Kuranı kerim öğrenmek istiyorum

baba06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm hocam kuranı kerim ögrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz lütfen mesaj atın kuran-ı kerim ögreniyorum linkine tıklıyorum sonra ne yapıcam? lütfen yardım edin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamın Aleyküm hocam kuranı kerim ögrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz lütfen mesaj atın kuran-ı kerim ögreniyorum linkine tıklıyorum ses cıkmıyor sadece harfler görüküyor yardım lütfen

aleykümselam, kuranı kerim öğreniyorum linkine tıkla, bilgisayarının sesini aç harflerin üstüne tıkla harfleri çalışıp öğrendikten sonra diğer bölümlere geçersin...

baba06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Gercekten buradan calısarak kuranı kerim ögrenebilir miyim eger kuranı kerimi 3 4 ay icinde güzelce okuyabılırsem bu zevke dünyaları degişmem ? bi hoca olmadan ögrenebilir miyim evimizde türkce mealli de arapcada kuranı kerim wardır ? Ayrıca bi sey sorcam hocam kuranı kerimin mealini bitirsem hatim etmiş olur muyum tesekkürlerimi sunarım Allah razı olsun

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Gercekten buradan calısarak kuranı kerim ögrenebilir miyim eger kuranı kerimi 3 4 ay icinde güzelce okuyabılırsem bu zevke dünyaları degişmem ? bi hoca olmadan ögrenebilir miyim evimizde türkce mealli de arapcada kuranı kerim wardır ? Ayrıca bi sey sorcam hocam kuranı kerimin mealini bitirsem hatim etmiş olur muyum tesekkürlerimi sunarım Allah razı olsun
Bak orada ne yazıyor üstte

Günde sadece 15 dakikanızı ayırarak 20 günde Kuran-ı Kerim okumayı öğrenebilirsiniz...!! Her sayfayı dikkatlice ve sırası ile öğrenmeye çalışın... Sayfanın başlığına tıkladığınızda, sayfa ile ilgili açıklamayı dinleyebilirsiniz... Harflerin üzerine tıkladığınızda ise harflerin okunuşlarını dinleyebilir, kendiniz de tekrar edebilirsiniz...

yeterki iste, istedikden ve çalıştıktan sonra neden olmasın, sabırla ve azimle, hergün belli bir süre çalışırsan kısa sürede öğrenirsin... Bu programları geliştirenler boşuna uğraşmıyorlar...

Kuranı Kerimin mealini oku, esas önemli olan Kuran-ı Kerimi anlayıp onu hayatımızda tatbik etmek, Orada yazılanları, Rabbimizin bizlere ne söylemek istediğini anlamaya öğrenmeye ve hayata geçirmeye çalışmaktır...

Orjinalinden okumayı öğrendikten sonrada, yavaş yavaş hatim etmeye başlarsın inşAllah...Allah c.c yardımcın olsun

baba06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam ne kadar güzel konusuyorsunuz ben 17 yasındayım benden gecti ögrenemem diye düsünüyorum yanlıs anlamayın 5 vakit namazımı kılıyorum ama anlayamam diye düşünüyorum ne diyorsunuz ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleyküm ve hosgeldiniz kucugum..ins. tabiki ogrenebilirsiniz.. bir iman bin imkan dogurdugunu unutmayiniz..Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmeniz bir imkan degil iman meselesidir..
Siz Allah Rizasi icin Allaha daha yakin olmak icin ugrasirsinizda Rabbim sizi bu kutlu yolculukta Yanliz mi birakacagini saniyorsunuz...
Ahh kucugum kendinizi kucumsemeyin icinizde kocaman kainatti ve kainattin Sahibi yuce Rabbimizden bir can bir parca tasidigimizi unutmayin..
biraz forumdan biraz da cevrenizde size bu konuda yardimci olabilecek birilerini ins. Rabbim kapiniza gonderecektir..
yeterki niyettinizde samimi olun sizin icin dua edecegiz..
Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..
zahmet olmadan Rahmet olmaz bunu unutmayin bir gun Kur`an-i kerimi acip okudugunuzda Rabbimin sizin, bizim icin kullari icin vahy ettigi ayetleri okudugunuzda bu mutlulugun tadi ve huzurunu size dunyevi hic bir nimet yasatamaz bunu da bilin.. Allahu ekber..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yaz tatil aylarında...camiye gondermis..o beni caminin kapisinda birakmis ben de caminin penceresinden kacmisim..
o camin dan iceri geri koymus ben minareden de kacinca dfgtn rah.. annemin agladigini ve Kur an ogrenmem ne kadar cook onemli oldugunu anlattigini hatirlarim..
Ne yapayim.. cocuktum 6 yasinda daha bunlari anliyamazdim ki.. cook da Yaramaz ..afacan hareketli bir cocugu Kuran a gondermek..
Rah. annemin sefkati.. Sabri.. dirayetti hic bitmiyordu.. Ya ogrenecektim Ya ogrenecektim.. baska cikar yollu yoktu..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yasiniz daha kucuk ogrenebilirsiniz..Burada Musliman olmus bir Amerikali bayan 55 yasinda Kur`an okumayi ogrendi.. nasil ogrendigini sordugumda.. Ask ile Ask ile dedi illa Rabbimin kelamini bilmek istiyordum ve ogrenecektim yada ogrenecektim diyerek azim ile kafasina ve iman ile yuregine naks ettince ogrendi Vallahi simdi cok da guzel Kur`an okuyor Allahu Ekber..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hocam ne kadar güzel konusuyorsunuz ben 17 yasındayım benden gecti ögrenemem diye düsünüyorum yanlıs anlamayın 5 vakit namazımı kılıyorum ama anlayamam diye düşünüyorum ne diyorsunuz ?

olurmu hiç öyle birşey, öğrenmenin yaşı yok, hemen başla başlamak bitirmenin yarısıdır...Başlarsan gerisi gelir, kısa sürede okumaya başlarsın inşAllah, ondan sonrası sana kalmış yavaş yavaş geliştirisin...

Bak gönül sızım nediyor...Burada Musliman olmus bir Amerikali bayan 55 yasinda Kur`an okumayi ogrendi..
sen daha yolun başındasın, bırak okumayı, istersen hafız bile olabilirsin...Hadi bakalım kolay gelsin...

baba06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun baslıyacagım tesekkür ederim hocam

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
MaşAllah tebrik ederim kardeşim en kısa zamanda en doğru şekilde öğrenmeyi nasip etsin Rabbil alemin. yanlız şunuda belirtmek isterim eyer imkanınız varsa kendinizi çeverinizde kuranı kerimi bilen biri varsa ona dinlettrin.Bu çok önemli bence insan kendi hatasını bilemiyor.Rabbim yardımcınız olsun..

Üst Alt