Küfür etme alışkanlığı nasıl bırakılır?

hergele41

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben 17 yaşında biriyim, bugün bilgisarayda oyun oynarken adam beni sinir etti. O tanımadıgım hiç görmediğim adam yüzünden Allah'a, Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamberime küfür ettim. Bunu daha önce de yapmıştım. Şimdi çok pişmanım, huzursuzum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu küfür etme alışkanlığımdan kurtulamıyorum. Ne zaman sıkışsam bu küfürleri ediyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Bir de babam vefat edeli 6 ay oluyor, ona bişey olur mu bu ettiğim küfürler yüzünden? Lütfen beni bu durumdan kurtarın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardesim hos geldiniz..
Sizin anliyacaginiz lisan ile aciklamaya calisacagim.
Küfür etmek insanin maneviyattinı, karakter ve kisiligini etkiliyor... zarar, tahripat veriyor..
Böyle bir kirlenme, hayırlı işlere devam etme arzusunu kırar..
Ancak dengesiz, aciz, asabi, sinirli insanlar küfür ediyor lütfen etmeyin...
Hem terbiyesizlik, hem çaresiz aciz insan küfreder..
Küfürün her türlüsü yasak ve kötü.
Rabbim küfür edenleri islah etsin... Hidayet iman versin...
Küfür edepsizliktir... çirkin ahlakin dile yansimasidir.

Babaniz boyle küfür ettiginizi duysa idi ne cok üzülürdü...
Küfür ederek; rahmetli mekani Cennet olsun babaniz icin hayırlı bir evlad olamazsiniz...

"La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim." de ve "Estagfirullah" de..
Ancak dua ederken küfür ile degil de dua ile giderebilirsin sinirini.
Sinirlenince "Tövbe" deyin... "Estağfirullah" deyin... ama küfür etmeyin..
:tamam:.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
''Küfreden insan Allah'ın huzurunda intihar etmiş gibidir''diyor...Nihat Hatipoğlu
bayanın veya erkeğin küfretmesi hiç hoş değil,günah,
Allah insana zulüm eder,sonra da nerede yanlış yapıyoruz diye düşünmekten asileşen kullar ortaya çıkar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Küfür alışkanlığından nasıl kurtulunur?

Küfür, bir tarz bağımlılık yaratabilmektedir. İnsanlar belli bir konuda küfür etmeye başladıklarında, içgüdüsel olarak kendilerini tutamayarak, küfürbaz bir hal alabilmekteler.
Bu durum zaman geçtikçe alışkanlık yaparak, insanları halk arasında “tam bir küfürbaz”, “ağzından küfür düşmüyor” gibi cümleler ile karşı karşıya kalmaları durumu ile bırakabilir.

Küfür etmek hiçbir kültürde veya hiçbir toplumda hoş karşılanmaz. Hatta küfür etmek, neredeyse tüm dinlerde büyük bir günah sayılmaktadır.

Küfürbazlık, insanların sahip olmak isteyeceği en son özelliktir. Küfürden olabildiğince kaçınılmalı ve küfür edilen ortamlardan uzak durulması gereklidir.

Küfür alışkanlığının bir başka kötü özelliği olarak, bir süre sonra istenmeyen tüm ortamlarda kendiliğinden ortaya çıkması gösterilebilir.
Örneğin bir iş toplantısında istemsiz olarak küfür edebilir ve bunun yaratacağı olumsuzluklar ile başbaşa kalabilirsiniz. Bu olumsuzluklar tüm hayatınızı kötü etkileyebilir, sizi büyük başarılardan uzak bırakabilirler.

Küfür alışkanlığı nasıl bırakılır?

1. Kendinize hakim olun
Küfürü yenmenizin tek yolu kendinize hakim olmanızdır. Eğer kendinize hakim olursanız, sinirlendiğinizde küfür etmek yerine sakinleşirseniz ve çevrenizde yer alan insanlara küfür etmek yerine saygılı bir şekilde tartışma ortamlarına katılırsanız, küfür etme alışkanlığınız azalacaktır.

