Namaz Kılmaktan,dua etmekten çekiniyorum..

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle cümleden Selâmün Aleyküm..

Ben kendimi bildim bileli hep bir yanlışın içerisindeydim.Yanlış olduğunu görmeme rağmen o yanlışları doğruymuş gibi aklımın tarifsiz dili ile kalbime kabul ettirdim.Belki çok günah işledim çok kötülük yaptım ama her insan gibi sonunda hakikati ve gerçeği bende kabul ettim.Kendime,nefsime,tutkularıma,kötü alışkanlıklarıma tövbe ettim.Gerçeği görmem,kabul etmem hiçde kolay olmadı..
Ama onca şeyi bitirmeme rağmen ibadet edemiyorum.Namaz kılamıyorum.Dua edemiyorum..Camilerin önünden geçerken başımı eğiyorum.Rabbimin bize bağşettiği nimetleri yerken utanıyorum. İşin kötü tarafı beni ibadet etmeme engel olan o zayıf,vesveseci,iblis şeytan değil!keşke o olsaydı..Benim engelim kendim.
Bunca kötülük yapmışken rabbimin haram dediklerini dinlemeyip onlara yönelmişken namaz kılamıyorum onun huzuruna çıkamıyorum,korkuyorum,utanıyorum,çekiniyorum yaptıklarımdan ve yapmadıklarımdan.Ama bir yanımda camiden çıkmak,secde'den kalkmak duadan ayrılmak istemiyor..
Anlıcağınız böyle belki birçoğunuzun saçma sapan diyeceği bir durum içerisindeyim.Kendime bir çıkış kapısı bulamıyorum..Belki benim durumumda olupda bunuda aşmış kardeşlerim,abilerim,ablalarım varsa yardımlarını bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam yazınızı ıcım yanarak okudum Yanlız degılsınız!!Bu aksam sızın gıbı bır arkadasıma cook uzuldum..
yanlışı bile bile kendı RIZASI ıle zarara harama gıdıyor ya buna canım cok YANDI..
Cok ugrastim onu kendi nefsinin elinden onu ondan koruyabilmek icin ama yenildim sanki..
Allah a havale ediyorum artik.. Hidayet iman,vicdan,ver bu gafletten uyanmasi icin namazdan sonra cook agladim..
Allah!Allah Size de bu kardesime de yar ve Yardimcisi olsun Sizleri nefsinizin esarettinden kurtarsin..

Yillardir beni uyuttun. Hep yarina biraka biraka koca bir ömür heder oldu. Gecelerim teheccütsüz heyecansiz gündüzlerim semeresiz ibadetsiz geçti...
Acaba yarin yarin diye uyuttugun yarinlarimi meçhul bir yarinda nasil dolduracaksin?Yoksa Sana uydugum icin yine Beni mi sucliyacaksin?
Gec otur soyle karsima Eyy nefsim hep sen konustun ben sustum!Yeter artik Sen susacaksin ben konusacagim artik..
Ya benim ile olup felaha kavusursun yada kendi kendini cehenemin dibine atarsin anlasana artik.. butun bu ugrasilarim ikimiz icin ikimizi de kurtarmak icin..
Ya benim ile bir olup Rahmanin KAPISI-na gelirsin Yada Senin kafani ezip ben tek basima da giderim.. Tercih Senin..
anla artik bu isyanin ve kibrin ile hem kendinin hem de sevdiklerinin basini yakacaksin..
anla ki Sen bir Hic sin..
Anla ki cennet ucuz degil cehennem dahi lüzumsuz degil!
Anla ki; cennete giden yol asfaltla dösenmemis!
Anla ki; bedelini ödemedigin hiçbir seye sahip olamazsin!
Hakkini vermedigin her sey sana sadece yuk ve zahmettir
Anla ki; dünyayi bize bizler zindan ediyoruz.. ihmallerimiz enaniyetimiz samimiyetsizligimiz..
oysa Allah`a teslim olsaydik kendi kendimize refah ve huzurlu bir dunya kurardik..
Anla ki; Eyüp gibi sabir erbaini doldurmadan Yusuf gibi kuyu diplerinde yillarca çile çekmeden
Yakuplar gibi gözlerini hasrete kurban etmeden olmaz!
Allah`a HAKKI ile kul olup O`ndan Razi olmadikca O da Senden RAZI olmaz Ey Nefsim anlasana artik..
gel etme eyleme yazik etme kendine goruyorsun iste..Onun huzurunda huzur bulmaktan baska caren mi var anlasana artik..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Değerli kardeşim, önce problemin yerini belirlemen ve sonra tedavisine başlaman gerekir.
problem senin kendinde ve başka hiçbir şeyde değildir. Başkalarının sana yaptıkları yardımın hiçbir faydası olmaz ta ki sen kurtuluşu kendinde bulmadıkça...istemedikce, azim ve karar ile ibadetlerin ruhunda ihlas bulmadikca ,çıkış kapısı bulamasiniz...

