• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Mastürbasyondan kurtulamamak

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Eskiden çok yapardım artık çok az her hafta 1 defaya indirdim ama yine de kurtulamıyorum. Geçen hafta yine yapmıcam bu sefer tamam bu sondu dememe rağmen yine günaha girdim. İnternetten bir sürü çözüme baktım zamanımı boş geçirmedim boş durmadım ancak nefsime yine yenik düştüm. Artık günahı işledikten sonra pişmanlık duygusu da yaşamıyorum en kötü durum bu sanırım.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Öğrenci olduğuna göre evlilik diyemiyorum, çare sensin ve iraden. Yaşın gelip evlenene kadar zinaya bulaşmadan idare etmeye çalışacaksın. Bir ilacı yok ki içip kurtulasın. Bilinen çözümleri sende biliyorsun zaten. Mümkün olduğunca düşünmemeye çalış.

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Haftada bir defayı geçmezsen büyük bir problem yaşamazsın. Ama yinede zararı vardır. Bağımlılık varsa problem ciddidir. Bazı insanlar her gün yapar bu işi, zarar vermesi de bundan dolayı. Sırf nefse hakim olunamadığı bazı zamanlar yapmak büyük bir sorun oluşturmaz. Mühim olan her gün yapmamaktır bu işi bana göre. Bu benim bildiğim kadarı. Çok detaylı bir bilgi elimizde yok. Herkes bu konuda kendi kararını kendi verir. Melun olunduğunu duymuştum. Sanırım daha fazla mastürbasyon yapmak için melun şeytanı musallat oluyor.

Akliselim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Haftada bir defayı geçmezsen büyük bir problem yaşamazsın. Ama yinede zararı vardır. Bağımlılık varsa problem ciddidir. Bazı insanlar her gün yapar bu işi, zarar vermesi de bundan dolayı. Sırf nefse hakim olunamadığı bazı zamanlar yapmak büyük bir sorun oluşturmaz. Mühim olan her gün yapmamaktır bu işi bana göre. Bu benim bildiğim kadarı. Çok detaylı bir bilgi elimizde yok. Herkes bu konuda kendi kararını kendi verir. Melun olunduğunu duymuştum. Sanırım daha fazla mastürbasyon yapmak için melun şeytanı musallat oluyor.
Bildigim kadariyla dini acidan bakacak olursak hicbir zaman yapmamak gerekiyor. Ben de soruyu soran kardesimizle benzer durumdayim. Millet zina bataginda yuzuyor, zerre utanc duymuyor. Biz ise bu durumda bile kurtulma yollari ariyoruz. Bu da bir seydir umarim

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Haftada bir defa olursa biyolojik açıdan zarar görmeyebilirsiniz. Ama amel defterinden silinmez ise, ahirette eliyle nikâhlamış olur kişi. Bunun dışında eli hamile kalabilir kişisin yani bu şekilde haşr olabilir kişi ahirette. Hem zarar görmemek hemde günahın amel defterinden silinmesi gerekiyor mutlaka. Çok bilgim yok bu konuda. Hiç yapmamak nasıl olur bilmiyorum. En fazla bir -iki ay ve çoğu zaman bir hafta ara verebildim. Ama ihtiyaç olmadığını bir istek olduğunu duymuştum. Yapılmadan yaşanabiliyor sanırsam. Zararı nedir derseniz onuda söyleyelim.Mastürbasyon zararı,utkanlık,öz güven eksikliği,beyinde küçülme oluyor. Zarar görmek istemeyen haftada bir yapsın oda olur. Ihtiyaç değil istek olduğuna göre cinselliğin tamamen bırakılabilir.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tek ve kesin bir çözümü var.. Yalnız kalmamak.. Yalnız kaldığında ya pc oyunu oyna veya en çok sevdiğin bir şey yap.. Film izlemek bile bu durumu tetikleyebilir. Hatta televizyondan bile olabildiğince uzak dur..

Üst Alt