• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Küfür dinden çıkarır mı?

D

dosha

Kayıtsız
Misafir
geçmişte hatırlamadıgım, söyledigim ya da yaptıgım(yaptıgımı hiç düsünmüyorum) küfürlerden dolayı dinden çıkar mıyım mesela bir müslümana şakaylada olsa kafir diyip demedigimi hatırlamıyorum söyledigim kişi ya da kişilerinde müslüman olup olmadıgını.2 devamı getirilmeyen küfür söz küfür sayılmıyormuş doğru mu 3 bir arkadasım cumaya islamic force'un etkinligi gibi saçma sapan birşey söyledi bende bunun yabancı dilde islam için söylenen birşey sandım haşa hicbir şekilde din ile dalga gecmek icin söylemedim. ayrıca bu yasıma kadarda hicbir şekilde İslamla dalga gecme amacı olmadı kalbimde

Tello

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hepimiz geçmişte hatalar yaptık ve şuan içinde bulunduğun durum ve niyetin bence daha önemli olan şey bu. Kalbin bunu bu şekilde hissettiyse, bir daha yapmadığın sürece bence için rahat olsun kardeşim

Kerem Can Aydın

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
geçmişte hatırlamadıgım, söyledigim ya da yaptıgım(yaptıgımı hiç düsünmüyorum) küfürlerden dolayı dinden çıkar mıyım mesela bir müslümana şakaylada olsa kafir diyip demedigimi hatırlamıyorum söyledigim kişi ya da kişilerinde müslüman olup olmadıgını.2 devamı getirilmeyen küfür söz küfür sayılmıyormuş doğru mu 3 bir arkadasım cumaya islamic force'un etkinligi gibi saçma sapan birşey söyledi bende bunun yabancı dilde islam için söylenen birşey sandım haşa hicbir şekilde din ile dalga gecmek icin söylemedim. ayrıca bu yasıma kadarda hicbir şekilde İslamla dalga gecme amacı olmadı kalbimde
Küfrün sebebi bilinse yahut bilinmese dahi her gün (Ya Rabbi bilerek ya da bilmeyerek kafirliğe sebep olan bir söz söyledim ya da bir iş yaptıysam pişman oldum beni affet) demeli. Ve şehadet getirirsiniz zira biz öyle yapıyoruz. İman tazelemeli, beş vakit namazlarınızdan sonra bu tövbeyi yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece unutmamış olursunuz. Yaptığınız hareketler ise böyle kimselerden uzak durmalı, din hususlarında tartışmamalı alay etmemeli. Yine de her ihtimale karşı tövbe eder, şehadet getirir amentüyü okursunuz. Dediğimiz duayı da yapmanızı tavsiye ederiz. İyi günler.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

(İmam Birgivi Vasiyetnamesindeki) El-Fâzı Küfür meselesi okunmalıdır..Bu zamanda o kadar kolay ki dinden çıkmak.. Hatta hadislerde bu dile getirilmiş..

"Kıyametten hemen önce karanlık gecenin parçaları gibi fitneler var. Kişi o fitnelerde mü'min olarak sabaha erer, akşama kâfir olur; mü'min olarak akşama erer, sabaha kâfir çıkar. O fitnede oturan, ayakta durandan hayırlıdır. Yürüyen koşandan hayırlıdır. Öyleyse yaylarınızı kırın, kirişlerinizi parçalayın, kılıçlarınızı da taşa vurun. Sizden birinin evine girerlerse, Hz. Âdem'in iki oğlundan hayırlısı olsun (ölen olsun, öldüren değil)."

Araplara laf etmek bile dinden çok kolay bir şekilde çıkarabilir.. Çünkü Arapları seven beni sevdiği için sever şeklinde bir hadisi şerif var.. Bu hadisi bir de şöyle okuyun ne anlama geliyor daha kolay anlarsınız. Arapları sevmeyen beni sevmediği için sevmez.

Mesela Kabe'desiniz ve orada resim çekiniyorsunuz.. Arkanıza zemzem tower büyük gözükecek şekilde Kabe'yi çekiyorsunuz.. El-Fâzı Küfürde şöyle bir madde var..

Yüce olan bir şeyin değerini düşürmek, değeri düşük olan şeyin de değerini yükseltmek küfürdür.

Şimdi üstteki örneğe göre, yüce olan şey Kabe'dir.. Değersiz olan şey ise Zemzem Towerdır.. Siz ne yapmış oldunuz.. Değersiz olan şeyi yüceltmiş, yüce olan şeyin de değerini düşürmüş oldunuz.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Yüce olan bir şeyin değerini düşürmek, değeri düşük olan şeyin de değerini yükseltmek küfürdür.
Yazarken cümlenin aslı aklıma gelmemişti şimdi hatırladım aslını..

Hürmet edilecek şeyi tahkir etmek, tahkir edilecek şeye de hürmet etmek küfürdür.

Üst Alt