mutsuzum

M

MORMENEKŞE

Kayıtsız
Misafir
selamın aleyküm
Eşimle severek evlendik ama ilk günden itibaren onun göründüğü gibi olmadığını anladım. Çooooooook acılar çektim ailesi yüzünden. Her zaman benim tarafımdaydı fakat ikimizin sorunları da vardı. 15 yıldır evliyiz, 3 çocuğumuz oldu, ilk bebek 7 aylık doğdu öldü cenazesini hastanede bıraktı, sonra zaman içinde 1 kız 1 oğlan çocığumuz daha oldu. Çok sinirli bana saygısı olmayan bir insan, ben onu idare ediyorum ama çocuklarıma güzel davranmıyor. Kızımı okuması için desteklemiyor bu yüzden tartışıyoruz. Her isteğimize karşı çıkıyor, şimdi de 1 çocuk daha istiyor. Ben çok sıkıldım artık her istediğini bana yaptırmasından ne yapmalıyım yalnızım ama rabbime sığınıyorum, bana huzur için dua edin lütfen.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
85.jpg

Aleykum selam Kardesim Sizi Ruyanizdan anlayip hatirliyorum..
"Sevginin hal edemedigini birbirinizi KIRARAK, inad ederek, konusmiyarak ASLA hal edemezsiniz..
Bismillah deyip, dua edip başlayalım...
Allah (c.c) kainatta hiç bir şeyi öylesine, başıboş yaratmamıştır. Her şey bir sistem içerisinde, Yaradan’ımızın belirlediği kurallar çerçevesinde devam eder...
Kadın-Erkek ilişkilerinde temel üç şey “Saygı-Sevgi ve İkram” dır. Mutluluk formülümüz budur. Ve Formül bana ait değil.

Nisâ Suresi 34. âyeti kerîme “Erkekler kadınlar üzerine kavvamdır.” diye başlar. Kavvam koruyucu ve yönetici demek. Kısacası Allah(c.c) evin reisini erkek olarak tayin etmiştir.

Âyetin devamında “Saliha kadınlar, iyi kadınlar kocalarına gönülden itaat eden(saygılı olan) kadınlardır.” buyrulur. Kadını da erkeği de Yaradan, evliliğin kurallarını da belirlemiş. Ben belirlemiyorum.
Rum sûresi 21. âyeti kerîme de:

“Sükûna ermeniz için size kendinizden zevceler yaratması ve aranıza sevgi ve merhamet koyması onun (kudretinin delillerindendir) ayetlerindendir. Şüphesiz ki bunda düşünen toplumlar için ibretler vardır.” buyruluyor.

Yaratılış olarak baktığımız zaman kadınların en çok sevgiye ihtiyacı varıdır, erkeklerin saygıya.

Günümüzdeki en temel sorunda bu: Kadınlar erkeklere gereken saygıyı göstermiyorlar, erkeklerde kadınları nasıl seveceklerini ve sevgilerini nasıl göstereceklerini bilmiyorlar.

İkram desen karşılıklı menfaate dökülmüş. Herkes kendi yapması gerekenleri bir tarafa bırakmış, diğerinin ne yaptığı ile ilgileniyor, karşılığını da ona göre veriyor.

"hanımının kötü huylarına katlanan
erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb
gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının
kötü huyuna sabreden kadın da, Hazret-i Asiye gibi sevaba kavuşur."
İ.Gazali]

Her kes cocuk ister.. Cocuk nimet ve Rahmettir.. ama Belki su an Cok yorgun olabilirsiniz.. yoksa evlad Sevilir ve ASLA fazla degildir..
sadece Dogru zamanda ..Dogru niyet ve karar ile Evlad sahibi olunmalidir..
Hayirdir insallah..
Rüyada eşini görmek, rüyada karısını veya kocasını görmek, anlaşmazlık ve çözülmemiş sorunlar anlamına gelmektedir. "
ins. en KISA zamanda aranizdaki sorunlari cozmeniz icin dua edecegim..
Hayirli Geceler.. Mutsuz ama umitli ve vicdanen Huzurlu olmaniz dilegi ile...

