La ilahe İllallah

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed!"'

Lâ ilâhe illallah - Lâ ilâhe illallah
Lâ ilâhe illallah, Kelıme-i Tevhidinin anlamı; ‘’Allah’tan başka
tapılacak kimse yoktur’’ anlamındadır İslam dininin temel kurallarından birisidir La ilahe illallah Muhammedün Rasulüllah demeyen (dil ile ikrar kalp ile tasdik etmeyen ) kimse Müslüman olamaz Lâ ilâhe illallah kelimei tevhidini Muhammedün Rasulüllah kelimesi tamamlar İkisi beraberdir Hz Muhammed kulu ve rasulüdür, (elçisidir) anlamındadır.
Kelime-i Tevhîd kalplerin pasını siler ve nurlandırır Kelimei Tevhîd ile
Allah ’ı zikir ve Allah ı zikir ile de kalplerin huzur ve rahatı hakkında birçok ayetler ve hadisler mevcuttur.

♥ "
Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLAllah benim kalemdir Bu kaleden içeri giren kişi benim azabımdan emin olur

♥ "'
Allahı çokca zikreden erkekler ve 'ı çokca zikreden kadınlar; bunlar için bir bağışlama ve büyük bir ecir hazırlamıştır" (Ahzab Suresi - 35)

♥ ‘Dikkat edin, Kalpler ancak ’zikretmekle tatmin olur’ (Rad suresi 28)

Müslümanın her fırsatta söylemesi gereken Kelime-i tevhidin fazileti, sevabı bereketi çoktur
Yine Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

♥ (La ilahe illallah diyen bela ve sıkıntılardan kurtulur) [Bezzar]

Allah katında amellerin en kıymetlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir

Allah’ı zikretmenin en faziletlisi ‘Lâ ilâhe illallah’ demektir

♥ ‘Lâ ilâhe illallah demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de
üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’‘ diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur

♥ ‘Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak – içinden gelerek ) Lâ ilâhe ilallah diyen kimsedir

♥ ‘Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime, ‘Lâ ilâhe illallah’ sözüdür

♥ La ilahe illallah’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

♥ (Günde yüz defa La ilahe ill
Allah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar) [Taberani]

♥ " Cenabı-ı Hak (CC) şöyle buyuruyor: İzzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım"

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır’

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ kelimesi cennetin anahtarıdır

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir

♥ Ölüm halindeki kimseye ‘Lâ ilâhe illallah’ söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır

♥ Ağır hastayı ‘Lâ ilâhe illallah’ demeye zorlamayın, sadece telkin edin

♥ Son sözü ‘Lâ ilâhe illallah’ olan kimse, ruhunu kolay teslim eder ve ‘Lâ ilâhe illallah’‘ kelimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak gelir

♥ ‘Lâ ilâhe illallah’‘ zikri, derin bir ihlas ve samîmiyet ister ‘Kırk gün ihlas ve samimiyetle ibadet eden kimsenin kalbinden diline hikmet pınarı akmaya başlar’

Üst Alt