2. Yalnızken küfür etmeyin
Küfürü en çok yalnızken ederiz. Bunun sebebi toplum baskısıdır. Eğer küfür alışkanlığından kurtulmak istiyorsanız, yalnız kaldığınız zamanlarda da küfür etmemeniz gereklidir.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hergele nin anlamları...

farsca bir sozcuk. anlamlari:
1- büyük sürü
2-esek sürüsü
3-terbiye görmemis, binmeye ve yuk tasimaya alistirilmamis binek hayvanı
4-mecazen: terbiye görmemis adam

Türkçe anlamı:
hergele; bineğe ya da yük taşımaya alıştırılmamış at ya da eşek sürüsü.
terbiyesiz, görgüsüz kimseler için bir sövgü sözü olarak kullanılır.

(TDK)Türk Dil Kurumu'na göre hergele;
'Binmeye veya yük taşımaya alıştırılmamış at veya eşek, terbiyesiz, görgüsüz kimse, Başkasının onuruna dokunacak söz,
Ayakkabı çekeceği, Büyükbaş hayvan sürüsü' anlamlarını taşıyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
New York'a gittiğimde bir dostumu da ziyaret ettim ..
Dostumun Çok iyi bir eşi ,ailesi var..derken ;boşanmanın eşiğinde olduklarini söylediler çok üzüldüm ve sebebini sordum..
Sebep;Can Dostumun eşi mükemmel bir insan ama "her kızdığında dine kitaba ,Allah`a küfür ediyor.sürekli uyarıyorum tövbe
ediyor ama yine değişmiyor.Küfr ağzında zikir gibi tövbe haşa "

küfür eden eşine sordum ;Allah'a Küfür ettiğinizde kendinizi nasil hissediyorsunuz..Mutlu, huzurlumusunuz...
-ağlamaya başladı ne mutlu olmasi..Kendimi çirkin aşağılık,Suçluluk duygusu hissediyor deprasyona giriyorum!!
kendimden öyle utaniyorum..daha sonra da günlerce kendime gelemiyorum!!
peki O zaman niye Allah'a Küfür ediyorsun diye sordum..?
-"küfür etme alışkanlığım var "dedi...

Küfür etmek insanin maneviyattinı, karakter ve kisiligini etkiliyor... zarar, tahripat veriyor..
Böyle bir kirlenme, hayırlı işlere devam etme arzusunu kırar..
Ancak dengesiz, aciz, asabi, sinirli insanlar küfür ediyor lütfen etmeyin...
Hem terbiyesizlik, hem çaresiz aciz insan küfreder..
Küfürün her türlüsü yasak ve kötü.
-Biliyorum dedi ama nasil kurtulayim ..? bunun fetvasi nedir ?dedi..

fetvayı kalbinize sorun eğer kalben ,vicdanen rahatsanız demek ki doğru yapiyorsunuz...yok yook !!rahat değilim derseniz
bu meseleyi sona erdirmek de Sizin vicdaniniz, iman, idrak, akil ve nefsiniz ile aranizda olan bir şey..
ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ, ÇARE, SİZSİNİZ
Akıl,idrak ve iradenizin hakkını verin
...

Munzevi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Web sitesi
www.instagram.com
17 yaşındaki bir kardeşimizin anlayacağı dille Küfürün ne kadar yanlış bir şey olduğunu ifade etmek istiyorum.
Günümüzdeki gençlerin en büyük problemlerinden bir tanesi de dillerine sakız gibi yapışan ahlaklarını ve toplumsal iletişimi derinden yıkan küfür.

Küfür Aslında insanların acizliğini belli eden ve şeytanın o anlık sevincinin insan üzerindeki etkisinin göstergesidir. Yani senin o küfürü etmen için arkandan alkış tutan şeytandır ve kardeşim yapmanı tavsiye ettiğim şey şudur ki, sinirli veya mutlu anlarında veya herhangi bir konuşmada tane tane konuşman ve düşünerek konuşmandır.

