR VE BİZ ÇOK KOMİK BAHANELER UYDURUYORUZ.KIYAMET GÜNÜ ALLAH CC KULUNA EY KULUM SENİ RABBİNE İBADET ETMEKTEN ALIKOYAN ŞEY NE DİYE SORACAK NE CEVAP VERECEKSİN..?

"Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbimiz! Duamı kabul et!"
ibrahim suresi 40

Üst Alt