Kötü rüyalar görünce

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
koturuyalar.jpg

Bence her birimiz Kötü rüyalar görünce ilk önce ibadetlerimizi gözden geçirip bir nefis muhasebesi yapmalıyız...
Neler yapıyoruz, neler yapmıyoruz,eksiklerimiz,hatalarımızı ,kendimizi nasıl düzeltebiliriz...

Bizi psikolojik olarak vicdanımızı rahatsız eden şeyler...
Rüyalar insanın iç dünyasının yansıması, bireyin kendinden memnuniyetsizliğinin ve değişim arzusunun karmaşık bir
yansıması olduğunu biliyoruz..

Bence rüyaları bize bir şeyler çağrıştırdığı doğru ve hayatımıza yön vermek istiyorlar..
hani "Deveye sormuşlar neden boynun eğri deve de demiştir ki nerem doğru ki."
her şeyi Yanlış,ibadet, vicdan yoksa ..rüyalar bize hangi birini çağrıştırsınki..dfrt..

bir çok Peygamberlere vahiy gelirken bunu çoğunlukla rüya yoluyla bazende Cebrail (a.s) ile yüzyüze görüşerek haber verilmiştir.
Peygamberlere rüyada bildirilirken direk sonucu değilde olaylar gösterilerek peygamberlere bilgi verilmiştir.
Rüyada gördüğümüz her nesne veya olayın bir anlamı vardır buda bir ilimdir fakat günümüzde neredeyse hiç kullanılmıyor .
Bizler Gerçekler ile yüzleşmektense masal ve kıssa dinlemeyi seviyoruz..
kzgnn..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Abla Selamun aleyküm öncelikle,

Hayatım çok zor geçiyor ve 4 gün önce deyim yerindeyse rüyamda bilinçaltım patladı. Rüyamda nasıl ağlıyorum nasıl bağırıyorum sesim kısılıyor herkesi sağa sola savuruyorum etkisiz hale getiriyorum kovuyorum vs vs ciddi manada psikolojik olarak çöktüğümü düşünüyorum.

Yardımcı olabilir misin işin uzmanı olarak.

Teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Abla Selamun aleyküm öncelikle,

Hayatım çok zor geçiyor ve 4 gün önce deyim yerindeyse rüyamda bilinçaltım patladı. Rüyamda nasıl ağlıyorum nasıl bağırıyorum sesim kısılıyor herkesi sağa sola savuruyorum etkisiz hale getiriyorum kovuyorum vs vs ciddi manada psikolojik olarak çöktüğümü düşünüyorum.

Yardımcı olabilir misin işin uzmanı olarak.

Teşekkürler.
Ve aleykümselam insanın iç dünyasının yansıması, kizginliklar, kirginlik sinir ve bireyin kendinden memnuniyetsizliğinin ve değişim arzusunun karmaşık bir yansıması olduğunu biliyoruz.. İnsanın iç ve dış dünyası birbirine baglidir.. dış dünyanı belli bir düzene koymadıkça iç dünyanda da huzur bulamazsın..!!

Üst Alt