la İlahe İllallah ve Teslimiyet

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
EsSelamuAleykum,

Bir insanın nekadarda kolay söyleyebildiği "La İlahe İllAllah" sözüyle ve aynı rahatlıkla söyleyip çoğunlukla sözde kalan "Teslimiyet" kavramları üzerine durmak istiyorum

Bugün herkes iman ettiğini söylüyor,herkes "La İlahe İllAllah" diyor ama Allah’ın yardımı yok ?

Hani Allah iman edenlere yardım edecekti ?

Allah’ın vaadinde bir problem olurmu, olmaz ! ozaman nerede problem var insanların iman anlayışında problem var!

Peygamber efendimiz(sav) zamanında "La İlahe İllAllah" diyen ağır bir zulmü kabul ediyordu,ailesinden çocuklarından,yurdundan vazgeçmeyi göze alıyordu

"La İlahe İllAllah" diyen herkesi karşısına alıyorduBütün engeller onun karşısına çıkıyorduBütün sıkıntıları dünyada çekmeye razı oluyordu!

Bugün herkes "La İlahe İllAllah" diyor ama hiçbir sıkıntı çekmiyor!

Peki bizim iman anlayışımıza bakalım (İslam İcmiasındaki bozulmaya), "La İlahe İllAllah" deyip müslüman oluyorsun sonra içki mi içersin,zinamı yaparsın,kumarmı oynarsın

Peki ozaman "La İlahe İllAllah" formaliteden bir kelime gibi birşey olduAllah’ın istediği iman bumu ?

Bugün dünyanın en zelil kavmi müslümanlar,ırzı,namusu beş para etmeyen müslümanlar?

Avrupanın deneme tahtası müslümanlar!

Silahların deneme tahtası müslümanlar,siyasi ideolojilerin deneme tahtası müslümanlar

~~

Peygamberimiz(sav) Mekkeli kafirlere bir kelime söyleyin bütün insanlar size boyun eğsin dediğinde, Mekkeli araplar bir değil 10 kelime söyle söyleyelim diyordu!

Peygamber Efendimiz(sav); - buyrun, "La İlahe İllAllah" !

araplar "biz bu kelimeyi söylemeyiz" dediler hemenÇünkü manasını biliyorlardı

Öyle bir "La İlahe İllAllah" ki söylendiği anda tüm zıtlıklarından ortadan kalkacağı bir kelime!

Öyle bir "La İlahe İllAllah" ki söylendiği anda kişiyi anasından çocuklarından eşinden,yurdundan ayıran bir kelime!

Söylendiği anda bütün zorlukları omuzlatan bir kelime!

Araplar bunun manasını çok iyi biliyorlardıPeki bugün bunu söyleyen Müslümanlar ne manaya geldiğini biliyorlar mı ?

"La İlahe İllAllah" derken LA ile tüm ilahlarımı inkar ediyorum ! Allah’tan başka ilah yoktur! diyoruz

Peki bugün iman ettiğini söyleyenlere bakıyoruz; heva ve heveslerini ilah edinmişler,Allah’ın hükümlerini açıkça çiğneyenlere destek olup kol kanat germişler

Allah’ın açıkça küfürdür dediği şeyleri baş tacı yapmışlar

e hani "La İlahe İllAllah" demiştik ?

böyle bir müslümana Allah’ın yardımı gelir mi, tabiki gelmez

~~

İslam icmiasındaki bozulmaya bakın !

