Kur'an'daki mucizeler!

Duman

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kur'an'da big-bang,atmosferin katları,Dünya'nın yuvarlak olduğu yazıyorsa neden müslümanlar bunu bulamamışlar ?

Ayrıca yaşadığım bir olayı paylaşayım ;

İmam-Hatip Lisesi 2. sınıf öğrencisiyim.Siyer dersinde Mekker ile Şam arasındaki farkı bilmediklerinden bahsetti hocamız.Bende hemen Dünya'nın yuvarlak olduğu Kur'an'da yazıyor.Neden bilmiyorlar diye sordum.Cevap veremedi.Umarım siz yardımcı olursunuz.

ecthelion

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kur'an'da big-bang,atmosferin katları,Dünya'nın yuvarlak olduğu yazıyorsa neden müslümanlar bunu bulamamışlar ?

Ayrıca yaşadığım bir olayı paylaşayım ;

İmam-Hatip Lisesi 2. sınıf öğrencisiyim.Siyer dersinde Mekker ile Şam arasındaki farkı bilmediklerinden bahsetti hocamız.Bende hemen Dünya'nın yuvarlak olduğu Kur'an'da yazıyor.Neden bilmiyorlar diye sordum.Cevap veremedi.Umarım siz yardımcı olursunuz.

bu sorunun bir çok yönü var öncelikle:
1. Kur'an bir bilim kitabı değildir. Bizleri yaratan yüce rabbimiz bir çok ayetinde rahmetinin bir genişliği olarak 1400 yıl önce asla o zamanki bilim seviyesi ile bilinemeyecek gerçekleri açıklamaktadır.
2. bütün buluşların müslüman olmayan bilim adamları tarafından bulunduğu ise bana göre doğru değil. sizin verdiğiniz dünya dönüyor örneğinden yola çıkarsak gelileo o dönemde endilüs müslümanlarının okullarında ders alıyordu.
3. maalesef ama maalesef müslüman dünyası bilim yuvalarını oluşturmada yani kurumsallaşmada yeterli olamadı. bizden örnek verelim modern anlamdaki ilk üniversite osmanlı da yıkılma süreci ile kuruluyor. ingilterede ise neredeyse osmanlı ile yaşıt. dolayısı ile kurumsallaşma sağlanamadığı için bilimsel ve teknolojik gelişmelerin kadroları oluşamıyor. bireysel gelişimle öne çıkanlar hariç.

Arap ülkeleri ve Müslümanlar sadece Kuran ayetlerini okumuşlar ama sadece okumuşlar, (lafızlarını ezberlemiş,yada ölünün ardından okumuş)

Batı ülkeleri ve gelişmiş ülkeler ise Kainat ayetlerini okumuşlar,araştırmışlar ve Allahın koyduğu Yasaları ortaya çıkararak Bilimde öne geçmişler lakin ne yazıkki Ya Dinden uzak durmuşlar yada şartlardan ve inançlardan dolayı Kuranı okumak nasip olmamış kimide Ateist yada deistliğe meyletmişlerdir.

Üst Alt