Kutsi hadis gerçekleri.......

halukgta

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Günümüzde üzerinde çok konuşulan ve İslam ın çok önemsediği bir konu olan, kutsi hadis hakkında sizlerle konuşmak ve Kur’an ışığında değerlendirmek istiyorum. Rabbim bakın Kur’an ile ilgili bizlere neler söylüyor önce onları hatırlayalım.

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hadisi şerifler, Kutsi hadisler ve sünnetler vardır ve bakın onbinler, yüzbinler değil milyarlarca müslüman tarafından uygulanmaktadır. Sen yok diyorsan inanmıyorsan, inanma. Hasta beyninin hezeyanlarını kusmuşsun ama boşuna çırpınma, sen ve senin gibiler azınlıktır. Yani çoğunluk müslümanlar ki sayıları milyarlar hepsi yanlışa inanıyor da birtek sen ve senin gibi birkısımları mı doğruyu biliyor..? Sen hiç merak etme bizlerde gayet güzel anlıyor ve biliyoruz...

Sünette,hadise uymak zor geliyor kıvranıp duruyorsunuz işte

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
aşağıdaki ayetler yalanmı?? inkar mı ediyosun.?
(İhtilafa düşülen şeyleri açıklayasın diye bu kitabı sana indirdik.) [Nahl 64]

(O, kendisine vahyedilenden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]

(Peygamberin verdiğini alın, yasak ettiğinden sakının!)
[Haşr 7]

(Allah’ın yolu ile, peygamberlerin yolunu farklı göstermek isteyenler kâfirdir.) [Nisa 150-1]

(Resulüm de ki, “Bana uyun ki, Allah da sizi sevsin!”) [Al-i İmran 31]

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hadisi şeriflerden kutsi hadislere ayrı nir kutsallık yükleriz çünkü

(O, kendisine vahyedilenden başkasını söylemez.) [Necm 3,4] Buyuruyor rabbim. Yani Peygamberimiz s.a.v Allah c.c sözünden onun istediğinden başkasını söylemez.

Şimdi biz sana mı inanalımkzgnn..

Acaba sizin tahsil ne mubarek hangi İlahiyat acaba??? tanışalım:.dost.

halukgta

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Söyleyecek ve konuşacak o kadar çok şeyler var ki. Allah peygamberimiz için O kendi kafasından konuşmaz diyor, çünkü diğer ayetlerinde de elçisine tembihte bulunuyor ve diyor ki, sana indirdiğimiz le topluma hükmet. Demek ki elçisinin konuştuğu yalnız Kur'an.

Hatırlayınız bizim indirdiğimize bir kelime ekleseydi onun canını alırdık diyordu. Demek ki elçisine uyun derken de, onun yalnız Kur'andan bahsettiği sizce de çok açık değil mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Söyleyecek ve konuşacak o kadar çok şeyler var ki. Allah peygamberimiz için O kendi kafasından konuşmaz diyor, çünkü diğer ayetlerinde de elçisine tembihte bulunuyor ve diyor ki, sana indirdiğimiz le topluma hükmet. Demek ki elçisinin konuştuğu yalnız Kur'an.

Hatırlayınız bizim indirdiğimize bir kelime ekleseydi onun canını alırdık diyordu. Demek ki elçisine uyun derken de, onun yalnız Kur'andan bahsettiği sizce de çok açık değil mi?

e ozaman mesele nedir yani Peygamber efendimizin sünnet ve hadislerini kabul ediyorsanız sorun yok snırım. Fakat seçme yapmaya kalkıyorsanız yani o doğru bu yanlıştır diye. O zaman neye dayanarak bunu yaptığınızı ispat gerekir. Yani siz namaz kılıyorsanız neye göre kılıyorsunuz sünnete göre mi kafanız göre mi bunu anlatmanız lazım kardeşim...Fakat bunu anlatırken kısa ve öz cevabı dolandırmadan yapmanız lazım..

halukgta

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Hadisler konusunda eklediğim yazı her şeyi açıklıyor, sanırım okumadınız. Peygamberimiz kur'an ile konuşurdu. Onun dışında hüküm vermesi de mümkün değildir. Çünkü hadislerinde buna açıklık getiriyor dikkat etmemizi söylüyor ve diyor ki; Benim adıma uydurulan sözleri kur'an ile karşılaştırınız. Böylece benim sözüm olup olmadığını anlarsınız. Sizce çok açık değil mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hadisler konusunda eklediğim yazı her şeyi açıklıyor, sanırım okumadınız. Peygamberimiz kur'an ile konuşurdu. Onun dışında hüküm vermesi de mümkün değildir. Çünkü hadislerinde buna açıklık getiriyor dikkat etmemizi söylüyor ve diyor ki; Benim adıma uydurulan sözleri kur'an ile karşılaştırınız. Böylece benim sözüm olup olmadığını anlarsınız. Sizce çok açık değil mi?