M

MORMENEKŞE

Kayıtsız
Misafir
Kocamın yaptığı doğrumu

SELAMIN ALEYKÜM HOCAM
Sizinle daha öncede yazışmıştık, umarım hatırlamışsınızdır. Eşim cinci hocalık yapıyor, ruhi bunalımda olanlara, geçimsizliği olanlara vs. bakıyor. Sadece dua okuyarak ermişlerin ruhunu çağırarak bunu yapıyor. Ben bundan hiç memnun değilim yaptığı doğru mu hak mı? Bundan cüzi miktarda para da alıyor haram değil mi? Bizimle hiç ilgilenmiyor, etrafına nasihatler veriyor kendi bildiğini yapıyor çok denge siz birisi. Ben nasıl davranmalıyım yuvamı yıkmak istemiyorum, daha 1 çocuk istiyor, deliricem çıkar yolum kalmadı yardım edin lütfen.

Yönetim/Edit : Her mesajınız için yeni bir konu açmayın. Yazacaklarınızı bu konunun altına devam edin. Cevap yaz butonunu kullanın!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam evet Sizi ve burada bir kez bile Ruya veya YAZI yazan her bir kardesimi iyi Hatirliyor ve onlar icin Dua ediyorum...
evet esiniz Hakkinda onun ile yakinlasma ruyasini sormustunuz...

Eşinizin yaptigi okudugunu tam olarak bilmedigim icin bilmediklerimi yazarak Kul HAKKINA ve vebaline girmekten
Allah`a siginirim..
ama Sizin ile ilgilenmemesi iste buna katilmiyorum..
daha cocuk istiyorsa Gonul ve Muhabbet ,Aile koprulerini kurmasi gerekli...
Belkide bildigi kendince en iyi sekilde Sizlere davranmaya calisiyordur..
Kardesim Siz yuvanizi yıkmak istemiyorsaniz.. ve YIKMAMALISINIZ da!!
Cocuk meselesini su an hazir degilim lutfen anla ins. ileride diyerek erteleyin simdilik.. belki ileride o veya Siz fikrinizi degistirrirsiniz..

Sevginin hal edemedigini birbirinizi KIRARAK, inad ederek, konusmiyarak ASLA hal edemezsiniz..
Bismillah deyip, dua edip başlayalım...
Allah (c.c) kainatta hiç bir şeyi öylesine, başıboş yaratmamıştır. Her şey bir sistem içerisinde, Yaradan’ımızın belirlediği kurallar çerçevesinde devam eder...
Kadın-Erkek ilişkilerinde temel üç şey “Saygı-Sevgi ve İkram” dır. Mutluluk formülümüz budur. Ve Formül bana ait değil.

Nisâ Suresi 34. âyeti kerîme “Erkekler kadınlar üzerine kavvamdır.” diye başlar. Kavvam koruyucu ve yönetici demek. Kısacası Allah(c.c) evin reisini erkek olarak tayin etmiştir...
esinize Saygi, hurmet ve SABIR ile yaklasin...
Buda Sizin imtihaniniz olsa gerek..hem belki 3. cocuk Bebek onu size, ailesine sizi birbirinize yaklastirir..YAKINLASTIRIR...
Her insanın hayatında bir dönüm noktası ve değişimin başlangıcı vardır...
Bazıları için bir yakınına kavuşmak bazıları için yeni bir işe başlamak veya tekrardan Baba olmak!!
Kardesim Siz sizin uzerinize dusen kadinlik gorevini HAKKI ile yerine getirin...Hak hukuk Kul hakkina son derece dikkat edin..
Allah a tevekul edip sadece Ona siginin..

"Sizin hayir sandiklarinizda ser ser sandiklarinizda hayir vardir..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..Selamet ile kardesim..

"hanımının kötü huylarına katlanan
erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb
gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının
kötü huyuna sabreden kadın da, Hazret-i Asiye gibi sevaba kavuşur."
İ.Gazali]

Üst Alt