• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kulağıma bi ses geldi?

feyza1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam merhabalar... Sevdiğim bir çocuk var, Allah’ım bir işaret gönder diye uyudum; yatağımın sol tarafında yatıyordum ondan mıdır bilemedim uyandığımda sol kulağıma sevdiğimin vazgeç artık diye sesi geldi vesvese midir sol kulak çünkü? Yaptığım istihareler hep hayırlı çıktı onun için ama bu durum beni korkutuyor lütfen yardımcı olun sağ tarafta yatıp tekrardan işaret istememe gerek var mı çok içten söylemiştim?

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Hocam merhabalar... Sevdiğim bir çocuk var, Allah’ım bir işaret gönder diye uyudum; yatağımın sol tarafında yatıyordum ondan mıdır bilemedim uyandığımda sol kulağıma sevdiğimin vazgeç artık diye sesi geldi vesvese midir sol kulak çünkü? Yaptığım istihareler hep hayırlı çıktı onun için ama bu durum beni korkutuyor lütfen yardımcı olun sağ tarafta yatıp tekrardan işaret istememe gerek var mı çok içten söylemiştim?
Merhaba. Lütfen, şöyle sevgi muhabbetleri için, Allah-u Tealadan bir işaret istemeyin. Hatta, Allah-u Tealadan hiç işaret beklemeyin. Sevdiğiniz çocuğun hayırlı olup olmadığını kesin öğrenmek isterseniz, 7 gün, art arda 7 gün, İstihareye yatmalısınız.

Bu arada, İslâm dini, flörtü yasakladığı için, flört hakkında İstihareye yatmak, ve ya bunun hakkında Allahtan işaret ummak oldukça saçmadır.

Yani, sevdiğiniz çocuk sizi sevmiyorsa, tek taraflı bir sevgiyse, ve ya ciddi düşünmüyorsanız, ve ya İslâmın bu konuda getirdiği "kurallar"a amel etmiyorsanız, İstihareye yatmaya ve işaret beklemeye değmez.

O kurallar şunlardır:

1.Tek taraflı sevgiyse, diğer taraf zorlanmamalıdır (yani, diğer tarafa neden beni sevmiyorsun diye baskı yapılmamalıdır).
2.Sadece ciddi düşünülüyorsa sevgili oluna bilir (gönül eğlendirilmemelidir).
3.Sevgililer, evlenene kadar, daha birbirlerinin olmadıkları (resmen evli olmadıkları için) birbirlerinin yüzlerine bakmamaları lâzımdır. (İslâm diğer dinlerden farklı olarak, ahlâka dayalı bir din olduğu için bu istenmiştir).
4.Sevgililer, buluşmalarında, evliliklerinden, evlilik zamanları vs. gibi ciddi şeylerdende konuşmalıdırlar (bunun nedeni, diğer taraf gönülmü eğlendiriyor, yoksa ciddimi bunu öğrenmek içindir).
5.Evlenmeden, cinsel temas kurulmamalıdır (zinaya girdiği için).
6.Evlenmeden sevgililer birbirlerine dokunmamalıdırlar (cinsel yönden değil diğer yöndende, elden tutmak vs. olmamalıdır).

Çok katı geliyor bu kurallar, ama bu 6 kurala amel edilmesi lâzımdır. Evlendikten sonra, bu kurallar hükmünü yitirecektir (artık her iki taraf birbirine dokuna bilir, yüze bakıla bilir, cinsel temas kurula bilir vs.)

Selâmetle.

Üst Alt