• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kuantum fiziği ile ilgilenirken ateist olacağım diye korkuyorum

memliak12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm abilerim ablalarım. Ben gelecekte meslek olarak kuantum fiziği alanında çalışmalar yapmak istiyorum. Ancak bu durumda ateist olmaktan çok korkuyorum. Bana yardım eder misiniz ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, imanın için seni endişelendiren birşey varsa o işin peşini bırakıp başka alanlara yönelsen daha iyi olur. Müsümanların Elindeki en büyük nimetlerden biri imandır.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm abilerim ablalarım. Ben gelecekte meslek olarak kuantum fiziği alanında çalışmalar yapmak istiyorum. Ancak bu durumda ateist olmaktan çok korkuyorum. Bana yardım eder misiniz ?
Quantum fiziği insanı neden ateist yapsın ki.. Her meslekte ateist vardır. O zaman hiç bir mesleği de yapmaman gerekir. Doktorların bir kısmı ateist diye doktorluğu istememek gibi..

Quantum Fizikçilerin çoğunluğunun ateist olmasından dolayı onu istememek de aynı şey.. Halbuki Quantum fiziği islamdan çalınmadır.. Bir şey hem vardır hem yoktur sözünü ilk söyleyen islam alimleridir.. Hemde bin sene önce.. 1 varlığı ifade eder. 0 ise yokluğu.. Bir şeyin hem var olması hem de yok olması 1 ve 0 ın aynı anda olmasını ifade eder ki bu da günümüzde Quantum fiziği ile açıklanmaktadır.

Görebilenler için her sanat, sanatkara açılan bir kapıdır.. Hangi mesleği yaparsanız yapın mutlaka onun asıl sanatkarına ulaşırsınız. Tabi görmek istemeyen için her sanat, küfre açılan bir kapı gibidir. Neyi yaparsanız yapın mutlaka sizi, onun asıl sanatkarından uzaklaştırır.

Üst Alt