Çünkü küfür ettiğinin farkında olmadan küfür eden insanlar var bunların en büyük etkisi tane tane konuşmadan ezbere konuştukları için. Küfür artık onların lugatında yer edindiği için küfür ettiklerinin farkında bile olmadan küfür etmek.... işte bu alışkanlığı yıkmak için tane tane konuşup kelimeleri düşünerek seçmek gerekiyor ve bunun için eğer başta zorlanıyorsan kitap okumanı tavsiye ediyorum. Çünkü kitap okumak insanda kelime dağarcığını arttıracağı gibi konuşmalarındaki kaliteyi de arttıracaktır ve bu şekilde ağzından Küfürün tamamen silindiğini zaten göreceksin.

Allah, kitap ve peygambere küfür etmek insanı dinden çıkarabileceği için şu an Bbu yaptığının pişmanlığından kalkıp tövbe etmeni namaz kılmanı tavsiye ediyorum.
Çünkü Küfürün ne kadar günah olduğunu anladıysan ve bunun da Allah ve peygamber yani insanların inançlarına yönelttiğin zaman büyüklüğünün veya günahını ne kadar artacağını Sen kendi kafanda hesap et istersen. Bu şeytanın alkış tutacağı bir yoldur insanın kendi kendini helak edecek bir durumdur. O yüzden kardeşim tez zamanda bundan bu alışkanlığından kurtulmak için gayret göstermelisin seni sinirlendiren bir oyunsa bu oyundan uzak durmalısın, seni sinirlendiren, seni küfre teşvik eden ortamlardan uzak durmalısın daha dingin daha mutedil yolları tercih etmelisin hayırla kalın inşallah.

M

muz

Kayıtsız
Misafir
ben her gün sövüom nedensiz çaresi var mı bilen varsa yazabilir mi

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Nefs devamlı kötülük emir ediyor. Nefs kötülükten başka bir şey emretmez. Bizde şeytanın bizi terk etmesi yani kaçıp gitmesi için Allah'ı zikir edeceğiz. Nefsin küfürden uzak durması için Allah'ın azabının çok şiddetli olduğunu hatırlamalıyız. Boş vakitlerinde ney dinletisi gibi dini musikiler ile değerlendir kendini tedavi etmiş olursun.

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben bunun ilaçını biliyorum Allah svt ayete şöyle buyurmaktadır

Taha süresi 124 . “Kim de zikrimden (göndereceğim Kitaplardan) yüz çevirirse, şüphesiz ki ona sıkıcı/dar bir hayat vardır ve Kıyamet Günü'nde onu kör olarak diriltiriz.”

Zuhruf Suresi (36. Ayet)
Kim Rahmân'ı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan bir şeytanı ona musallat ederiz.

yukardan bir arkadaşımızın şöyle dediğini şahit oldum kim küfür ederse Allahın yanında intihar etmiş gibidir bu ayrımı Nihat Hatipoğlu’ndan aktardı çıkartıyorsunuz bu ayet ve hadise mi dayandırıyorsunuz. Lütfen eyer gayemiz Allah için ise Allahın ayetleri Resul’ünün öğütleriyle vakaya uygulayalım bu yanlış bir yaklaşımdır bu arkadaşın bu şeytanın desiselerinden kurtulmanın tek çaresi” Allah’ın kitabına ve değer yargılarına dönmesi iman etmesi ve sürekli Allah’a sığınması aksi taktirde yapmış olduğu ameller beyhudedir

bazen iyi davranışlarda bulunulduğu halde, bunlardan beklenen netice elde edilemez; umulan mükâfata nâil olunamaz. Böyle olunca da ameller boşa çıkmış olur; kendilerinden beklenen sonuca ulaşılamadığı için bu durum, “amellerin boşa çıkması” tabiriyle ifâde edilir.
Burada şu soruya yanıt aramak gerekir: Yapılan bir amel özünde iyiyse ve faydası umuluyorsa o takdirde neden ondan beklenen bu fayda hâsıl ol- maz? Başka bir deyişle; o amelin faydasını iptal eden nedir? Ya da kısaca bir amel neden boşa çıkar

Ğaşiye süresi 3 . Çalışmış, yorulmuştur. Amelleri boşa çıktı
Tek nedeni Allahın istediği gibi kulluk etmemesi

selam ve dua ile

Üst Alt