Mü'min o kimsedir ki kendini hesaba çeker ve kınar. Görünen o ki sen de bunu yapıyorsun.
Mü'min görevi yapmamaktan günahlarından korkar.
Onları büyük bir dağ gibi üstüne düşeceğini görür. Görünen şu ki sen de bunu hissediyorsun.
Mü'min İslam'ıyla ve imanıyla yücelir. Bu büyük dine mensup olmakla şeref duyar.
Bütün bu saydıklarımıza rağmen dini farzlardan en büyüğü namaz gibi bir görev nasıl aksatılır?
Nefsi idare ve kontrolde kötü yönetmektir. Yoksa namazı eda etmek ne çok vakit ne de çok gayret ister.

Kişinin dakikalarca rabbi ile baş başa kalıp O'na yalvarması ve yakarmasıdır, dünyanın ağırlığını ona bildirmesidir, O'nun rahmetine ve O'na olan şevkini yine O'na şikâyet etmesidir.
Eğer nefislerimiz bu belirli dakikalarda buna bağlanmaya tahammül edemiyorsa hayatta asla başarılı olacağımızı sanmıyorum.
Nefsi yönetmek biraz da inatçı ve azimli olmakla alakalıdır.
Biz Müslümanları rabbimiz gücümüzün dışındaki ile sorumlu tutmamıştır.
Bilakis bize sıkıntı verecek bir sorumluluk da yüklememiştir. Allah bizim tevbe etmemizi ve bizden hafifletmemizi ister...
imaninizi guclendirecek cemaat ve Salih insanlar ile dostluk yapin kardesim...

Gördüm ki, insanın iki düşmanı,
Biri kendi nefsi, biri şeytanı,
Dedim: kuşansam mı kılıç kalkanı?
Silah yok dediler.. Secdeden gayrı...

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İçten cevabınız için teşekkür ederim.Siz hiç Rabbimin haram dediği,kaçının,yapmayın dediği günahları işledinizmi ? yoksa kendinizi bildiğinizden beri iman edip salih amelmi işliyorsunuz ?
Benim bildiğim kadarı ile dünyada kötülük yapmamış günah işlememiş hiç kimse yokmuş sanırım.Sizde istemiyerekte olsa bir günah işlediğinizde akabinde namaza doğrulduguzda ilk sözünüz ne oluyordu ? Forumda biraz okudumda gerçekten bilgili ve imanlı biri olduğunuzu hissediyorum.Yanlız böyle bir durumla baş başa kaldığınızda namaza doğrulduğunuzda ilk sözünüzü merak ettim.. ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Siz hiç Rabbimin haram dediği,kaçının yapmayın dediği günahları işledinizmi ?baskalarini bilmem ama işledim..Allah affetsin...
"istemiyerekte olsa bir günah işlediğinizde akabinde namaza doğrulduguzda " ilk sozum gozyaslarim ile Affet Beni Allahim!!!
"gerçekten bilgili ve imanlı biri olduğunuzu hissediyorum" Allah RAZI olsun ..ama hep oyle degildim..Hamdım,isyan ettigim anlarim oldu..piştim, yandım”
halen de imanim ve ibadet ve hizmetlerimi yeterince geregi gibi yapamamaktan bu sucluluk duygusu altinda ezildigim anlarim olmakta..

Allah cc.buyuruyor ki:. Acılar cennet hayatının kandiller gibidir ...
Her acının altında bir hikmet. Her hikmetin altında bir lütuf vardır...
Işte hz kuran bunu şöyle açıklıyor . Hz allah bir kimseyi kendine dost edinirse . Onun bedeninde kıyameti sügra kopar ve hakteale onu sevdiklerinden ayırır ..
Kainatta tek sevgili vardır oda . Hz Allahtır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbette bir Gece…odamda yildizlarin altinda...içimde bir burukluk…bir ACI...
Disariya bakiyorum her tarafta kar kefen giymis sanki...Kainatin sessizliginde Tesbihati duyuyorum O an!
Allahim Senin de sevdigini Sevdigim eyle diye...Her gece oldugu gibi bu gecede Kapina gelip dualar ediyorum!
içimdekini dışa vurmaktan haya ediyorum...
Yoksa övülmekmiş, sövülmekmiş umrumda değil.. benim nefsimi anca Sen bilirsin Yarrab....
Ahh.nefs hayvanımı çok iyi biliyorum, ondan Sana siginiyorum...
suskunluğumun iç duvarlarımı nasıl yırtarcasına parçaladığını bir ben birde yaratanım biliyor...
One güzel dostsevgili ve vekildir...Tüm gizlerimi, çılgınlıklarımı O-biliyor ve nede güzel teselliler yaratıp bu delisini zapt ediyor...

