Masalcı baba

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Evvel zaman içinde kalbur saman içinde alimler banker zalimlerin kendini mazlum sandığı bir devirde 7 gözü 7 kulağı olan bir masalcı baba varmış.

Masalcı baba gündüzleri hikayelerini yazar.gece olupta herkes evine çekildiğinde gece boyu sabahlara kadar nefesini bir tokmak kalbini de bir davul yaparak yer yüzüne ve gök yüzüne haykırırmış.

O devrin içinde yaşayan insanlar onun masallarını okur bazen ona deli bazende veli derlermiş. Masalcı baba günlerini böyle geçirirken bir gün kapısı çalınmış.

Masalcı baba kapıyı açtığında karşısında güzel kalpli genç bir kız yananda zembili ilimle dolu bir alim . Birde kavuklu hoca görmüş. üçüde birbirini tanımayan bu insanları kader masalcı babaya getirmiş.buyrun.

Masalcı baba 7 gözünü genç kıza 7 kulağını alime dikerek kavuklu hocaya hoca şu kavuğunu başından alırsam senin hoca olduğunu hangi alametin ile insanlar anlar.hoca derin derin düşünüp ben bunu beni yetiştiren pire ile yorgana sormam lazım. Masalcı baba anladım haklısın gönlü görmeyenin gözü nasıl görsün der.

Sonra genç kıza dönerek sen neden geldin be allahu alem anlat bakalım derdini. Genç kız başını öne eğip. Bu benim hikayem ey masalcı babam. Ben hiç hırsızlık etmedim ,yalanıda hiç sevmem.dünya malı ise ayağımın altında puldur. Lakin bir derdim var ben bin kere tövbe kapısına koşar ama nevsimde yine bildiğimi okuyarak müstehcen filimler seyrederim işte benim derdim bu. Hımm anladım.

Masalcı baba genç kıza tebessüm ederek zembili ilimle dolu olan alime 7 gözünü 7 kulağını dikerek. Söyle bakalım alim sen bu kızcağızın haline ne dersin.alim durup derin derin düşünüp zembile bir bakmam lazım.alim zembiline iyice bir bakıp. Mahçup bir şekilde gözlüğümü evde unutmuşum zembildekileri okuyamıyorum der. Hımm anladım gözlüğü olmayanın gönlüde kör oluyor.

Masalcı baba alimi gök yüzüne kavukluyuda yer yüzüne, sultan olmak istermisiniz diye sorar. Ikiside sevinerek evet der.yalnız küçük bir sorum var bilirseniz.

Benim neden 7 gözüm neden 7 kulağım var. Alim ve kavuklu derin derin düşünüp. Bunu allahtan başka kimse bilemez derler. Masalcı baba hımm anlaşıldı.

Insanın yaratılış fıtratından haberdar olsa idiniz, insanın geliş yolunda 7 yer semasını ve 7 gök semasını geçtiğini, bu semaların kuranda fussulet suresi ayet 12 de açık olarak yazıldığını, insanın geliş yolunda yediği nebadat ve hayvanatla ilgili besinlerin suret giyebilmek için insanların kalplerini bahs ettiğini besmeleye davet ederek yani evlilik vaktinin geldiğini allahın kuranda ne güzel tebliğ edilişine şükreder.

Genç kızımıza 7 göz 7 kulağını iyi aç allah sana salih bir eş versin derdiniz. Kuran insanın yaratılışını anlatır .

Masalcı baba.

Üst Alt