"La İlahe İllAllah" diyen herkes müslüman sayıldı !

heva ve heveslerini ilah edinen,açıkça ŞİRK koşan kişilere, Allahın müşrik diye isimlendirdiği kişilere müslüman denildiVe koskoca İmparatorluk yıkıldı gitti

Bugünkü müslümanların halide ortada

Bugünkü "La İlahe İllAllah"’ın manasını anlamış kişilere bakalım

Çeçenistanda bir avuç mücahid var, kooosskoca Rusya yenilgi üzerine yenilgi almadımı? Bir avuç müslüman koca Rusyayı dize getirip anlaşma yapmaya mecbur hale getiriyor

Afganistanda yine bir avuç mücahid,kooskoca natoyu afganistandan çekilmek zorunda bırakıyor bugün

Irakta hernekadar medyaya yansımasada bugünde sıcak çatışmalar sürüyor ve bir avuç müslüman "ellerindeki bütün askerleri göndersinler de Allahın izniyle hepsini perişan edelim" diyorlar

ve Dünyayı yöneten yahudilerin ana memleketi israilBir avuçtanda az sayıda mücahidden korktuğu için filistine sürekli darbe üstüne darbe vuruyorablukaya alıyor

Peki bunların derdi ne ? Buralarda sadece ülkesini savunan insanlar mı var ?

Hayır ! Bir yerde zulüm var ise CİHAD farz olur ! eğer oradakilerin gücü yetmez ise en yakınındakilere bu görev düşer

Dünyanın çeşitli yerlerinden insanlar kalkıp kalkıp cihad sahalarına ailelerini,yurtlarını,rahat yaşamlarını bırakıp gidiyor

Bu adamların derdi ne ???

"La İlahe İllAllah" ın manasını anlamış ve İslamiye teslim olmuş kişiler bunlar

ve bugün "teslimiyet" kelimesinden bahsedeceğim

Allah’a ve onun hükümlerine TESLİM olmak ! Bütünüyle Allah’ın istemediği şeylerden sakınıp Allah’ın rıza göstereceği şeyleri yapmak

Kişi "La İlahe İllAllah" manasını anlayıp Tağut sistemleri,kişileriyani tüm tağutları inkarda etse,

Kişi Fisebilillah Cihad uğruna herşeyinden vazda geçse,

Kişi anasından babasından yurdundan ayrılıp "La İlahe İllAllah" ’ın peşine de düşse

Cihâdın en büyüğü (Cihâd-ı Ekber) kişinin bilmeden putlaştırdığı kendi nefsine ve onun hevâ ve hevesine karşı açtığı cihâddır

Bir kişi arkadaşının onu harama çağırdığında o arkadaşının peşinden gitmesi, Allah katında Allah’ın hükümlerini,Allah’ın rızasını değil arkadaşının ve nefsinin hoşnutluğunu derdinde olduğunu gösterir

Bu yüzden din alimlerinin bir çoğununda dediği gibi, "Her günah şirke bir yoldur" !

Allah’ın açıkça belirttiği hükümleri bırakıpta,Allah’ın izin verdiği şeyleri bırakıpta izin vermediği rıza göstermediği bizzat HARAM olduğunu söylediği birşeyi yapması Allah’a isyandır !

Kişi günahında ısrar ederse Allah Korusun ŞİRK’e düşmüş olması muhtemeldir!

Çünkü nefsinin arzularına uymuş, arzularını ilah edinmiş olur

İlah edinmek => hükümlerini,isteklerini kabul etmek, ona ibadet etmekle olur!

Bugün benim ve birçok kardeşimin en büyük sıkıntısı "KİŞİNİN NEFSİYLE OLAN CİHADIDIR!"

bugüne kadar hep tağut dediğim rejimleri,sistemleri,kişileri inkar edip onlara boyun eğmemeyi "La İlahe İllAllah" ın manası sanıyordum

Sürekli duyardım ve araştırdımhak verdim !

heva ve hevesleri ilah edinen bir nesil !

Bilerek veya bilmeyerek (farkında olmayarak) şirke düşen bir nesil !

Müslümanım,iman ediyorum dediğini ZANNEDİP müşrik olmaya yüz tutmuş nesil !

Allah bizleri önce kendi nefsimize karşı sonra zulme,küfre ve fitneye karşı üstün kılsın

Allah bizlere "La İlahe İllAllah" tam manasıyla anlayıp yaşayabilenlerden olmayı nasip etsin inşaAllah

Allah hepimizi bu uyanışa dahil etsin, Hepimizi Hidayetiyle lütuflandırsın(Amin)

Üst Alt