Kardeşim hiçbirşeye açıkca cevap vermiyorsun dolandırıyorsun. Şimdi bak ben bütün dünyadaki müslümanların kıldığı gibi namazı beş vakit olarak sünettlerine riaetle kılıyorum hanefi mezhebindenim. Bu kurallara uyarak islamı yaşamaya çalışıyorum.

Peki siz kardeşim namazı nasıl kılıyorsunuz neye uyarak, nereden edindiğiniz bilgilere dayanarak, ne şekilde kılıyorsunuz namazı cevap verirseniz kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz yani uzun uzun yazılarınızdan net birşeyler çıkarmak mümkün olmuyor.

O ayet bu a ayet diyorsunuz altına kendi yorumunuzu ekliyorsunuz . Böyle cevap olmaz..

Bak yukarıda ne güzel ayet yazmışsınız
Rabbim İsra suresi 36. ayette, hakkında bilgin olmayan sözlerin ardına gitmeyin, sorumlu olursunuz dediğini bile duymaz olmuşuz. Ne güzel kendin yazmışsın kendin bilgin olmadığı şeylerin arkasın düşüyorsun

halukgta

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Ben düşüncelerimi ve inançlarımı yazdığım yazılarla detaylı anlatmaya çalışıyorum, ama siliyorsunuz. Bu durumda nasıl anlatabilirim? Bana hiç bir hak tanımıyorsunuz ki?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ben düşüncelerimi ve inançlarımı yazdığım yazılarla detaylı anlatmaya çalışıyorum, ama siliyorsunuz. Bu durumda nasıl anlatabilirim? Bana hiç bir hak tanımıyorsunuz ki?
Sizin verdiğiniz hiçbir cevabı silmedik. Sadece cevap vermeden başka konular açmaya kalkmışsınız açılan yeni konuları sildik. Öncelikle daha önce açtığınız konuların yorumlarına cevap verin. Ondan sonra ıspatlı ve mantıklı cevaplar verirseniz. Yeni konu açabilirsiniz. Öbür türlü böyle şahsi görüşleri yayınlama organı değil burası...

halukgta

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Benim ispatım Kur'andır, yazılarımda görebilirsiniz. Yetmiyorsa orasını bilemem.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Benim ispatım Kur'andır, yazılarımda görebilirsiniz. Yetmiyorsa orasını bilemem.

Kuran sana ait bir kitap değil. Bizim de Kitabımız benim olan kitabı bana nasıl delil göstereceksin ki ? bende biliyorum kitabımı. Ha sen diyorsunki siz anlamıyorsunuz ben anlıyorum. Bu Kitapta anlatılanlar benim yazdığım şekildedir. Orada dur bakalım. biraz gülelimdfgtn. Artık senin bozuk fikirlerini koltuğunun altına alıp yeni forumlar arama zamanın geldi, Bellimi olur belki oralarda kandıracak birilerini bulursun. Herhalde anladın artık sen anlatmak istediğimi..!

Sorularımıza açık ve net cevap vermiyorsun. Özellikle namaz konusuna, bunlara cevap vermediğin gibi boşu boşuna konuşup duruyorsun. Hiçbir tutulur tarafın yok. Bizim kitabımızı bize delil göstermeye kalkıyorsun. Bu yüzden seni forumdan atıyorum fakat ben, sorulara özellikle namaz hakkındaki soruya cevap veririm diyorsan bize ulaş yasağını kaldıralım...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Kuran sana ait bir kitap değil. Bizim de Kitabımız benim olan kitabı bana nasıl delil göstereceksin ki ? bende biliyorum kitabımı. Ha sen diyorsunki siz anlamıyorsunuz ben anlıyorum. Bu Kitapta anlatılanlar benim yazdığım şekildedir. Orada dur bakalım. biraz gülelimdfgtn. Artık senin bozuk fikirlerini koltuğunun altına alıp yeni forumlar arama zamanın geldi, Bellimi olur belki oralarda kandıracak birilerini bulursun. Herhalde anladın artık sen anlatmak istediğimi..!

Sorularımıza açık ve net cevap vermiyorsun. Özellikle namaz konusuna, bunlara cevap vermediğin gibi boşu boşuna konuşup duruyorsun. Hiçbir tutulur tarafın yok. Bizim kitabımızı bize delil göstermeye kalkıyorsun. Bu yüzden seni forumdan atıyorum fakat ben, sorulara özellikle namaz hakkındaki soruya cevap veririm diyorsan bize ulaş yasağını kaldıralım...
alkis:;: eline sağlık usta.brrvo

Üst Alt