Laf ebesi olmuş bu kız:)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar;dört yaşında bir kız yeğenim var dün akşam onlara gittik bütün ailece yeni yaşını kutlamaya şimdiye kadar gözleri ile her şeyi ifade eden bizim küçük sarı papatya:tamam:.Bir konuşmaya başlamış biz büyüklerin kelime dağarcığından desteler sıralayacak kadar çok cümle kuruyor, hayretle ve şaşkınlıkla bir o kadar hayranlıkla seyrettim, güldük eğlendik küçük hanımla hani derler ya büyümüşte küçülmüş ,bu sanki bir kaç kez büyümüşte küçülmüş laf ebesi dedikleri bizim kız olsa gereksırıtık.:,
Rabbül aleminin yüceliğini onun büyüme evrelerinde seyrederken bir kez daha idrak ettim bir damla kirli su anne karnında nasıl vücut bulup ,dünyaya gelip hiç savunmasız minnacık iken bu gün konuşup ,koşup yürüyüp bizlere yetişiyor bir çocuğun büyümesi başkalarına bu kadar olağan üstü gelmez ama kendi evladının kendi canından kanından bir minicik bebek nasıl evrelerden geçip erişkin oluyor özellikle o ilk beş yıl müthiş güzellikler hayranlıklar dolu bizim için olağanüstü şeylerle bezeli sen ne büyüksün Yarab! Hiç duymadığı kelimeleri bile bir çırpıda beni sersemleten bir hamle ile söyleyen yeğenimi veren Allah'ım bize de varlığının ve büyüklüğünün tecellisi bu güzel laf ebesini nasip ettiğin için sonsuz şükürler olsun sana duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Zamane çocukları işte!...
Benim ki de aynı böyle çok bilmiş....:) :)
Allah sağlık versin yeter ki! onları o çok bilmişlikleri sevdiriyor zaten di mi abla??

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aynen öyle ama bir laf daha var kuzguna yavrusu güzel görünür müş dilbaz olmasalar da severiz evlat işte, ben her çocuğun yüzüne bakar nasıl güzel insan olacak inşallah diye düşünür sonra Rabbimin sevdiği ,cennet ehli, rızasına eren kul olsun diye dualar ederim kabul olması duası ile duaa..ve emoşum kızının kollarını bacaklarını sıkıştıra sıkıştıra sev annesi benim için:tamam:. inşallah senin evlatlarında Rabbimin rızasına eren salih,saliha kullardan olsunlar kendi güzel, kuzucukları güzel kardeşimdgüüll,..Selametle Allah cc emanet olun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Tamam Hümeyra teyzesi, senin için de öperim kızımı yanaklarından, senin içinde ısırırım, merak etme sen...:)

Amin ablacım sağ olasın, duaların için Allah razı olsun...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam abla emoş kardeşime kesinlikle katılıyorum. Zamane çocukları tam bir felaket oldukça zekiler çok bilmişler, çocuk olduktan sonra benim için farketmiyor ama kız çocuklarını daha bir başka seviyorum. Daha kendim bile çocuk sayılabilecek yaştayken bir dua etmiştim sonra da devam ettim. Duam bir kız evladımın olmasıydı şükürler olsun dualarım kabul oldu, belki eksik yarım kalan bir tarafı da oldu ama kaderimiz böyle yazıldıktan sonra Rabbim böyle istedikten sonra ne gelir elden. Çocuklar her zaman tatlılar ama kız çocukları özellikle daha bir tatlı geliyor gözüme eskilerin bir sözü vardır ya seveceksen oğlanı sev kız kendini sevdirir diye boşuna söylememişler demek ki. :) Allah cümleyle beraber evlatlarımıza uzun ömür evlat sahibi olmak isteyenlere ise hayırlı birer evlat nasip eylesin.

Üst Alt