Yarrabi!herkesin bir sevgilisi varmış ya…ama ben cok yalnızım bu Gurbet diyarinda...
Her kes sevdigi ile kapanirken bir odaya Ya ben? “HAYIR” dedim bir an!..ben niye yalnız oluyorum kibenimde bir sevdiğim var.
hemde çok yakınımda..Ben de O`nun ile bulusuyorum su koskoca ucsuz bucaksiz Kainatta...
kanımda, canımda hatta şah damarımda..birden ürperdim.doğruldum.oturumuma geldim.boynumu büktüm ve ağlıyorum.
vee O sevgiliye seslenmek geliyor içimden..gerçek aşka …VE DUDAKLARIMDAN ŞUNLAR DÖKÜLMEYE BAŞLIYOR…..

Allahım…dilim ile söylüyor kalbim ile şahadet ediyorum ki; senden başka ilah yoktur!!!Muhammed (a.s) senin kulun ve resulündür.
Mülkün sahibi sensinbende senin mülkünde bir meczup günahkar!
Senin herseyi kuşatan rahmetinden cesaret alarak geldim huzuruna ve yine şefkatine sığınarak günahkar ellerimi açtım sana.
Her ne günaha batmış olursam olayım. her ne kadar çirkin olmuş olursa olsun arkamda bıraktığım yıllar içinde ben sana şirk koşmadım
Seni sevmekten bir an bile olsa vazgecmedim Allahim…
Senden başka kimseden istemem senden başka kimseye halimi arz edemem!İnsanlar ancak beni kendi dilleri ile anlar ama Sen halimi hiç konuşmasamda anlarsın....
Bu yüzden sana anlattıklarım ve anlatacaklarım asla şikayet değil.;Yaralıyım Allahım!;kırdılar beni, üzdüler… her ne kadar üzülmem dünya için., üzülmem dünya için desemde üzüldüm Allahim… Canimdan Canlar verdim isyan etmedim...
Canimdan cok sevdigim ile acittilar beni...Sustum!sabr ettim!Rahmetini umarak Sana sigindim...
Bilmem belkiSeni tanımadan önce yaptığım hataların bedelini ödüyorum. belki de Senin bana sunduğun bir sınavdan geçiyorum…
Ben bilemem Allahim Sen bilirsin o yüzden Ya Sübhan Allah!..Ya Kerim Allah Sana geldim...

Sana aczimi bildiriyorum Allahim! aczimle geldimgünahımla geldim başkada neyim var? Haa birde senin en guzel olan emanetlerin Yetimlerin var!
Gecikmiş ibadetlerimyarim yamalak yakarışlarım bilirim benim hiç bir zerremi kurtaramaz ancak Sen`sin onları kıymetli kılacak olan Seninrahmetindir!Rahmettini umarak Kapina geldim...
Benim senin sevginden başka hiç birseyim yok Allahim!şimdi durup dinlenmeden senin sevgine layık olmaya çalışıyorum...
Bir de su Yetimlerin hurmetine ettigim dualarim var!
Anladım ki hiç bir insan veremez senin verdiğin kadar.....
İçimdeki sevgi öylesine büyük ki toprağa dokunsam çiçek açacak!Ben bu sevgiyi nerelerde sarfetmişim meğerse....
İnsanlar anlamıyorlar beni Allahim...
Seni anlatmak için koşturup durdukca bana deli diyorlar...
Senden uzak kalan gönüller var acı içinde çırpınan. yollarını kaybetmişler hepside ayni boşluktan yakınıp. Huzursuzuz; diyorlar onlar
Seni tanımıyorlar Allahım!..
Banada sen bir boşluktasın o yüzden bunları yapıyorsun diyorlar. ; HAYIR!.;. Ben boşlukta değilim ALLAHIM!!
Sen özgürsün diyorlar özgürlük ne ise?özgürükluk basibosluk diye hayiflaniyorlar....

Rabbim Senin boşlugunu hiç birsey dolduramıyor...
ALLAHIM! İnsan aradıkça boşluğu artıyormuş meğer o boşluk yalnızca senin sevginin boşluğu imiş. Sen gerekmişsin meğer geç anladım Allahim!…
Şimdi şahidim ol Allahim!.. Haksızlığa uğradım,itildim mazlum oldum biçare gurbette düştüm incindim…
Bütün bunları sana havale ediyorum sana arz ediyorum.
Basıma gelenler hepsi Senin birer imtihanın sabır vergüç verdigini de biliyorum..
Seni söylüyorumSeni anlatıyorum susuz kalmış her bir gönüle Seni anlatıyorum her bir günahkara!
Seni anlatıyorum kanadı yaralanan kuş misali her insana…
Dilim dönmüyor,yetmiyor lisanım,,nasıl anlatabilirimdi seni? Ama bir küçük böcek bir ılık rüzgar, yağmurun bir damlası, bir lokma ekmek seni bana anlatabiliyorAllahim…
Ben öksüzüm, yetimim sahibim Sensin Allahim!… sana sonsuz şükürler olsun Beni ve yetimlerimi darda koymazsın..
Allah diyeni huzuruna layık eyler; secdene layık eyle!kulluğuna layık eyle ya Rabbi!…Kapina geldim beni de kabul eyle Allahim....AFFET BENI ALLAHIM!!!

Üst Alt